Termin

zapytaj o najbliższy termin

jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień


Cena rabatowa

1470 

Cena rabatowa obowiązuje do miesiąca przed terminem Fotowarsztatów.

Cena regularna 1690 zł.


Lokalizacja

Roztocze Wschodnie


Miejsce spotkania

Pensjonat Hagi znajduje się w samym sercu Horyńca-Zdroju, urokliwej miejscowości na skraju Roztocza Wschodniego.

Pensjonat HAGI
Horyniec Zdrój, ul. Sanatoryjna 1
50°11’43.8″N 23°21’28.7″E

50.195490, 23.357964


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Roztocze. Nieznana, różnorodna i barwna kraina, pełna harmonii i kontrastów. Przemierzając jej rozległe tereny, słuchając odgłosów przyrody mieszających się z pomrukiem pracujących maszyn rolniczych, przechadzając się wśród starych cmentarzy z nagrobkami pisanymi cyrylicą, podziwiając piękno zaklęte w drewnie roztoczańskich cerkwi… czy wsłuchując się w uspokajający szum krystalicznie czystych rzek, na plenerowych warsztatach fotograficznych odkryjemy jeden z najpiękniejszych zakątków Polski. 

  Plenerowe warsztaty fotograficzne na Roztoczu

  Na kursie fotograficznym odwiedzimy malowniczo wpisane w łagodny krajobraz, rzadkiej urody cerkwie, zarówno te znane jak i kompletnie zapomniane, popadające w ruinę. Zobaczymy cmentarze, przydrożne krzyże, umocnienia z okresu II wojny światowej, wreszcie podziwiać będziemy malownicze Szumy Tanwi… zaś nocować będziemy w Horyńcu-Zdrój, jednym z najczęściej odwiedzanych i ulubionych uzdrowisk mieszkańców przedwojennego Lwowa.

  Inspiracją i głównym motywem plenerowych warsztatów fotograficznych są roztoczańskie cerkwie, począwszy od najbardziej znanej świątyni św. Paraskewy w Radrużu (wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO),  obejrzymy także drugi sakralny obiekt we wsi, dawną grekokatolicką cerkiew św. Mikołaja, spod której widać granicę z Ukrainą (dzieli nas tam od granicy mniej niż 300 metrów).  Na warsztatach fotograficznych odwiedzimy cudownie wkomponowaną w krajobraz cerkiew w Werchatej, w “zagłębiu” roztoczańskich krzyży przydrożnych cerkwie w Nowym Bruśnie, Chotylubiu, Górajcu i Łówczy, czy też robiące niezapomniane wrażenie, potężne ruiny cerkwi w Kniaziach, wybrane na plan filmu “Zimna wojna”, nominowanego do nagrody Oscarów m.in za najlepsze zdjęcia.

  Nieopodal cerkwi znajdziemy najczęściej zapomniane grekokatolickie cmentarze, gdzie czas zatrzymał się przed II wojną światową, zaś omszałe nagrobki opisane są cyrylicą.  Odwiedzimy i będziemy fotografować takie nekropolie w Radrużu i Nowym Bruśnie. Obie podobne, lecz każda inna: w Radrużu spacer wśród lasu kamiennych krzyży pozostawia niezapomniane wrażenia. Z kolei zarosłe krzewami mogiły w Bruśnie sterczącymi krzyżami  przypominają przechodzącym o swym istnieniu.

  W pejzaż Roztocza wpisane są krzyże, często przydrożne lecz nierzadko stojące wśród pól czy zagajników. Większość z nich powstało we wsi Brusno, przez prawie pół tysiąca lat na jej terenie funkcjonował ośrodek kamieniarski, który istotnie wpłynął na stworzenie niepowtarzalnego wzorca kultury materialnej ziemi roztoczańskiej.

  Na warsztatach fotograficznych odwiedzimy także słynne “Szumy Tanwi”, malowniczy przełom z licznymi skalnymi progami, będącymi pozostałością po tektonicznych ruchach ziemskiej płyty z okresu trzeciorzędu. Największe zagęszczenie – aż 24 takich wodospadów występuje na kilkusetmetrowym odcinku Tanwi, gdzie odbędziemy plener kreatywnie wykorzystując długie czasy naświetlania. Filtry szare mocno zalecane!

  Sobotni wieczór wybierzemy się na spacer po horynieckim parku zdrojowym, kolację zjemy w Cafe Sanacja, niezwykłej kawiarni gdzie już sama nazwa sugeruje, wystrój i wyposażenie lokalu to bezpośrednie odwołanie do lat międzywojennych. Stylowe meble, oświetlenie czy dekoracje to nawiązanie do epoki, w której ukształtował się uzdrowiskowy charakter Horyńca-Zdroju, jednego z ulubionych kurortów Lwowian.

  Plenerowe warsztaty fotograficzne na Roztoczu. Program

  • 16:00 – Obiadokolacja
  • 17:00 – Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów lub wyjazd na plener zachód słońca (zależnie od pogody)
  • 21:00 – Opcjonalnie: wieczór integracyjny
  • 5:00 – Wschód słońca w okolicach Horyńca-Zdroju (zależnie od pogody)
  • 8:00 – Śniadanie
  • 10:00 – Wyjazd na kurs fotograficzny po cerkwiach i innych zabytkach Roztocza
  • 16:00 – c.d. plenerowego kursu fotograficznego
  • 19:00 – Plener zachód słońca (zależnie od pogody)
  • 21:00 – Kolacja w Horyńcu-Zdrój
  • 5:00 – Wschód słońca w okolicach Horyńca-Zdroju (zależnie od pogody)
  • 8:00 – Śniadanie
  • 10:00 – Wyjazd na plenerowe warsztaty fotograficzne nad Szumami Tanwi
  • 14:00 – Zakończenie, obiad

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Cena

  Cena rabatowa 1470 zł
  – obowiązuje do miesiąca przed terminem Fotowarsztatów.

  Cena regularna 1690 zł.

  Obejmuje:

  • uczestnictwo w warsztatach
  • noclegi w komfortowych pokojach dwuosobowych z łazienką
  • pełne wyżywienie (poza kolacją w sobotni wieczór)
  • wi-fi w pensjonacie

  Cena nie obejmuje wstępów i przejazdów między plenerami.

  Zgłoszenia na kurs fotograficzny

  • Aby zapisać się na plenerowe warsztaty fotograficzne na Roztoczu, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Cena rabatowa obowiązuje do 30 dni przed terminem Fotowarsztatów. Przy zgłoszeniach dokonanych na mniej niż miesiąc przed terminem, obowiązuje cena regularna.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 14 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż 3-4 tygodnie.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY BĘDZIE AKTYWNY PO OGŁOSZENIU TERMINU ZAJĘĆ

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 400 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Roztocze [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Dla Twojej wygody, Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć.

  Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

  Pozostałe informacje o kursie fotograficznym

  Między plenerami warsztatów fotograficznych na Roztoczu poruszamy się samochodami uczestników, pokonamy w ten sposób około 200-250 km. Drogi są dobre i nigdzie nie ma problemu z dojazdem, a gdzie nie da się dojechać, urządzimy sobie krótki kilkunastominutowy spacer. Przyjedź proszę zatankowanym samochodem, częste zjazdy na stacje benzynowe, dezorganizują nam plener.

  Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na plenerowych warsztatach fotograficznych. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

  Więcej zdjęć z warsztatów fotograficznych