Termin

zapytaj o najbliższy termin

jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień


Cena

1290 


Lokalizacja

Podtatrze


Miejsce spotkania

Zajazd Sokolica w Krościenku nad Dunajcem, klimatyczne miejsce, prowadzone przez ludzi z pasją, zapalonych fotografów. Zajazd znajduje się w centrum Krościenka w niedalekiej odległości od końcowej przystani spływu Dunajcem (100 m).

Zajazd Sokolica
Krościenko n/D, ul. Jana III Sobieskiego 7
49°26’40.1″N 20°25’29.7″E

49.444462, 20.424921


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Tatry z lotu ptaka

  Jedyna taka inicjatywa, spotkanie pasjonatów dronów i fotografii. Fotowarsztaty oraz czołowy polski kanał YouTube poświęcony dronom, „A ten znów o dronach” zapraszają na wspólny kurs fotografii dronem, zrealizowany w najciekawszych miejscach Podtatrza. W programie wykłady, praktyka podczas plenerów, możliwość testowania różnych dronów, zaś wieczorem na noclegu biesiada w kolibie oraz niekończące się rozmowy… znów o dronach.

  Kurs fotografii dronem Tatry

  Tatry mają niesamowitą moc przyciągania i niepowtarzalny klimat. I choć pięknie wyglądają z każdej perspektywy, to jednak Tatry z lotu ptaka zyskują wspaniałe wrażenie przestrzeni strzelistych szczytów z położonym plan bliżej sielskim Podtatrzem.

  Jadąc w Tatry czy do Zakopanego najczęściej szybko przemykamy przez Podhale (lub odwrotnie, czas nam się dłuży, stojąc w korku na “zakopiance”). Nie zwracamy uwagi na niepozorne wzniesienia, wpatrzeni w monumentalny mur Tatr widoczny w przedłużeniu słynnej zakopiańskiej szosy. Jeszcze bardziej nieznany jest Spisz, na którym większość z nas może kojarzyć tylko zamek w Niedzicy i… tyle.

  Tymczasem obydwie te krainy, Podhale i Spisz wraz z nieodległymi Pieninami oferują jedne z najpiękniejszych widoków na Tatry. Niezrównaną malowniczość potęguje właśnie ten ów nierzadko niepozorny pierwszy plan. Nie jest sztuką pojechać w serce Tatr i “pstryknąć fotę”, prawdziwym wyzwaniem jest właśnie pokazanie tego kontrastu pomiędzy najwyższymi górami w Polsce a ich niższymi sąsiadami, tym bardziej że najbardziej spektakularne miejscówki do zdjęć są praktycznie zupełnie nieznane! Wszystkie te miejsca odwiedzimy na wspólnym kursie fotografii dronem „A ten znów o dronach” oraz Fotowarsztaty.

  Tatry z lotu ptaka

  Na czas kursu fotografii, do Waszej dyspozycji będzie kilka testowych dronów: DJI Mavic 3 Pro, DJI Air 2S, DJI Mavic Mini oraz Autel Evo 2 Pro. Będą również dostępne drony FPV. Będzie więc możliwość przetestowania fajnego sprzętu, zatem kurs fotografii dronem jest otwarty także dla osób nie posiadających własnego drona, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z fotografią z lotu ptaka.

  Dla testowania sprzętu oraz zapoznawania się z dronami przez osoby dotąd nie latające, planujemy zorganizować „dronową oślą łączkę”, gdzie każdy będzie mógł przetestować sprzęt, sprawdzić się w akrobacjach FPV czy po prostu rozpocząć przygodę z dronami.

  Jeśli posiadasz, koniecznie weź również klasyczny aparat fotograficzny (i obiektywy itp.), jeśli warunki nie będą odpowiednie do lotów, zajmiemy się fotografią „naziemną”.

  Z uwagi na specyfikę zajęć, ilość uczestników jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń), ze względu na bezpieczeństwo podczas plenerów, wszystkie loty podczas plenerów będą koordynowane przez prowadzących.

  Na wykładach kursu fotografii dronem porozmawiamy o podstawach prawnych wykonywania operacji UAV, wspomnimy o regułach rządzących fotografią (nie tylko dronową), zasadach wykonywania dobrych zdjęć oraz planowania wyjazdów na plenery. Zmierzymy się także z przykładową obróbką zdjęć.

  Zaś wieczorami, na noclegu urządzimy sobie degustację regionalnych specjałów w niezwykle klimatycznej kolibie.

  Kurs fotografii dronem poprowadzą Paweł Brzozowski (autor projektów Polecieli oraz Fotowarsztaty) oraz Przemysław Kuciński (A ten znów o dronach), pasjonaci fotografii i dronów, pierwszy z nich bardziej zafascynowany fotografią, drugi zaś dronami – obydwaj z uprawnieniami państwowymi Urzędu Lotnictwa Cywilnego (Świadectwo Kwalifikacji UAVO VLOS), obecnie przekonwertowane w myśl przepisów unijnych do uprawnień Kategorii Otwartych A1/A2/A3 oraz Szczegółowych STS01, NSTS01, NSTS02.

  Kurs fotografii dronem. Program

  • 17:00 – Rozpoczęcie, obiadokolacja
  • 18:00 – Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów lub wyjazd na plener zachód słońca (zależnie od pogody)
  • 21:00 – Degustacja produktów regionalnych
  • 3:00 – Wyjazd na wschód słońca, okolice Jeziora Czorsztyńskiego lub okolice Łapszanki
  • 8:00 – Śniadanie
  • 10:00 – Dronowa ośla łączka – możliwość testowania sprzętu i/lub nauka latania dla początkujących
  • 14:00 – Obiad
  • 16:00 – Plener popołudniowy
  • 19:00 – Wyjazd na zachód słońca
  • 21:00 – Kolacja, ognisko
  • 4:00 – Wyjazd na wschód słońca, okolice Jeziora Czorsztyńskiego lub Łapszanki (jeśli w sobotę warunki nie pozwolą na wyjazd)
  • 8:00 – Śniadanie
  • 10:00 – Plener przedpołudniowy lub wykład podsumowujący, przykładowa obróbka zdjęć w Adobe Lightroom i Photoshop
  • 14:00 – Zakończenie, obiad

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Cena

  Tylko 1290 zł / osoba – obejmuje:

  • uczestnictwo w warsztatach
  • ubezpieczenie podczas podróży zagranicznej
  • noclegi w dwu i trzyosobowych pokojach, każdy z łazienką z prysznicem lub kabiną z hydromasażem
  • pełne, domowe wyżywienie
  • degustacja produktów regionalnych
  • wi-fi w pensjonacie

  Dopłata do pokoju jednoosobowego (tylko w przypadku dostępności).

  Cena nie obejmuje przejazdów między plenerami i ewentualnych opłat za parkingi.

  Zgłoszenia na kurs fotografii dronem

  • Aby zapisać się na kurs fotografii dronem, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 10 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż dwa-trzy tygodnie.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY BĘDZIE AKTYWNY PO OGŁOSZENIU TERMINU ZAJĘĆ

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Drony Tatry [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć: 1290 zł.

  Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

  Pozostałe informacje o kursie fotografii dronem

  Między plenerami kursu fotograficznego poruszamy się samochodami uczestników, pokonamy w ten sposób około 200-250 km. Drogi są dobre i nigdzie nie ma problemu z dojazdem, a gdzie nie da się dojechać, urządzimy sobie krótki kilkuminutowy spacer. Przyjedź proszę zatankowanym samochodem, częste zjazdy na stacje benzynowe dezorganizują nam plener. Stacja benzynowa znajduje się w Krościenku n/Dunajcem.

  Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na warsztatach fotograficznych. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

  Więcej zdjęć z pleneru fotograficznego w Tatrach