Termin

zapytaj o najbliższy termin

jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień


Cena

960 


Lokalizacja

Podtatrze, Polska i Słowacja


Miejsce spotkania

Zajazd Sokolica w Krościenku nad Dunajcem, klimatyczne miejsce, prowadzone przez ludzi z pasją, zapalonych fotografów. Zajazd znajduje się w centrum Krościenka w niedalekiej odległości od końcowej przystani spływu Dunajcem (100 m).

Zajazd Sokolica
Krościenko n/D, ul. Jana III Sobieskiego 7
49°26’40.1″N 20°25’29.7″E

49.444462, 20.424921


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Tylko przez kilkanaście dni w roku Droga Mleczna jest dobrze widoczna nad południową Polską. Skorzystaj z niepowtarzalnej okazji i zapisz się na warsztaty astrofotografii w górach. Solidną porcję wiedzy teoretycznej (przygotowanie to 90% sukcesu w fotografii gwiazd) wzbogacimy plenerami w najciekawszych i najbardziej spektakularnych miejscach Podtatrza Polski i Słowacji, w których można fotografować gwiazdy. Zapraszam Cię na gwiezdny foto tour po Podtatrzu.

  Warsztaty astrofotografii w górach

  Fascynują Cię niepowtarzalne zdjęcia nieba i gwiazd, ale nie Wiesz jak się zmierzyć z tematem, wydaje Ci się trudny i nieosiągalny? Nic bardziej mylnego. Głównym tematem zajęć będzie fotografia nocnego nieba i gwiazd. Na plenerze zajmiemy się między innymi techniką stakowania (stacking) na przykładzie programu Sequator, techniką ETTR (Exposure To The Right), pozwalającą zrobić spektakularne zdjęcia nocnego nieba z samego centrum miasta. Drugim, nie mniej widowiskowym tematem, będzie pokazanie techniki startrails, pozornego ruchu gwiazd na sferze niebieskiej. Poznasz zasadę 500/600 oraz nieco bardziej zaawansowany algorytm NPF umożliwiający zrobienie zdjęcia nieporuszonych gwiazd, porozmawiamy także o najlepszych aplikacjach mobilnych przydatnych w tego typu fotografii.

  Na warsztatach astrofotografii nauczysz się również, jakie warunki pogodowe oraz jakie miejsca są najlepsze do tego typu zdjęć. Porozmawiamy jak wyszukiwać takie miejsca oraz jak planować wyjazd na nocny plener pod kątem pogody.

  Jak fotografować gwiazdy?

  Uprzedzając wiedzę, jaką poznasz na wykładzie, jako miejsca plenerów będziemy wybierać miejsca w okolicach Tatr, możliwie najmniej „zanieczyszczone” światłem, zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Będziemy więc spoglądać na imponujące szczyty Tatr, będące pierwszym planem naszych gwiezdnych zdjęć, zarówno od północy, jak i od południa.

  Niemniej istotna kwestia, do tego typu fotografii nie jest potrzebny zaawansowany sprzęt (długie ogniskowe, itp.). Naszym głównym narzędziem pracy będą krótkie (czasem nawet bardzo) ogniskowe oraz stabilny statyw. Największym „wyzwaniem” pozostanie praca głównie nocą… aczkolwiek oczywiście nie będziemy obojętni, jeśli będzie okazja na ciekawy wschód czy zachód Słońca.

  Pogody nie zaplanujemy, ale jesteśmy elastyczni!

  Warsztaty astrofotografii w górach, jak mało które wymagają odpowiedniej pogody i widoczności.  Jestem daleki od organizowania „na siłę” zajęć, gdzie program z konieczności spowodowanej złą pogodą, będzie ograniczony wyłącznie do teorii. Zdaję sobie również sprawę, że Możesz być rozczarowany/a przyjazdem nierzadko kilkaset kilometrów, gdy nie będzie okazji do zdjęć, a temat będziemy poruszać tylko teoretycznie. Dlatego sposób zgłoszeń na tę edycję jest daleko bardziej elastyczny, zależny od specyfiki tych zajęć:

  • Zapisujesz się na zajęcia (formularz poniżej) i wpłacasz zadatek lub pełną kwotę.
  • Decyzję odnośnie zorganizowania pleneru podejmujemy w tygodniu poprzedzającym zajęcia, ostateczny termin to wtorek/środa przed weekendem w którym zaplanowane są Fotowarsztaty (poinformuję Cię mailowo lub telefonicznie na adres podany w zgłoszeniu).
  • Od momentu potwierdzenia pleneru, masz 24 godziny na dokonanie wpłaty II raty płatności (jeśli nie dokonałeś/aś jej wcześniej).
  • W przypadku odwołania pleneru, cała płatność wraca do Ciebie, Możesz ją również wykorzystać na innych edycjach zajęć, wedle uznania.
  • Decyzja odnośnie zorganizowania / odwołania pleneru zależy wyłącznie od organizatora.

  Warsztaty astrofotografii w górach. Program

  • 17:00 – Spotkanie organizacyjne
  • 17:30 – Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów lub wyjazd na plener zachód słońca (zależnie od pogody)
  • 20:00 – Obiadokolacja
  • 0:00 – Plener astrofotografii w górach
  • 5:00 – Poranne fotografowanie na Spiszu i Pieninach
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:00 – Przerwa
  • 14:00 – Obiad
  • 15:00 – Wykład dot. astrofotografii, przykładowa obróbka zdjęć
  • 18:00 – Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów lub wyjazd na plener zachód słońca (zależnie od pogody)
  • 20:00 – Kolacja
  • 0:00 – Plener astrofotografii w górach
  • 4:00-5:00 – Poranne fotografowanie na Spiszu i Pieninach
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:00 – Zakończenie

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Elastycznie dopasowujemy program, wybór i kolejność odwiedzanych miejsc, tak aby maksymalnie wykorzystać warunki pogodowe, jeśli okaże się że widoczność nie jest najlepsza, plenery z dalekimi widokami częściowo zamienimy na bliższe plany, tak aby optymalnie wykorzystać możliwości.

  Cena

  Tylko 960 zł / osoba – obejmuje:

  • uczestnictwo w warsztatach
  • noclegi w dwu i trzyosobowych pokojach, każdy z łazienką z prysznicem lub kabiną z hydromasażem
  • pełne, domowe wyżywienie
  • ubezpieczenie podczas podróży zagranicznej
  • wi-fi w pensjonacie

  Dopłata do pokoju jednoosobowego (tylko w przypadku dostępności).

  Cena nie obejmuje przejazdów między plenerami warsztatów fotograficznych i ewentualnych opłat za parkingi.

  Zgłoszenia na kurs fotograficzny

  • Aby zapisać się na warsztaty astrofotografii w górach, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 24 godzin po potwierdzeniu przez organizatora faktu realizacji zajęć (zależnie od pogody), na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.
  • Na wyjazdach zagranicznych wymagane jest obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne, wliczone w cenę zajęć, w formularzu zgłoszeniowym proszę Cię o dane niezbędne do wystawienia polisy.
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY BĘDZIE AKTYWNY PO OGŁOSZENIU TERMINU ZAJĘĆ

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Astrofoto Podtatrze [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć: 960 zł.

  Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

  Transport, przejazdy między plenerami warsztatów astrofotografii w górach

  Między plenerami warsztatów astrofotografii w górach poruszamy się samochodami uczestników, pokonamy w ten sposób około 300 km. Drogi są dobre i nigdzie nie ma problemu z dojazdem, a gdzie nie da się dojechać, urządzimy sobie krótki kilkunastominutowy spacer.

  Samochodami będziemy wjeżdżać na Słowację, stąd warto mieć wyposażenie obowiązkowe u naszego południowego sąsiada (np. kamizelka odblaskowa w kabinie itp.). Nie potrzeba natomiast zaopatrywać się w słowackie winiety.

  Przyjedź proszę zatankowanym samochodem, częste zjazdy na stacje benzynowe dezorganizują nam plener. Najbliższa stacja benzynowa znajduje się w Krościenku n/Dunajcem (miejscowość naszego zakwaterowania), sieciówka koncernu Orlen.

  Pozostałe informacje o kursie fotograficznym

  Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na warsztatach fotograficznych w górach. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

  Więcej zdjęć z kursu fotograficznego