Termin

czekaj na informację

jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień


Cena

1160 


Lokalizacja

Słowacja, Górny Zemplin i Bieszczady


Miejsce spotkania w Polsce

Nasza baza zaplanowana jest w Zajeździe Bieszczadzka Ostoja. Tutaj jemy obiad i stąd wyruszamy na Słowację. Tutaj też pozostawiamy samochody.

Zajazd Bieszczadzka Ostoja
Ustrzyki Dolne, Hoszów 10A
49°24’08.3″N 22°38’56.8″E
49.402316, 22.649117


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Warsztaty fotograficzne na Słowacji, w których nacisk położony jest na urzekającą drewnianą architekturę cerkiewną... choć nie tylko!  Zapraszam Cię na plenerowy kurs fotograficzny, gdzie poza architekturą fotografować będziemy niesamowite artefakty historii, rozsiane na zboczach słowackiej Doliny Śmierci – jak zwykle solidną dawkę wiedzy fotograficznej wzbogacimy informacjami o historii, architekturze i sztuce Górnego Zemplina, słowackich Bieszczadów i Wyhorlatu, całkowicie nieznanych rejonów Słowacji.

  Plenerowe warsztaty fotograficzne na Słowacji

  Północno-wschodni zakątek Słowacji to mało odwiedzany przez turystów rejon. A szkoda! Obfituje on bowiem w najstarsze i nigdzie nie spotykane drewniane obiekty sakralne (zarówno cerkwie jak i kościoły). Wspaniała i unikalna architektura drewniana uzupełniona górskimi krajobrazami, nie bez słuszności określana jest w tym kraju „perłami ludowej architektury”. O jej wartości świadczy fakt wpisania kilku z tych pereł na Listę UNESCO. Piękne bryły świątyń uzupełniają wnętrza pełne ikon, ikonostasów i ołtarzy. To wyjątkowa architektura pogranicza kultur Rusinów Zakarpackich.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

  Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

  Odwiedzimy między innymi urokliwie wkomponowane w górski krajobraz słowackich Bieszczadów, drewniane cerkwie we wsiach Topoľa, Ruský Potok, Uličské Krivé, Kalná Roztoka i Ruská Bystra i innych. Promienie popołudniowego Słońca łapać będziemy wśród czołgów spoczywających w słowackiej Dolinie Śmierci, w okolicach wsi Kružlová i Kapišová. Wspinać się będziemy na wzgórze z ruinami zamku Čičva, przystaniemy przy niesamowicie malowniczo położonym przy jeziorze Veľká Domaša, kościele we wsi Nová Kelča. Nocować zaś będziemy w Humennem, największym mieście regionu, gdzie wieczorem odpoczniemy w klimatycznej restauracji, zaś rano odwiedzimy miejscowy skansen i pałac. Wracając do Polski, nie zapomnimy oczywiście o zrobieniu zapasów oryginalnej słowackiej medoviny.

  Jako przewodnik towarzyszyć nam będzie Bogdan Augustyn – pomysłodawca, założyciel i pierwszy wokalista kultowego punkrockowego zespołu KSU, z wykształcenia i zamiłowania historyk, autor licznych publikacji, przewodnik i pilot od ponad 30 lat jeżdżący w Bieszczady i na Ukrainę, związany z Centrum Turystyki Kulturowej “Carpathia”.

  Program warsztatów fotograficznych na Słowacji

  • 12:00 – Spotkanie organizacyjne, obiad
  • 13:00 – Wyjazd busem na Słowację, plener popołudniowy
  • 18:00 – Plener popołudniowy w słowackiej Dolinie Śmierci
  • 20:00 – Przyjazd do Humennego, zakwaterowanie, kolacja
  • 7:00 – Śniadanie
  • 8:00 – Wyjazd na kurs fotograficzny do najciekawszych drewnianych cerkwi regionu
  • 14:00 – Przerwa obiadowa na trasie
  • 15:30 – Dalsza część pleneru
  • 19:00 – Powrót do Humennego, kolacja
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:00 – Fotospacer po Humennem (skansen, pałac)
  • 11:00 – Wyjazd na kurs fotograficzny do najciekawszych obiektów regionu
  • 14:00 – Przerwa obiadowa na trasie
  • 15:30 – Dalsza część pleneru
  • 19:00 – Powrót, zakończenie

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Cena

  Tylko 1360 zł / osoba – obejmuje:

  • uczestnictwo w warsztatach
  • transport busem podczas podróży fotograficznej na Słowacji
  • noclegi ze śniadaniami w pokojach dwu i trzyosobowych, każdy z własną łazienką
  • ubezpieczenie podczas podróży zagranicznej
  • w-fi w hotelu

  Cena nie obejmuje kolacji w restauracji (piątek, sobota), posiłku na trasie pleneru oraz “wstępów” (np. datki w cerkwiach).

  Zgłoszenia na kurs fotograficzny

  • Aby zapisać się na warsztaty fotograficzne na Słowacji, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 10 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż dwa-trzy tygodnie.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.
  • Na wyjazdach zagranicznych wymagane jest obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne, wliczone w cenę zajęć, w formularzu zgłoszeniowym proszę Cię o dane niezbędne do wystawienia polisy.
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY BĘDZIE AKTYWNY PO OGŁOSZENIU TERMINU ZAJĘĆ

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Słowacja Bieszczady [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć: 1160 zł.

  Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

  Waluta na Słowacji

  Euro potrzebne nam będzie w Humennem, w restauracji podczas kolacji (piątek i sobota) oraz na posiłki na trasie pleneru w sobotę i niedzielę (wedle uznania). W Humennem nie ma problemu z bankomatami i/lub płatnością kartą, w bieszczadzkich wioskach na bankomaty oczywiście nie ma co liczyć. Wskazane jest również mieć kilkanaście euro na „wstępy” i datki w zwiedzanych obiektach.

  Pozostałe informacje o kursie fotograficznym

  Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na warsztatach fotograficznych w Bieszczadach. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

  Więcej zdjęć z warsztatów fotograficznych