POLSKA

Począwszy od Bieszczadów (tam już dwanaście lat temu, w roku 2009) zadebiutował projekt fotowarsztaty.com, gdzie realizujemy szereg tematycznych edycji (pejzaż, architektura, kultura), przez Pieniny, Tatry i Podtatrze, na Górach Stołowych w Sudetach kończąc. A to oczywiście tylko plenery zlokalizowane w górach!

Ponadto magiczne i nieodkryte Roztocze, niezwykle malownicze Mazury a także piękny Bałtyk. Zapraszamy też na edycje “miejskie”: w Warszawie, Krakowie i Przemyślu… a na koniec kursy obróbki zdjęć w różnych miastach Polski. Dzieje się!

UKRAINA

Na Ukrainę jeździmy podczas święta Jordanu oraz Wielkanocy prawosławnej i grekokatolickiej, fotografując kulturę i cerkwie Wschodu, wędrujemy z aparatem po niesamowicie widokowej Połoninie Borżawa, przy której nasze Bieszczady to ledwie pagórki.

Zwiedzamy i fotografujemy wioski bojkowskie położone malowniczo w górach, gdzie czas zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu, wybieramy się na niepowtarzalną przejażdżkę ukraińskimi pociągami… dotykamy murów twierdzy w Kamieńcu Podolskim, tej samej w której bił się Michał Wołodyjowski a także odwiedzamy elektrownię atomową w Czarnobylu oraz miasto-widmo Prypeć.

Wreszcie, spacerujemy uliczkami sentymentalnego Lwowa… i nadal nam mało tej pięknej Ukrainy!

CZECHY

Na południowo-zachodnim skraju Karpat znajduje się jeden z najbardziej estetycznych regionów Europy. Faliste pola południowych Moraw porównuje się nie bez kozery do wzgórz Crete Senesi w Toskanii, czy amerykańskiej krainy Palouse. Jest to raj dla miłośników fotografii krajobrazu, raj ten dodajmy, łatwo osiągalny z Polski.