Termin

zapytaj o najbliższy termin

jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień


Cena

1470 


Lokalizacja

Słowacja, Spisz i Podtatrze


Miejsce spotkania w Słowacji

Nasza baza zaplanowana jest w Pensjonacie Rodina, położonym w samym centrum zabytkowego miasta Lewocza, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, położonego tuż obok najciekawszych miejscówek fotograficznych regionu.

Penzion RODINA
Gustáva Hermana 10
054 01 Levoča
Republika Słowacka
49°01’24.9″N 20°35’27.5″E
49.023589, 20.590930


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Spisz (Spiš) jest historycznym terytorium na północy Słowacji, tworzy go barwna mozaika pasm górskich i kotlin, malowniczych miasteczek i urokliwych ruin zamków, zaś większość panoram zamyka ogromny, monumentalny mur Tatr. Spisz i Podtatrze na Słowacji jest jednym z najbardziej urokliwych górskich regionów w tej części Europy, odwiedzimy te miejsca podczas podróży fotograficznej, czyli poza wrażeniami wizualnymi przywieziesz dużo fantastycznych zdjęć.

  Plenerowe warsztaty fotograficzne na Słowacji

  Spisz jest nadzwyczajnie bogaty w zabytki kulturalno-historyczne. Nie przypadkiem Zamek Spiski wraz z okolicą (największy średniowieczny kompleks zamkowy w Europie Środkowej, Podgrodzie Spiskie – Spišské Podhradie, miasteczko sakralne Kapituła Spiska – Spišská Kapitula, gotycki kościółek w Żehrze – Žehra) zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego UNESCO.

  Klejnotem Spiszu jest miasto Lewocza (Levoča), z mnóstwem zabytków architektonicznych i największym drewnianym ołtarzem na świecie. Większość zabytków pochodzących z okresu gotyku łączy tzw. szlak gotycki (gotická cesta).

  Co ciekawe, przez 300 lat Spisz był we władaniu Korony Polskiej, gdyż w roku 1412, szesnaście miast spiskich stało się przedmiotem wielkiej transakcji handlowej. Król węgierski Zygmunt Luksemburski popadł w kłopoty finansowe, które pomógł mu rozwiązać król polski Władysław Jagiełło. Za pożyczkę w wysokości 37 tysięcy kóp srebrnych groszy praskich król dostał w zastaw 16 bogatych miast spiskich. Polska utraciła Spisz dopiero podczas pierwszego rozbioru.

  Odwiedzimy między innymi monumentalny Zamek Spiski, choć nie będziemy jak tysiące turystów zwiedzać jego wnętrz (chyba że pogoda nie będzie łaskawa). Zamiast tego pokażę Ci miejsca z najpiękniejszymi widokami na zamek, wraz z imponującym murem Tatr znajdujących się w jego tle.

  Spisz słynie z pięknych krajobrazów i zabytków. Krajobrazowe zdjęcia Spiszu z pewnością przyciągają uwagę miłośników przyrody i fotografów. Jednym z najbardziej malowniczych miejsc na Spiszu jest wysoka skała zwana Spiskim Zamkiem (Spišský hrad), która wznosi się na wzgórzu nad wioską Spišské Podhradie. To jedno z największych zachowanych ruin średniowiecznych zamków na Słowacji i jednocześnie jedno z najważniejszych zabytków tego regionu. Z zamku rozpościera się wspaniały widok na dolinę rzeki Hornad oraz na pobliskie wzniesienia i pasma górskie.

  Kolejnym miejscem, które warto uwiecznić na zdjęciach, jest Spišská Kapitula – malownicza wioska, położona na wzgórzu w pobliżu miasta Spišské Podhradie. Spišská Kapitula to historyczne centrum kościelne, w którym znajduje się m.in. katedra św. Marcina oraz wiele innych zabytkowych budynków, takich jak pałace, kościoły i klasztory.

  Poprad to miasto położone na Słowacji, w pobliżu Tatr Wysokich – jednego z najpiękniejszych pasm górskich w Europie. Dzięki swojemu położeniu, Poprad i jego okolice są doskonałym miejscem do robienia fotografii krajobrazowych.

  Między miastem Poprad a Tatrami rozciągają się rozległe tereny rolnicze, które oferują wiele pięknych miejsc, które warto uwiecznić na zdjęciach. Fotografie malowniczych pól uprawnych i łąk są doskonałą pamiątką z wizyty w tej okolicy. Jednym z najpiękniejszych miejsc, które warto uwiecznić na zdjęciach, są malownicze pola uprawne, które rozciągają się wokół Wielkim Sławkowem, Wielką Łomnicą i Keżmarkiem. To malownicze miejsce oferuje wspaniałe widoki na góry Tatry oraz na okoliczne wzniesienia. Na tle pięknych krajobrazów górskich, ogromne pola uprawne prezentują się jeszcze bardziej malowniczo i uroczo.

  Program warsztatów fotograficznych na Słowacji

  • 16:00 – Spotkanie w miejscu zakwaterowania w Lewoczy
  • 17:00 – Wyjazd na plener na Spiszu lub wykład (zależnie od pogody)
  • 20:00 – Kolacja
  • 4:00/5:00 – Poranna sesja w okolicach Spiskiego Hradu (godzina zależna od pory roku i pogody)
  • 8:00 – Śniadanie
  • 10:00 – Przedpołudniowa sesja na Spiszu (opcjonalnie: wykłady o kompozycji, obróbka i komentowanie zdjęć)
  • 13:00 – Przerwa obiadowa
  • 16:00 – Popołudniowa sesja w okolicach Spiskiego Hradu lub na Podtatrzu
  • 18:00 – Kolacja
  • 19:30 – Plener złota + niebieska godzina w okolicach Lewoczy (godzina zależna od pory roku i pogody)
  • 4:00/5:00 – Poranna sesja w okolicach Spiskiego Hradu lub Podtatrza (godzina zależna od pory roku i pogody)
  • 9:00 – Śniadanie
  • 11:00-13:00 – Powrót do Polski, ewentualnie plener na trasie powrotnej

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Cena

  Tylko 1470 zł / osoba – obejmuje:

  • uczestnictwo w warsztatach
  • noclegi ze śniadaniami w pokojach dwu i trzyosobowych, każdy z własną łazienką
  • ubezpieczenie podczas podróży zagranicznej
  • w-fi w hotelu

  Cena nie obejmuje kolacji w restauracji (piątek, sobota), posiłku na trasie pleneru oraz “wstępów” oraz ewentualnych opłat za parkingi.

  Zgłoszenia na kurs fotograficzny

  • Aby zapisać się na warsztaty fotograficzne na Słowacji, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 14 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż 3-4 tygodnie.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.
  • Na wyjazdach zagranicznych wymagane jest obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne, wliczone w cenę zajęć, w formularzu zgłoszeniowym proszę Cię o dane niezbędne do wystawienia polisy.
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY BĘDZIE AKTYWNY PO OGŁOSZENIU TERMINU ZAJĘĆ

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 400 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Słowacja Spisz [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Dla Twojej wygody, Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć.

  Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

  Transport, przejazdy między plenerami warsztatów fotograficznych za granicą

  Między plenerami kursu fotograficznego poruszamy się samochodami uczestników, pokonamy w ten sposób około 300 km. Drogi są dobre i nigdzie nie ma problemu z dojazdem, a gdzie nie da się dojechać, urządzimy sobie krótki kilkunastominutowy spacer. Przyjedź proszę zatankowanym samochodem, częste zjazdy na stacje benzynowe, dezorganizują nam plener. Najbliższa stacja benzynowa znajduje się w Lewoczy (miejscowość naszego zakwaterowania).

  Będziemy korzystać z autostrad, pamiętaj o zaopatrzeniu się w słowacką winietę, 10-dniowa kosztuje około 60 zł, w Słowacji obowiązują winiety elektroniczne, do zakupu w serwisie eznamka.sk

  Waluta na Słowacji

  Euro potrzebne nam będzie w Lewoczy, w restauracji podczas kolacji (piątek i sobota) oraz na posiłki na trasie pleneru w sobotę i niedzielę (wedle uznania). W Lewoczy, Popradzie czy Keżmarku nie ma problemu z bankomatami i/lub płatnością kartą, w niewielkich wioskach na bankomaty oczywiście nie ma co liczyć. Wskazane jest również mieć kilkanaście euro na „wstępy” i datki w zwiedzanych obiektach oraz ewentualne opłaty za parkingi.

  Pozostałe informacje o kursie fotograficznym

  Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na warsztatach fotograficznych. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

  Więcej zdjęć z warsztatów fotograficznych