Bliżej i dalej, ale zawsze ciekawie.Gdzie mogę Cię zabrać na warsztaty fotograficzne w plenerze?


Podróże połączone z szukaniem najlepszych plenerów fotograficznych to moja specjalność. Zaczynałem w 2009 roku w Bieszczadach. Od tej pory odkrywam regularnie nowe inspirujące zakątki zarówno w kraju, jak i za granicą. Zabiorę Cię w miejsca, które mają swój urok o każdej porze roku.

POLSKA

Polska bez tajemnic. Wyjazdy fotograficzne w kraju


Zabierz swój aparat fotograficzny i ruszaj na zdjęciową przygodę. Wspólnie odkryjemy najlepsze widoki rozpościerające się ze szczytów oraz dolin Pienin, Tatr, Podhala czy Gór Stołowych w Sudetach. Pokażę Ci, jak uchwycić zachwycające barwy przyrody i unikalną grę świateł. Wspólnie wybierzemy się na wschód słońca oraz będziemy brodzić w górskich strumieniach. 

Zaproszę Cię również na magiczne i ciągle mało znane Roztocze lub niezwykle malownicze Mazury. Przekonasz się, że Bałtyk to nie tylko nadmorski relaks na plaży, lecz także wdzięczny plener zdjęciowy. 

Jeśli lubisz uwieczniać w kadrach architekturę i pęd miejskiego życia, zapisz się na jedną z edycji organizowaną w miastach. Możesz wybrać kurs fotografii dla początkujących w Warszawie, Krakowie lub Przemyślu

Dowiesz się, jak ciekawie przedstawiać na zdjęciach architekturę i oddać klimat wąskich uliczek. Przekonasz się też, że nie musisz wyruszać na drugi koniec globu, żeby robić zdjęcia na światowym poziomie.

UKRAINA

Ciekawa kultura i dzika przyroda. Plenery fotograficzne w gościnnej Ukrainie


Chcesz doświadczyć zetknięcia się z inną kulturą? Odwiedźmy wspólnie naszych ukraińskich sąsiadów! Wybierzemy się tam podczas święta Jordanu oraz prawosławnych i greckokatolickich obchodów Wielkanocy

To doskonały czas, aby fotografować wydarzenia kulturalne organizowane w tym czasie. Pokażę Ci najpiękniejsze cerkwie. Czeka na nas też niesamowicie widokowa Połonina Borżawa

Zwiedzisz wioski bojkowskie, położone malowniczo w górach. Zobaczysz i uwiecznisz na zdjęciach miejsca, do których nie dotarły jeszcze znane nam powszechnie udogodnienia. Wspólnie dotkniemy murów twierdzy w Kamieńcu Podolskim, tej samej, w której bił się Michał Wołodyjowski. Odwiedzimy też elektrownię atomową w Czarnobylu oraz opuszczone miasto Prypeć.

Wreszcie – przespacerujemy się uliczkami sentymentalnego Lwowa. Gwarantuję, że z tej wyprawy przywieziesz moc wspomnień i mnóstwo zachwycających kadrów.

CZECHY

W kraju Krecika i Wojaka Szwejka. Plener fotograficzny w Czechach


Lubisz czeskie piwo i knedliki, ale nie myślałeś o tym, żeby wybrać się tam na zdjęcia? Na południowo-zachodnim skraju Karpat znajduje się jeden z najciekawszych regionów Europy. 

Faliste pola południowych Moraw porównuje się często do wzgórz Toskanii. Podobnie jak we Włoszech rosną tam liczne winnice, które świetnie nadają się na plenerowe warsztaty fotograficzne. Nie musisz zatem jechać aż do Italii, aby poczuć ten klimat. Czechy są dużo bliżej, a wyprawa tam nie zrujnuje Twojego portfela.

SŁOWACJA

Europa w pigułce. Plener fotograficzny w Słowacji


Słowacja to wyjątkowy kraj. Na niewielkim obszarze można znaleźć prawie wszystko – od naturalnych skarbów, zabytków, bogatej kultury ludowej i folkloru do zabawy na ruchliwych ulicach miast. Pozwól oczarować się jego pięknem i ciesz się niepowtarzalną atmosferą, którą możesz utrwalić na zdjęciach. Poznaj atrakcyjność naturalnej scenerii chlubiącej się bogatą historią, kulturą i tradycją. Po prostu odkryj Słowację.

RUMUNIA

Mozaika kultur i piękne krajobrazy. Podróż fotograficzna do Rumunii


Rumunia jest krainą pełną niezwykłych atrakcji fotograficznych, a region Maramuresz i Karpaty Marmaroskie oferują niezapomniane widoki dla pasjonatów fotografii. W Maramureszu można uchwycić autentyczny klimat wiejskiego życia, z tradycyjnymi drewnianymi cerkwiami, przepięknymi drewnianymi wiatrakami i pasterskimi krajobrazami. Charakterystyczne dla regionu są także tradycyjne stroje ludowe, które stanowią doskonały temat fotograficzny. Natomiast w Karpatach Marmaroskich fotografi można oddać się zaskakującej różnorodności krajobrazów, od urzekających dolin i górskich szczytów po malownicze wodospady i rzeki. Nie brakuje tu również dzikiej przyrody, co sprawia, że każdy kadr nabiera niepowtarzalnego charakteru. Dla miłośników fotografii przyrodniczej czy krajobrazowej te regiony Rumunii stanowią prawdziwy raj do eksploracji i uwieczniania niezwykłych chwil.