Termin

zapytaj o najbliższy termin

jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień


Cena

940 


Lokalizacja

Bieszczady


Miejsce spotkania

Noclegi i atrakcje wieczoru zaplanowane są w Zagrodzie Magija Bieszczady – osadzie składającej się z przenoszonych chat, miejscu o niepowtarzalnym klimacie.

Zagroda Magija Bieszczady
Orelec 6a, Uherce Mineralne

49°27’04.7″N 22°26’27.4″E
49.451300, 22.440932


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Serial “Wataha” zadebiutował w 2014 roku, dotąd nakręcono trzy sezony. Produkcja HBO to obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnią służbę na wschodniej granicy Polski, w bieszczadzkiej dziczy, oddalonej od cywilizowanego świata. W zgodnych opiniach krytyków, to jedna z najlepszych produkcji TV w Polsce. Na plenerowych warsztatach fotograficznych w Bieszczadach wybierzemy się śladem miejsc związanych z produkcją, wzbogacając to solidną porcją wiedzy fotograficznej oraz niepowtarzalnymi atrakcjami na noclegu. Dołączysz do Watahy?

  Plenerowe warsztaty fotograficzne w Bieszczadach

  Warsztaty fotograficzne w Bieszczadach śladem serialu Wataha nie będą ślepą gonitwą za ekipą filmową. Nie będzie to także lista wszystkich miejscówek, każdego planu – a raczej subiektywny, fotowarsztatowy wybór miejsc z największym potencjałem dla twórcy – fotografa. Miejsca te odwiedzamy – i odwiedzaliśmy znacznie wcześniej, zanim powstał serial – na innych warsztatach fotograficznych w Bieszczadach, w ramach projektu fotowarsztaty.com. Cóż, Bieszczady, zarówno polskie jak i ukraińskie maja niesamowitą moc przyciągania i niepowtarzalny klimat.

  Gdzie kręcono serial Wataha w Bieszczadach?

  Zobaczymy między innymi:

  • dzwonnicę przy cerkwi na absolutnym końcu świata w Bieszczadach, kilkaset metrów od granicy z Ukrainą, gdzie Alsu Karimow ukrywała się z synem, gdzie również oddała się aktowi pożądania z Wiktorem Rebrowem 🙂
  • placówkę Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych (z zewnątrz)
  • będziemy podziwiać widoki na Połoninę Caryńską i Wysokie Bieszczady z miejsca w którym zaczęła się fabuła serialu
  • zajazd, w którym bohaterowie serialu jadali posiłki
  • nocować będziemy w zagrodzie, której jeden z domów (a konkretnie jego wnętrza) były filmowym domem Wiktora Rebrowa z pierwszego sezonu serialu

  Nie ograniczamy się tylko do “Watahy”. Odwiedzimy także miejsca nie związane bezpośrednio z produkcją, jednak znajdujące się bardzo blisko naszej trasy i zdecydowanie warte spojrzenia na nie przez wizjer aparatu fotograficznego.

  Oczywiście, nasze spotkanie to nie tyko wycieczka śladem  serialu „Wataha”. To plenerowe warsztaty fotograficzne w Bieszczadach, na których w praktyce Dowiesz się jak robić najlepsze zdjęcia, jak pracować ze światłem, jak w pełni wykorzystać możliwości aparatu fotograficznego.

  Zaś wieczorami, na noclegu, wykłady w teorii omawiające podstawy fotografii, oraz… mnóstwo niepowtarzalnych doznań, niektórych możliwych tylko z nami: degustacja najlepszych bieszczadzkich nalewek, ognisko a także prawdziwa ruska bania!

  Nie bez przechwałek powiem, że większość miejsc gdzie stały kamery, odwiedzaliśmy już na długo, długo wcześniej, zanim serial pojawił się na ekranach telewizorów. Szczęśliwym zrządzeniem losu, dane mi było już ponad 20 lat temu poznać fantastycznych ludzi, Magdę i Janusza Demkowiczów, którzy w Orelcu nieopodal  Leska odnaleźli swój świat w Zagrodzie Magija Twórcze Bieszczady. To osada składająca się z przenoszonych chat, miejsce o niepowtarzalnym klimacie. I to właśnie Zagroda Magija… a konkretnie dom naszych gospodarzy, stał się filmowym domem głównego bohatera, Wiktora Rebrowa w pierwszym sezonie serialu.

  To nadal nie koniec! Wybierzemy się również do browaru Ursa Maior, gdzie będziemy mogli skosztować pysznych piw, w tym kultowej “Watahy”, piwa inspirowanego serialem.

  Program warsztatów fotograficznych w Bieszczadach

  • 17:00 – Rozpoczęcie, obiadokolacja
  • 18:00 – Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów
  • 21:00 – Degustacja nalewek karpackich w “Pieczarze Węgrzyna”
  • 7:00 – Śniadanie
  • 8:00 – Wyjazd na warsztaty fotograficzne szlakiem serialu Wataha w Bieszczadach
  • 14:00 – Przerwa na posiłek
  • 15:30 – Dalsza część pleneru
  • 19:00 – Obiadokolacja
  • 20:00 – Ognisko i/lub ruska bania
  • 4:00-6:00 – Wyjście na wschód słońca (zależnie od pogody)
  • 9:00 – Śniadanie
  • 10:00 – Plener w najbliższej okolicy lub część teoretyczna, oglądanie i komentowanie zdjęć
  • 13:00 – Wizyta w browarze Ursa Maior
  • 14:00 – Zakończenie, obiad

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Cena

  Tylko 940 zł / osoba – obejmuje:

  • uczestnictwo w warsztatach
  • transport busem na plener w sobotę
  • noclegi w stylowych drewnianych chatach, w pokojach 2-, 3-, 4-osobowych, każdy z własną łazienką
  • pełne, domowe wyżywienie
  • degustacja karpackich nalewek
  • ognisko i/lub ruska bania
  • wi-fi w pensjonacie

  Cena nie obejmuje posiłku w zajeździe na trasie pleneru (sobota) oraz “wstępów” (np. datki w cerkwiach). Nie obejmuje również niedzielnych przejazdów między plenerami (niewielkie odległości).

  Zgłoszenia na kurs fotograficzny

  • Aby zapisać się na warsztaty fotograficzne w Bieszczadach, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 10 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż dwa-trzy tygodnie.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY BĘDZIE AKTYWNY PO OGŁOSZENIU TERMINU ZAJĘĆ

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Bieszczady Wataha [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć: 940 zł.

  Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

  Pozostałe informacje o kursie fotograficznym w Bieszczadach

  Przejazdy między plenerami warsztatów fotograficznych (w niedzielę) odbywają się samochodami uczestników, na zasadzie podziału kosztów, do ustalenia między zainteresowanymi.

  Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na warsztatach fotograficznych w Bieszczadach. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

  Więcej zdjęć z kursu fotograficznego