Termin

zapytaj o najbliższy termin

jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień


Cena

1890 


Lokalizacja

Puszcza Słupska


Miejsce spotkania

Leśny Sen to kameralny pensjonat położony wśród lasów Puszczy Słupskiej, posiadający 9 pokoi z łazienkami, kompletnie wyposażoną kuchnię, salon mieszczący do 40 osób oraz saunę. Do tego wszelkie media, które warunkują kontakt z cywilizacją, czyli telewizja, Internet, sprzęt audio.

Leśny Sen Kamila i Krzysztof Sokal
77-235 Trzebielino, Cetyń 54
54°13’24.6″N 17°07’20.1″E
54.223499, 17.122236


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Na zimowych warsztatach fotografii przyrody wybierzemy się na bezkrwawe łowy, fotografując głównie ptaki z czatowni (bieliki, myszołowy, czaple, kowalik, kos, dzięcioł pstry, rudzik, sójka itp.), oraz drapieżniki (lis, tchórz, wilk). Poza tym fotografować będziemy zwierzynę leśną z podchodu, przy użyciu kamuflaży. Praktykę poprzedzimy szerokim przygotowaniem teoretycznym: pokazem sprzętu, zdjęć, technik fotografii oraz zasadami zachowania się w terenie.

  Zimowe warsztaty fotografii przyrody

  Weekendowe warsztaty fotografii przyrody rozpoczynamy (w piątek) kolacją oraz wykładem, na którym poruszymy najważniejsze zagadnienia teoretyczne – ogólne, oraz poruszane na zajęciach. Sobota od świtu poświęcona jest na fotografowanie w czatowniach oraz z podchodu. Około połowy dnia wracamy na szybki posiłek oraz wymieniamy się w czatowniach. Po zachodzie Słońca wracamy na obiadokolację i omówienie dnia pleneru. Na koniec dnia zaprosimy na ognisko z kiełbaskami (zależnie od pogody). Niedzielę ponownie poświęcimy na fotografowanie w czatowniach i z podchodu, warsztaty fotografii przyrody zakończymy około 13:00 pożegnalnym obiadem.

  Tutaj, pośród drzewostanów Puszczy Słupskiej znajdziesz większość polskich gatunków ssaków i ptaków. Od zniczka i mysikrólika po bielika i łabędzia krzykliwego. Od  łasicy i zająca po wilka, który na stałe zadomowił się w tych okolicach.

  Około trzeciej nad ranem zaczyna swój koncert niewielki kopciuszek. Po godzinie, zanim jeszcze wzejdzie słońce, zaczyna mu wtórować fletowy gwizd kosa. Około piątej śpiewać już będzie niemal każdy ptak, który ma głos, ale dominować na pewno będzie zięba. W okolicach siódmej ten ptasi drobiazg na chwilkę się uciszy i wtedy usłyszysz melancholijną pieśń śpiewaka…

  Harmonia dźwięków, gra światła, ciągła nieprzewidywalność przyrody to jest to, co nakręca pasjonatów fotografii przyrodniczej i to wszystko znajdziesz w otaczających miejsca naszych plenerów lasach, na łąkach i polach. Jeśli preferujesz podchód, to specyficznie urozmaicony krajobraz gwarantuje wiele spotkań ze zwierzętami. Jeśli natomiast oczekujesz dłuższych zasiadek w jednym miejscu, mamy dla Ciebie specjalnie przygotowane czatownie.

  Do Twojej dyspozycji będą:

  • Czatownia 2-osobowa z szybami i rękawami fotograficznymi, w pełni chroniąca przed niekorzystnymi warunkami . Fotografujemy z niej przede wszystkim bieliki, czaple, myszołowy i drapieżniki.
  • Czatownia 2-osobowa z szybami i rękawami fotograficznymi, w pełni chroniąca przed niekorzystnymi warunkami. Oczekujemy w niej na bieliki, myszołowy, drapieżniki, jelenie i daniele.
  • Czatownia 2-osobowa z szybami i rękawami fotograficznymi, w pełni chroniąca przed niekorzystnymi warunkami . Fotografujemy drapieżniki, daniele, jelenie oraz sporadycznie bieliki.
  • Czatownia 1-osobowa na drobne ptaki, dzięcioły, sójki i wiewiórki.
  • Dwie czatownie (1 i 2-osobowa ) z siatek maskujących. Zlokalizowane na mokradłach, gdzie spodziewamy się czapli, tchórzy, lisów, bobrów i wydr.

  Ponadto fotografować będziemy zwierzynę leśną z podchodu. Tutaj już konieczne będzie posiadanie odzieży maskującej / kamuflaży. Osoby nie posiadające takiej odzieży (czyli jaskrawą odzież), fotografować będą mogły wyłącznie z czatowni.

  Lokalizacja miejsc do fotografowania podyktowana jest wieloletnim doświadczeniem naszego gospodarza, leśnika z wykształcenia i zawodu oraz równocześnie fotografa przyrody. Nie należy jednak zapominać, że to jest element przyrody i nigdy nie mamy 100% pewności, że potencjalny obiekt zjawi się tam gdzie sobie tego życzymy. Podchód i czaty na jelenie odbywa się także w miejscach ich spodziewanego żerowania, który wynika z doświadczenia oraz wiedzy o ekologii gatunku. Całość jest właśnie tak ekscytująca, bo nieobliczalna, jak na naturę przystało.

  Program dla osób o podstawowej sprawności fizycznej. Niewiele chodzimy, ale zdarzają się przeszkody terenowe w stylu forsowania niewielkiego rowu, miedzy, przejścia po kładce z desek, czy wejścia do czatowni – co należy zrobić możliwie bezgłośnie.

  Jaki sprzęt i wyposażenie zabrać na warsztaty fotografii przyrody?

  Większość dnia będziemy spędzać w ukryciu, z ograniczoną możliwością ruchu, np. w czatowni. Będzie zima, więc może być zimno, taki mamy klimat 🙂 Dlatego trzeba być absolutnie dobrze przygotowanym na wytrzymanie w takich warunkach kilku godzin, niezbędna ciepła odzież.

  Co zatem zabrać na warsztaty fotografii przyrody?

  • Optyka długoogniskowa, ponad 300 mm i więcej.
  • Statyw z odkręcaną głowicą, w stałych czatowniach głowicę statywową montujemy na specjalnej płytce, płytki są na miejscu. W czatowniach namiotowych oraz podczas podchodu głowicę montujemy ponownie na statywie.
  • Ciepła i przeciwdeszczowa odzież w zdecydowanie niejaskrawych kolorach (optymalnie kamuflaże), osoby posiadające jaskrawą odzież, zdjęcia będą mogły robić wyłącznie z czatowni.
  • Gumowce, obuwie zimowe.
  • Koc w przypadku większych mrozów.
  • Mile widziane mogą być termiczne ogrzewacze do stóp, rąk itp.
  • Termos na ciepłe napoje.
  • Jeśli ktoś ma to krzesełko wędkarskie – turystyczne.

  Warsztaty fotografii przyrody. Program

  • 16:00 – Rozpoczęcie, wykład wprowadzający
  • 18:00 – Obiadokolacja
  • 19:00 – Pokaz sprzętu, zdjęć, technik fotografii, zasady zachowania się w terenie
  • 06:00 – Podział na grupy, rozwiezienie po czatowniach
  • 12:00 – Powrót na posiłek
  • 13:00 – Zamiana grup, rozwiezienie po czatowniach i/lub podchód pod zwierzynę leśną
  • 17:00 – Powrót na obiadokolację, omówienie pleneru i zdjęć, opcjonalnie ognisko
  • 05:00 – Podział na grupy, rozwiezienie po czatowniach i/lub podchód pod zwierzynę leśną
  • 12:00 – Powrót na obiad, zakończenie pleneru

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Cena

  Tylko 1890 zł / osoba – obejmuje:

  • uczestnictwo w warsztatach
  • opieka merytoryczna eksperta, leśnika z wykształcenia i zawodu oraz równocześnie fotografa przyrody
  • dostęp do profesjonalnych czatowni
  • noclegi w dwu i trzyosobowych pokojach, każdy z łazienką z prysznicem
  • pełne, domowe wyżywienie

  Zgłoszenia na warsztaty fotografii przyrody 

  • Aby zapisać się na warsztaty fotografii przyrody, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 14 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż trzy-cztery tygodnie lub gdy Potrzebujesz fakturę.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY BĘDZIE AKTYWNY PO OGŁOSZENIU TERMINU ZAJĘĆ

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Przyroda zima [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć: 1890 zł.

  Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

  Opieka merytoryczna podczas warsztatów fotografii przyrody

  Krzysztof Sokal – z wykształcenia i zawodu leśnik, absolwent Technikum Leśnego w Warcinie oraz Wydziału Leśnego na UP w Poznaniu. Pasjonuje się fotografią zwierząt leśnych. Mieszka, pracuje i realizuje swoje pasje w lesie. Należy do tych osób, którym poprzez pracę zawodową udaje się realizować swoje pasje.

  Pozostałe informacje o warsztatach fotografii przyrody

  Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

  Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na warsztatach fotografii przyrody. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Więcej zdjęć z warsztatów fotografii przyrody