Termin

zapytaj o najbliższy termin

jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień


Cena

860 


Lokalizacja

Przemyśl


Miejsce spotkania

Noclegi zaplanowane są przemyskim Hotelu Accademia, położonym tuż nad rzeką San, tylko kilka minut spaceru od przemyskiej starówki… naprzeciw jednego ze schronów bojowych Linii Mołotowa 🙂

Przemyśl, Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego 4
49°46’53.8″N 22°45’36.7″E
49.781604, 22.760192


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Uwiecznij na zdjęciach niepowtarzalny świat cesarza Franciszka Józefa oraz Królestwa Galicji i Lodomerii. Na plenerowych warsztatach fotograficznych w Przemyślu eksplorować będziemy słynne i wciąż tajemnicze przemyskie forty – potężny zespół obiektów obronnych, trzecią co do wielkości twierdzę Europy. Odwiedzimy również radzieckie schrony bojowe na Linii Mołotowa oraz najstarsze zabytki Przemyśla, malowniczo położone na wzgórzach okalających miasto. Całość jak zwykle wzbogacona dużą porcją informacji, jak zrobić najlepsze zdjęcia.

  Plenerowe warsztaty fotograficzne w Twierdzy Przemyśl

  Nasz plenerowy kurs fotograficzny rozpoczyna obiadokolacja oraz wykład poświęcony Twierdzy Przemyśl. Sobota jest w całości przeznaczona na plenery w fortach przemyskiej twierdzy, schronach bojowych Linii Mołotowa. Po przerwie na kolację wybierzemy się z kolei na nocne fotografowanie urokliwej przemyskiej starówki oraz zasłużoną sjestę w jednej z przemyskich knajpek. Trzeci, ostatni dzień zajęć, to dalsze zwiedzanie przemyskiej starówki oraz przejazd po najciekawszych plenerach krajobrazowo architektonicznych w okolicy, zależnie od warunków pogodowych będzie to Posada Rybotycka oraz Kalwaria Pacławska lub Krasiczyn.

  Największym wyzwaniem, jakie będzie nas czekać podczas plenerowego kursu fotograficznego, będzie twórcze wykorzystanie światła zastanego w przemyskich fortach.  Mroczne kazamaty kontrastują ze światłem wpadającym przez niewielkie okienka, co stanowi duże wyzwanie zarówno dla fotografa jak i jego sprzętu. Zapraszam Cię na plenerowe warsztaty fotograficzne w Twierdzy Przemyśl, gdzie podejmiemy to wyzwanie, bawiąc się twórczo światłem i cieniem.

  Wspaniałe kadry tego typu będą czekać na nas podczas pleneru w forcie nr I „Salis-Soglio” w Siedliskach, wybudowanym w latach 1882-1886. Jest to nietypowy fort artyleryjski, który pomimo wysadzenia podczas działań wojennych I wojny światowej, jest jednym z najlepiej zachowanych i najefektowniejszych elementów pierścienia zewnętrznego przemyskiej twierdzy.

  Na terenie fortu zachowały się m.in.: ceglana brama wjazdowa, koszary szyjowe z kazamatami, magazynami amunicji i szybami wind, stanowiska artylerii i schrony dla załogi na wale fortu. Fort znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów od granicy polsko-ukraińskiej.

  Zobaczymy również schrony bojowe Linii Mołotowa, zaś na koniec dnia wybierzemy się na wieczorny foto spacer po urokliwej przemyskiej starówce, malowniczo położonej na wzgórzach okalających miasto, kończąc plener kolacją w jednej z przemyskich klimatycznych restauracji.

  Natomiast w niedzielę, po porannej sesji wśród uliczek starego Przemyśla, wybierzemy się okolice miasta, na przejażdżkę po najciekawszych plenerach krajobrazowo architektonicznych w okolicy, zależnie od warunków pogodowych będzie to Posada Rybotycka oraz Kalwaria Pacławska lub Krasiczyn. Zwłaszcza cerkiew w Posadzie Rybotyckiej – zapomnianej perełce Pogórza Przemyskiego, najstarsza cerkiew w Polsce, dostarczy nam okazji do wielu interesujących kadrów.

  Jako przewodnik, towarzyszyć nam będzie Leszek Koman, licencjonowany przewodnik terenowy na obszar województwa podkarpackiego. Specjalizujący się i najchętniej pokazujący Przemyśl i jego okolice. Leszek jest również licencjonowanym pilotem wycieczek, pilotującym wyjazdy krajowe i zagraniczne, w Polsce, Ukrainie, Słowacji i Rumuni. Uprawnienia zdobywał w czasach, kiedy koniecznym było ukończenie długotrwałego kursu i zdanie trudnego egzaminu – solidna porcja wiedzy krajoznawczej i historycznej na najwyższym poziomie – gwarantowana!

  Plenerowe warsztaty fotograficzne. Program

  • 17:00 – Rozpoczęcie
  • 17:30 – Wykład wprowadzający w tematykę Twierdzy Przemyśl oraz jej roli podczas I i II wojny światowej
  • 18:30 – Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów
  • 20:00 – Kolacja w hotelu
  • 7:30 – Śniadanie
  • 8:30 – Wyjazd na plener w fortach Twierdzy Przemyśl
  • 14:00 – Przerwa obiadowa
  • 15:30 – dalsza część pleneru w fortach Twierdzy Przemyśl i umocnień Linii Mołotowa
  • 18:00 – Wieczorne wyjście na fotografowanie architektury Przemyśla, zakończone kolacją w restauracji
  • 5:00-6:00 – Poranne fotografowanie na przemyskiej starówce (godzina zależna od pory roku)
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:30 – Wyjazd do najciekawszych plenerów krajobrazowo architektonicznych w okolicy
  • 14:00 – Zakończenie

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Cena

  Tylko 860 zł / osoba – obejmuje:

  • uczestnictwo w warsztatach
  • opieka przewodnicka podczas plenerów w Twierdzy Przemyśl, wykład wprowadzający
  • noclegi w komfortowych pokojach dwuosobowych, każdy z własną łazienką
  • śniadania w hotelu
  • wifi w hotelu

  Cena nie obejmuje wstępów do obiektów (muzea, schrony bojowe, itp.) oraz przejazdów między plenerami.

  Zgłoszenia na kurs fotograficzny

  • Aby zapisać się na plenerowe warsztaty fotograficzne, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 10 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż dwa-trzy tygodnie.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY BĘDZIE AKTYWNY PO OGŁOSZENIU TERMINU

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Przemyśl [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć: 860 zł.

  Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

  Pozostałe informacje o plenerowym kursie fotograficznym

  Przejazdy między plenerami warsztatów fotograficznych odbywają się samochodami uczestników, na zasadzie podziału kosztów, do ustalenia między zainteresowanymi. Pokonamy w ten sposób około 150-200 km.

  Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na plenerowych warsztatach fotograficznych. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

  Więcej zdjęć z kursu fotograficznego