ZAPISZ SIĘ TERAZ >>

Termin

18-20 października 2024


rozpoczęcie w piątek o 14:00, zakończenie w niedzielę około 11:00-13:00


Cena rabatowa

1470 

Cena rabatowa obowiązuje do 18 września, tj. do miesiąca przed terminem Fotowarsztatów.

Cena regularna 1690 zł.


Lokalizacja

Czechy, Morawy Południowe


Miejsce spotkania w Czechach

Noclegi zaplanowane są w znajdującym się w Bzencu hotelu Lidovy dum, położonym tuż obok najciekawszych miejscówek fotograficznych regionu.

Hotel Lidovy dum
nám. Svobody 310/9
696 81 Bzenec
Republika Czeska
48°58’19.7″N 17°16’06.7″E
48.972139, 17.268528


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Warsztaty fotograficzne za granicą. Na południowo-zachodnim skraju Karpat znajduje się jeden z najbardziej estetycznych regionów Europy. Faliste pola południowych Moraw porównuje się nie bez kozery do wzgórz Crete Senesi w Toskanii, czy amerykańskiej krainy Palouse. Na Morawy wybieramy się jesienią, zobaczymy tam świeżo zaorane i obsiane oziminami falujące pola uprawne, ale przede wszystkim celować będziemy w niesamowitą feerię jesiennych barw otaczających nas ze wszystkich stron morawskich winnic.

  Plenerowe warsztaty fotograficzne na Morawach

  Najciekawszy dla fotografa obszar pól rozciąga się w zaliczanym do Karpat obszarze Pogórza Kyjowskiego, w trójkącie: Kyjov-Čejc-Nasedlovice oraz w okolicach położonych za karpackim pasmem Chřiby wsi Kunkovice i Chvalkovice, gdzie wśród zielonych pół znajdziemy malownicze wiatraki. Miejsca plenerów są łatwo dostępne dzięki gęstej sieci dróg polnych i właściwie do wszystkich można dotrzeć samochodem osobowym.

  Morawy odwiedzimy jesienią, gdy malowniczo falujące pola winnic pokrywają się feerią barw: od żółci przez pomarańcze i czerwienie. Jest to więc zdecydowanie najpiękniejszy czas na warsztaty fotograficzne za granicą, w Czechach, wśród wielobarwnych winnic na Morawach.

  Na południowych Morawach skoncentrujemy się na odległych detalach krajobrazu, dlatego też najbardziej przydatna okaże się optyka długoogniskowa. Najlepiej sprawdzają się obiektywy 300 mm lub dłuższe na aparacie pełnoklatkowym. Koniecznym elementem wyposażenia będzie również stabilny statyw oraz filtr polaryzacyjny, zwiększający kontrast zdjęć i poprawiający nasycenie kolorów podłoża.

  O optyce długoogniskowej w fotografii krajobrazu, przeczytasz na blogu fotowarsztaty.com »

  Między plenerami kursu fotograficznego za granicą zaplanowane są zajęcia dodatkowe: wykłady o kompozycji, obróbka i komentowanie zdjęć. Nie zapominamy też o odwiedzeniu podziemnej części Moraw, czyli piwnic winnych. Morawy są regionem winiarskim z tradycją sięgającą 937 roku. Uprawę winorośli w Czechach wprowadzili Rzymianie, a jej rozwój zawdzięczamy głównie średniowiecznym klasztorom. Oczywiście podczas wizyt w winnicach planowana jest degustacja 🙂

  morawy - warsztaty foto

  Warto więc zapakować aparat i obiektywy na warsztaty fotograficzne za granicą, na Morawy, śladami Jožina z Bažin, Tomasza Baty, wybornego wina i barokowych pałaców. Uwierzcie, że w słoneczne ranki i wieczory doskonałe zdjęcia robią się tu same. Zapraszam Cię do odwiedzenia Morawskiej Toskanii, słynnych wśród fotografów falujących pól uprawnych z malowniczymi rzędami drzew i urokliwymi wiejskimi kapliczkami.

  Program warsztatów fotograficznych za granicą, na Morawach

  • 14:00 – Spotkanie w miejscu zakwaterowania w Bzencu
  • 15:00 – Wyjazd na wiatraki w Kunkovicach i Chvalkowicach
  • 20:00 – Kolacja przy czeskim piwie i/lub morawskim winie
  • 7:00 – Śniadanie
  • 8:00 – Poranna sesja na wzgórzu Kukle, w okolicach słynnej kaplicy św. Barbary
  • 11:00 – Wykłady o kompozycji, obróbka i komentowanie zdjęć
  • 13:00 – Degustacja wina w Mutenicach, możliwość zakupu wina
  • 14:00 – Przerwa obiadowa w Mutenicach
  • 16:00 – Wieczorna sesja wśród winnic Čejkovic i Velkich Bílovic (Hradistek)
  • 20:00 – Kolacja przy czeskim piwie i/lub morawskim winie
  • 7:00 – Śniadanie
  • 8:00 – Poranna sesja na polach miedzy Šardicami i Karlinem
  • 10:00 – Falujące pola w okolicach Svatobořice-Mistřín
  • 11:00-13:00 – Powrót do Polski, ewentualnie plener na trasie powrotnej

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Cena

  Cena rabatowa 1470 zł
  – obowiązuje do 18 września, tj. do miesiąca przed terminem Fotowarsztatów.

  Cena regularna 1690 zł.

  Obejmuje:

  • uczestnictwo w plenerze
  • noclegi ze śniadaniem w pokojach dwu i trzyosobowych, każdy z własną łazienką
  • ubezpieczenie podczas podróży zagranicznej
  • wi-fi w hotelu

  Cena nie obejmuje obiadokolacji, przejazdów między plenerami oraz degustacji wina (udział w degustacji wina jest dobrowolny).

  Zgłoszenia na kurs fotograficzny

  • Aby zapisać się na warsztaty fotograficzne za granicą, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Cena rabatowa obowiązuje do 30 dni przed terminem Fotowarsztatów. Przy zgłoszeniach dokonanych na mniej niż miesiąc przed terminem, obowiązuje cena regularna.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 14 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż 3-4 tygodnie.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.

   Podaj swoje dane

   Upewnij się, że podany powyżej adres jest prawidłowy, zostanie na niego wysłane potwierdzenie zgłoszenia wraz z danymi do przelewu.

   Jeśli Oferujesz miejsce w samochodzie dla innych uczestników (wspólny dojazd/powrót), Podaj miejsce wyjazdu i ilość miejsc w samochodzie.

   Twoje dane kontaktowe (tylko telefon i adres e-mail!) mogą wtedy zostać przekazane innym zapisanym uczestnikom.

   Na wyjazdach zagranicznych, wymagane jest obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne (wliczone w cenę), Podaj dane do wystawienia polisy

   Podanie błędnych/niekompletnych danych uniemożliwi wystawienie polisy.

   Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 400 zł na konto:

   FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
   76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
   w tytule przelewu: Morawy winnice [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

   Dla Twojej wygody, Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć.

   Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

   Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

   Transport, przejazdy między plenerami warsztatów fotograficznych za granicą

   Między plenerami kursu fotograficznego poruszamy się samochodami uczestników, pokonamy w ten sposób około 300 km. Drogi są dobre i nigdzie nie ma problemu z dojazdem, a gdzie nie da się dojechać, urządzimy sobie krótki kilkunastominutowy spacer. Przyjedź proszę zatankowanym samochodem, częste zjazdy na stacje benzynowe, dezorganizują nam plener. Najbliższa stacja benzynowa znajduje się w Bzencu (miejscowość naszego zakwaterowania), sieciówka koncernu Benzina (Orlen).

   Jeśli na miejsce zajęć będziesz dojeżdżać autostradą, pamiętaj także o zaopatrzeniu się w czeską winietę, 10-dniowa kosztuje około 60 zł, w Czechach obowiązują winiety elektroniczne, do zakupu w serwisie edalnice.cz.

   Waluta w Czechach

   Korony czeskie można przywieźć ze sobą z Polski. Można też wypłacić z bankomatu w Bzencu, nieopodal naszego hotelu, z kolei w Kyjowie znajduje się kantor wymiany walut. Korony będą potrzebne na wydatki we własnym zakresie: kolacja w piątek i sobotę w restauracji Pensjonatu Beta, posiłek wg uznania na trasie pleneru w sobotę (ceny nie są wygórowane). Ponadto będzie też zapewne możliwość zakupu wina podczas ewentualnej degustacji (wstęp na degustację 200 koron, butelka wina około 170-200 koron, bez możliwości płatności kartą).

   Pozostałe informacje o kursie fotograficznym

   Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

   Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na warsztatach fotograficznych za granicą. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

   Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

   Więcej zdjęć z kursu fotograficznego