Termin

zapytaj o najbliższy termin

jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień


Cena

560 


Lokalizacja

Kraków

Kurs fotografii Kraków dla początkujących. Spotykamy się w samym centrum Starego Miasta, mniej niż 3 minuty od Rynku Głównego.

Sala Konferencyjna
Piwnice „Pod Orłami”
Kraków, ul. Wiślna 12
50°03’36.3″N 19°56’04.2″E
50.060080, 19.934494


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Kurs fotografii w Krakowie. Masz aparat (lustrzankę, bezlusterkowiec… cokolwiek) a tak naprawdę nie ogarniasz jego ustawień? Nie chcesz popełniać błędów typowych dla początkujących? Chcesz aby Twoje zdjęcia były choć porównywalne do tych najlepszych, które oglądasz na Facebooku czy Instagramie? Chcesz tę wiedzę przyswoić sobie w pigułce, podanej w zwięzły sposób? No to jak najszybciej zapisuj się na praktyczny kurs fotografii dla początkujących w Krakowie.

  Kurs  fotografii w Krakowie dla początkujących

  Na praktycznym kursie fotografii dla początkujących poznasz najważniejsze ustawienia twojego aparatu, nie tylko ograniczone do zagadnień teoretycznych (choć takie też będą), lecz przede wszystkim na zajęciach w terenie.  Ponadto, zajmiemy się różnymi aspektami warsztatu fotograficznego, dzięki którym nauczysz się robić zdjęcia w każdych okolicznościach.

  Opowiem Ci o kompozycji, perspektywie, trikach stosowanych przez fotografów, dowiesz się czym się różni panoramowanie od panoram, poznasz mocne i słabe strony rozmaitej optyki, dowiesz się jaki obiektyw będzie najlepszy do konkretnych zastosowań.

  Praktyczny kurs fotografii dla początkujących w Krakowie to doskonały sposób na rozpoczęcie niesamowitej przygody z fotografią!

  Warsztaty fotograficzne Kraków

  Co fotografia ma wspólnego z geometrią, co to jest „trójkąt fotograficzny”? Czy tryb M (manualny) da się lubić? Jak działa światłomierz w aparacie, jak może nas on oszukać? Typowe filtry na obiektyw (np. UV) – czy jest sens je stosować, pomagają czy przeszkadzają? Mam bardzo kontrastową scenę – jasno oświetlony jeden obiekt, a drugi w głębokim cieniu. Jak sobie poradzić? Ratunku! Ciągle ktoś mi wchodzi w kadr, a chciałbym(abym) zrobić zdjęcie bez ludzi. Da się? A tak w ogóle, to jaki sprzęt jest niezbędny, a z zakupem jakiego mogę ewentualnie poczekać…

  Jak widzisz, lista jest długa, jednak to na pewno nie wszystko, czym zajmiemy się na praktycznym kursie fotografii dla początkujących. Jako tło zajęć posłuży nam architektura oraz ruch uliczny i życie Krakowa, które do tego celu nadaje się wyśmienicie. Mamy zamiar odwiedzić miejsca bardzo znane i te nieco mniej, znane oraz zapomniane zakątki Starego Miasta… Tak! Na krakowskim Starym Mieście, raptem kilkadziesiąt metrów od utartych (i „oklepanych” fotograficznie) szlaków, znajdują się przepiękne, prawie nieodwiedzane miejsca.

  Część teoretyczną, analizę zdjęć oraz wprowadzenie do kursu fotografii zaplanowałem na sali wykładowej. Spędzimy tam około 3 godziny zajęć. Następnie bierzemy aparaty i ruszamy na praktyczny kurs fotografii do centrum Krakowa (kolejne około 2-3 godziny). Będziemy ćwiczyć umiejętności poznane wcześniej w teorii. Nie zabraknie słynnej lwowskiej wiśniówki, którą pamiętamy z naszego pleneru we Lwowie, na Ukrainie. Następnie przerwa na obiad (w jednej z pobliskich restauracji) a następnie wracamy na salę wykładową, przeanalizować wykonane zdjęcia i porozmawiać o ich obróbce. Na koniec zapewne spontanicznie usiądziemy w jakimś pubie czy kawiarni, prowadząc również nieformalne już rozmowy o fotografii i nie tylko…

  Kursy fotograficzne Kraków

  Warsztaty fotograficzne Kraków dla początkujących. Program

  • 10:00 – Rozpoczęcie zajęć, część teoretyczna-wykładowa
  • 14:00 – Kurs fotografii Kraków: zajęcia praktyczne na Starym Mieście w Krakowie
  • 17:00 – Przerwa na posiłek
  • 18:00 – Analiza zdjęć, podstawy obróbki zdjęć
  • ok. 20:00/21:00 – Zakończenie, możliwość spędzenia reszty wieczoru w pubie/kawiarni

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp.

  kurs fotografii Kraków

  Cena kursu

  Tylko 560 zł / osoba – obejmuje:

  • uczestnictwo w warsztatach fotograficznych dla początkujących w Krakowie
  • możliwość poznania innych osób z Twojego miasta o podobnych zainteresowaniach 🙂

  Cena nie obejmuje posiłku w restauracji (zamawiane we własnym zakresie), oraz ewentualnych przejazdów komunikacją miejską.

  Zgłoszenia na kurs fotografii dla początkujących

  • Aby zapisać się na kurs, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz niezwłocznie opłacić udział w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza. NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH!
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby.
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY BĘDZIE AKTYWNY PO OGŁOSZENIU TERMINU ZAJĘĆ

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę pełnej kwoty w wysokości 560 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Kurs Kraków [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty pełnej kwoty). Zastrzegam sobie prawo do odwołania kursu w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku wpłata zostanie w całości zwrócona wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, na mniej niż 10 dni przez zajęciami, wpłata nie ulega zwrotowi.

  Kurs fotografii Kraków - Pozostałe informacje

  Posiadanie statywu nie jest warunkiem uczestnictwa w kursie fotograficznym, jednak bardzo wskazane jest mieć to akcesorium.

  Pamiętaj, że 2-3 godziny części praktycznej kursu fotografii w Krakowie spędzimy w plenerze, stojąc i spacerując. Przygotuj odpowiedni ubiór, odpowiedni do pogody.

  Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Więcej zdjęć z kursu fotograficznego dla początkujących