ZAPISZ SIĘ TERAZ >>

Termin

4-6 października 2024


rozpoczęcie w piątek o 16:00, zakończenie w niedzielę około 12:00


Cena rabatowa

1270 

Cena rabatowa obowiązuje do 4 września, tj. do miesiąca przed terminem Fotowarsztatów.

Cena regularna 1490 zł.


Lokalizacja

Podtatrze, Polska i Słowacja


Miejsce spotkania

Zajazd Sokolica w Krościenku nad Dunajcem, klimatyczne miejsce, prowadzone przez ludzi z pasją, zapalonych fotografów. Zajazd znajduje się w centrum Krościenka w niedalekiej odległości od końcowej przystani spływu Dunajcem (100 m).

Zajazd Sokolica
Krościenko n/D, ul. Jana III Sobieskiego 7
49°26’40.1″N 20°25’29.7″E

49.444462, 20.424921


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Czy Tatry są najpiękniejszymi górami w Polsce? Tego nie oceniam, bo piękna nie mierzy się wysokością. Na pewno jednak są najokazalsze. I kapitalnie się prezentują, otoczone swoimi niższymi sąsiadami. "Z Tatrami w obiektywie" - warsztaty fotograficzne w górach – kurs fotograficzny gdzie nauczymy się robić spektakularne zdjęcia Tatr, prawie nie wjeżdżając w ich granice. Ich monumentalność i surowość zestawimy z sielskim Podhalem i Spiszem oraz niezwykle malowniczymi Pieninami. Zapraszam Cię na widokowy foto tour po Podtatrzu.

  Warsztaty fotograficzne w górach

  Jadąc w Tatry czy do Zakopanego najczęściej szybko przemykamy przez Podhale (lub odwrotnie, czas nam się dłuży, stojąc w korku na “zakopiance”). Nie zwracamy uwagi na niepozorne wzniesienia, wpatrzeni w monumentalny mur Tatr widoczny w przedłużeniu słynnej zakopiańskiej szosy. Jeszcze bardziej nieznany jest Spisz, na którym większość z nas może kojarzyć tylko zamek w Niedzicy i… tyle.

  Tymczasem obydwie te krainy, Podhale i Spisz wraz z nieodległymi Pieninami oferują jedne z najpiękniejszych widoków na Tatry. Niezrównaną malowniczość potęguje właśnie ten ów nierzadko niepozorny pierwszy plan. Nie jest sztuką pojechać w serce Tatr i “pstryknąć fotę”, prawdziwym wyzwaniem jest właśnie pokazanie tego kontrastu pomiędzy najwyższymi górami w Polsce a ich niższymi sąsiadami, tym bardziej że najbardziej spektakularne miejscówki do zdjęć są praktycznie zupełnie nieznane!

  Na plenerowych warsztatach fotograficznych w górach, „Z Tatrami w obiektywie” zabiorę Cię właśnie w te miejsca, pokażę jak zrobić stamtąd najlepsze zdjęcia. Nie będziemy się ograniczać tylko do widoków tatrzańskich bo taka monotonia byłaby nudna – zaglądniemy także w najbardziej malownicze rejony Pienin i Jeziora Czorsztyńskiego.

  To jeszcze nie wszystko. Odwiedzimy Słowację, by z niezwykle malowniczych okolicach Osturni i Wielkiej Frankowej mieć Tatry naprawdę na wyciągnięcie ręki! Tatry zobaczymy też „od drugiej strony”, będziemy podziwiać ich monumentalny mur, w zestawieniu z sięgającymi prawie po horyzont łagodnymi polami uprawnymi w okolicach Tatrzańskiej Łomnicy.

  Miejsca plenerów warsztatów fotograficznych są łatwo dostępne dzięki gęstej sieci dróg i właściwie do wszystkich można dotrzeć samochodem osobowym. Co istotne, będziemy starali się unikać zatłoczonych miejsc i szlaków.  I choć nie zawsze będzie to możliwe, to jednak wybór mało znanych acz pięknych miejsc, oraz pory plenerów (np. wschody słońca) poskutkuje tym, że nie będziemy się przepychać wśród tłumów turystów.

  Nie daję konkretnych wymagań sprzętowych (odnośnie posiadanej optyki), aczkolwiek warto zwrócić uwagę, że często będziemy się skupiać na odległych detalach krajobrazu, dlatego przydatna będzie optyka długoogniskowa. Wskazanym elementem wyposażenia będzie również stabilny statyw oraz filtr polaryzacyjny, zwiększający kontrast zdjęć i poprawiający nasycenie kolorów podłoża. Posiadanie bardzo długich szkieł nie jest jednak wymagane, zależnie od pomysłu na kadr, ujęcia można wykonywać także szerokokątnym obiektywem krajobrazowym, lub wręcz standardowym zoomem.

  Przeczytaj o optyce długoogniskowej w fotografii krajobrazu na blogu fotowarsztaty.com »

  Jeśli posiadasz, możesz zabrać drona, zyskasz dzięki temu możliwość wykonania zdjęć z zupełnie innej perspektywy. Na większości plenerów kursu fotograficznego można latać bez ograniczeń, także dla osób bez uprawnień, wystarczy jedynie check-in w DroneRadar. Prowadzący zajęcia, posiadający uprawnienia państwowe do pilotowania platform bezzałogowych UAVO VLOS (Świadectwo Kwalifikacji Personelu Lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, poddane konwersji do uprawnień unijnych), prywatnie pasjonat fotografii z lotu ptaka, udzieli niezbędnych wskazówek. Uwaga, nie latamy na Słowacji (kwestie prawne) oraz oczywiście nad Tatrzańskim i Pienińskim Parkiem Narodowym oraz w przestrzeni DRA-RH/ATZ nowotarskiego lotniska (o ile będzie aktywna).

  Między plenerami warsztatów fotograficznych w górach zaplanowane są zajęcia dodatkowe: wykłady o kompozycji, obróbka i komentowanie zdjęć.

  Warsztaty fotograficzne w górach. Program

  • 16:00 – Spotkanie organizacyjne
  • 17:00 – Wyjazd na plener popołudniowy lub wykład teoretyczny z ćwiczeniami (zależnie od pogody)
  • 20:00 – Zachód słońca
  • 22:00 – Degustacja produktów regionalnych
  • 4:00-5:00 – Poranne fotografowanie na Spiszu i Pieninach (godzina zależna od pory roku)
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:00 – Przerwa
  • 12:00 – Wykłady o kompozycji, obróbka i komentowanie zdjęć
  • 14:00 – Obiad
  • 15:00 – Sesja popołudniowa na Spiszu i Podhalu
  • 20:00 – Zachód słońca (godzina zależna od pory roku)
  • 21:00 – Powrót, kolacja
  • 4:00-5:00 – Poranne fotografowanie na Spiszu i Pieninach (godzina zależna od pory roku)
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:00 – Plener przedpołudniowy (głównie Słowacja)
  • 11:00/13:00 – Zakończenie

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Elastycznie dopasowujemy program, wybór i kolejność odwiedzanych miejsc, tak aby maksymalnie wykorzystać warunki pogodowe, jeśli okaże się że widoczność nie jest najlepsza, plenery z dalekimi widokami częściowo zamienimy na bliższe plany, tak aby optymalnie wykorzystać możliwości.

  Cena

  Cena rabatowa 1270 zł
  – obowiązuje do 4 września, tj. do miesiąca przed terminem Fotowarsztatów.

  Cena regularna 1490 zł.

  Obejmuje:

  • uczestnictwo w warsztatach
  • noclegi w dwu i trzyosobowych pokojach, każdy z łazienką z prysznicem lub kabiną z hydromasażem
  • pełne, domowe wyżywienie
  • degustacja produktów regionalnych
  • ubezpieczenie podczas podróży zagranicznej
  • wi-fi w pensjonacie

  Cena nie obejmuje przejazdów między plenerami warsztatów fotograficznych i ewentualnych opłat za parkingi.

  Świetne zdjęcia niezależnie od pogody

  W przypadku gorszej widoczności (która też może być wspaniała do zdjęć, zobacz poniżej) wybierzemy się na spływ Dunajcem, jedną z największych atrakcji turystycznych Europy. Płynąc na flisackiej tratwie podziwiamy zapierające dech w piersiach widoki a flisacy barwnie opowiadają o Pieninach. Koszt spływu nie jest wliczony w cenę zajęć, ponieważ może się okazać, że nie będziemy z niego korzystać (a cenimy sobie transparentne warunki finansowe) i wynosi około 100 zł (wraz z transportem na początkową stację spływu). Decyzja o wybraniu się na spływ zależy od organizatora. Ponadto, fotografować będziemy owce na wypasie, na niezwykle malowniczych podtatrzańskich polanach, górskie wodospady oraz zakamarki Jeziora Czorsztyńskiego.

  Zgłoszenia na kurs fotograficzny

  • Aby zapisać się na warsztaty fotograficzne w górach, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Cena rabatowa obowiązuje do 30 dni przed terminem Fotowarsztatów. Przy zgłoszeniach dokonanych na mniej niż miesiąc przed terminem, obowiązuje cena regularna.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 14 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż 3-4 tygodnie.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.

   Podaj swoje dane

   Upewnij się, że podany powyżej adres jest prawidłowy, zostanie na niego wysłane potwierdzenie zgłoszenia wraz z danymi do przelewu.

   Jeśli Oferujesz miejsce w samochodzie dla innych uczestników (wspólny dojazd/powrót), Podaj miejsce wyjazdu i ilość miejsc w samochodzie

   Na wyjazdach zagranicznych, wymagane jest obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne (wliczone w cenę), Podaj dane do wystawienia polisy

   Podanie błędnych/niekompletnych danych uniemożliwi wystawienie polisy.

   Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 400 zł na konto:

   FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
   76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
   w tytule przelewu: Podtatrze [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

   Dla Twojej wygody, Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć.

   Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

   Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

   Transport, przejazdy między plenerami warsztatów fotograficznych w górach

   Między plenerami warsztatów fotograficznych poruszamy się samochodami uczestników, pokonamy w ten sposób około 300 km. Drogi są dobre i nigdzie nie ma problemu z dojazdem, a gdzie nie da się dojechać, urządzimy sobie krótki kilkunastominutowy spacer.

   Samochodami będziemy wjeżdżać na Słowację, stąd warto mieć wyposażenie obowiązkowe u naszego południowego sąsiada (np. kamizelka odblaskowa w kabinie itp.). Nie potrzeba natomiast zaopatrywać się w słowackie winiety.

   Przyjedź proszę zatankowanym samochodem, częste zjazdy na stacje benzynowe dezorganizują nam plener. Najbliższa stacja benzynowa znajduje się w Krościenku n/Dunajcem (miejscowość naszego zakwaterowania), sieciówka koncernu Orlen.

   Pozostałe informacje o kursie fotograficznym

   Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

   Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na warsztatach fotograficznych w górach. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

   Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

   Więcej zdjęć z kursu fotograficznego