Kochasz podróże? Chcesz odwiedzać inne kraje, odkrywać ich kulturę, poznawać zwyczaje mieszkańców? Czuć powiew wiatru na twarzy, obserwując zapierające dech w piersiach widoki? Wyprawy fotograficzne czekają na Ciebie: w gronie takich jak Ty pasjonatów fotografii, odwiedzisz wspaniałe miejsca i doświadczysz egzotycznej kultury, jednocześnie rozwijając się jako fotograf!

Poznaj inny świat i go uwiecznij


Wyprawy fotograficzne to specyficzna forma podróży. Planując podróż fotograficzną, a później ją prowadząc, największą uwagę przykładam aby odwiedzane miejsca, obserwowane zwyczaje, wywarły na Tobie jak największe wrażenie. Drugim celem przyświecającym fotowyprawom jest przekazanie Ci umiejętności pokazania obiektywem Twojego aparatu odwiedzanych miejsc, zwyczajów, ludzi, w jak najlepszy sposób. Tak aby po każdej z wypraw pozostały – poza wspomnieniami – także wspaniałe zdjęcia, które z satysfakcją pokażesz przyjaciołom.

Nie ma znaczenia czy fotografią zajmujesz się amatorsko lub profesjonalnie. Będziesz na fotowarsztatach mile widziany niezależnie od tego, ile potrafisz. Podczas podróży fotograficznej dowiesz się zarówno podstaw obsługi aparatu, jak również usystematyzujesz posiadaną wiedzę oraz poznasz fachowe triki, które ułatwią i uprzyjemnią Ci fotografowanie. Nie będzie jednak żadnych nudnych wykładów, wszystkiego dowiesz się w plenerze!

Gdzie na wyprawę fotograficzną? Ogranicza nas tylko wyobraźnia


Gdzie pojechać na fotoekspedycję? Znajdziesz tutaj propozycje na wyjazd fotograficzny zarówno w Polsce jak i za granicą. Plenery wśród niesamowicie urokliwych falujących pól morawskich winnic w Czechach, połączone z degustacją Pálavy czy Burčáka? Fotoekspedycja do post apokaliptycznego miasta widmo Prypeć i elektrowni w Czarnobylu? Podglądanie zwyczajów mistycznego święta Jordanu? Tradycyjna wieczerza wigilijna u wyznawców prawosławia i grekokatolicyzmu? A może foto wyprawa samochodami terenowymi w najpiękniejsze górskie rejony Karpat w Rumunii? Wreszcie, egzotyczna wycieczka z aparatem fotograficznym do Jordanii? Granicą jest wyłącznie nasza wyobraźnia.

Fotowyprawa w Polsce? Żaden problem! Jeśli wolisz pozostać w granicach kraju, zapraszam Cię na podróż szlakiem serialu HBO Wataha w Bieszczadach, odkrywanie nieznanych zakątków Mazur lub Roztocza, podróż w czasie na tereny Łemkowszczyzny i Bojkowszczyzny, gdzie obok pięknych krajobrazów mamy niemych świadków historii: opuszczone cerkwie, cmentarze wojenne, forty Twierdzy Przemyśl.

To tylko wybrane przykłady wypraw fotograficznych. Śledź informacje na stronie, a na pewno nie ominie Cię żaden wyjazd.

Podróż fotograficzna w przyjacielskiej atmosferze


Czym jeszcze wyróżnia się podróż fotograficzna od zwykłego wyjazdu? Poza atrakcjami na miejscu oraz przekazywaną wiedzą fotograficzną, jedziesz w gronie takich jak Ty pasjonatów fotografii! To nie jest łapanka przypadkowych osób, my poza chęcią poznawania świata i odkrywania nowych miejsc, chcemy również spełniać się fotograficznie! Gdzie nikt na nas nie będzie dziwnie patrzył gdy będziemy wstawać w środku nocy na wschód słońca, gdzie nikt nas nie będzie popędzał gdy będziemy chcieli dłużej popracować nad najlepszym kadrem.

To fantastyczne uczucie być w gronie osób o tych samych zainteresowaniach i oczekiwaniach, gdzie panuje przyjacielska, wręcz rodzinna atmosfera. Dokładnie takie są fotowarsztaty, może to potwierdzić ponad dwa tysiące osób, które na przestrzeni 13 lat wzięło udział w ponad 150 wyjazdach.

Jesteś zainteresowany podróżą fotograficzną w Polsce lub za granicą? Skontaktuj się ze mną i zarezerwuj sobie miejsce!

Najlepsze propozycje na fotowyprawy i podróże fotograficzne: