Termin

czekaj na informację

jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień


Cena

1270 


Lokalizacja

Ukraina, Bieszczady Wschodnie


Miejsce spotkania w Polsce

Nasza baza zaplanowana jest w Zajeździe Bieszczadzka Ostoja. Tutaj jemy obiad i stąd wyruszamy na Ukrainę. Tutaj też pozostawiamy samochody.

Zajazd Bieszczadzka Ostoja
Ustrzyki Dolne, Hoszów 10A
49°24’08.3″N 22°38’56.8″E
49.402316, 22.649117


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Zapraszam Cię na niesamowitą przygodę, wyprawę fotograficzną w Ukrainie. Zwiedzamy i fotografujemy zapomniane wioski bojkowskie położone malowniczo w górach, dawne siedliska szlachty wołoskiej, których potomkowie żyją tu do dziś. Archaiczna architektura ludowa i pasterski krajobraz. A dojedziemy tam linią kolejową trasą Sianki – Wołosianka, która została nazwana “najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat”. Pociąg na odcinku 18 kilometrów ma aż 6 tuneli i 27 wiaduktów, ciągle podziwiamy wijące się serpentyny (!!!) torów, pokonujące 370 m różnicy poziomów.

  Wyprawa fotograficzna za granicą

  Spotykamy się w piątek wczesnym popołudniem w Ustrzykach Dolnych, tam też jemy obiad i zostawiamy samochody. Po posiłku i krótkim spotkaniu organizacyjnym ruszamy na naszą ukraińską wyprawę fotograficzną, granicę przekraczamy na przejściu Krościenko – Chyrów, skąd kierujemy się do najstarszych ukraińskich drewnianych cerkwi w Starej Soli. Piątkowy (oraz sobotni) nocleg zaplanowany jest w Bieszczadach ukraińskich (Użok, Rozłucz i okolice).  Wieczorem, na noclegu, możliwy szereg dodatkowych atrakcji, np. ruska bania (tradycyjna wschodnia sauna) oraz ЧАНИ (“czany”), czyli balie wypełnione ciepłą wodą. Wrażenia, jakich nie doświadczysz nigdzie indziej, gwarantowane!

  Plener “wiejski” to między innymi Sianki (z kultowym widokiem na polską część Bieszczadów oraz niemniej kultowy sklep przy dworcu), odwiedzimy również bojkowskie wsie bojkowskie zagubione wśród gór, z archaiczną wiejską zabudową. Do najdalszych przysiółków nie da się niczym dojechać, czas zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu! Będzie to niepowtarzalna fotograficzna podróż w czasie, mieszkających tam ludzi i toczącego się tam życia, nie zobaczymy już nigdzie indziej. Na koniec punkt widokowy na Bieszczady nad Borynią (Przełęcz Użocka).

  Z kolei (nomen omen) kolejowy tour rozpoczniemy w jednej z wiosek na Zakarpaciu, skąd kursującą kilka razy dziennie, słynną “elektriczką” podjeżdżamy do Sianek, na przełęcz Użocką. Tam przesiadamy się w pociąg do Lwowa, jadąc na początkowym odcinku wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej i obserwując widoki na polską część Bieszczadów, szukając widokowych kadrów zza oknami pociągu oraz – o ile to możliwe – integrując się z miejscowymi pasażerami pociągu. Trasę kończymy (zależnie od czasu) w Turce lub Starym Samborze, kresowych miasteczkach, tam postój na posiłek, a tuż przed samą granicą, już na drodze powrotnej, zatrzymamy się na zakup pamiątek w formie płynnej, dla zainteresowanych 🙂

  Gdzie kręcono serial Wataha w Ukrainie?

  Przez całą podróż fotograficzną na Ukrainie podążać będziemy śladami serialu HBO Wataha, ukazującego pracę funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Odwiedzimy miejsca znane z serialu, położone po ukraińskiej stronie granicy! Przejedziemy się pociągiem którym jechał Wiktor Rebrow, zatrzymamy się na stacji kolejowej na której go aresztowano (wspólnie z Łuczakiem), zatrzymamy się w miejscach skąd kręcono sceny serialu… wreszcie nocować będziemy w hotelu gdzie nocowała ekipa filmowa! Będzie to więc niepowtarzalna podróż śladem serialu Wataha na Ukrainie.

  Edycja ma charakter fotowyprawy, mniej skupiamy się na teorii (nie ma wykładów ze slajdami jak na innych edycjach zajęć), więcej fotografujemy. Choć oczywiście podstawy teoretyczne będą poruszane – jednak wyłącznie w plenerze.

  Konieczne posiadanie ważnego paszportu! Nie potrzeba natomiast kupować wcześniej ukraińskiej waluty, w hrywny zaopatrzymy się po przekroczeniu granicy.

  Wyprawa fotograficzna w Ukrainie. Program

  • 12:00 – Spotkanie organizacyjne, obiad
  • 13:00 – Wyjazd na wyprawę fotograficzną
  • 17:00 – Plener popołudniowy
  • 20:00 – Przyjazd na nocleg, kolacja
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:00 – Plener przedpołudniowy, zapomniane wsie bojkowskie
  • 13:00 – Przerwa na obiad (okolice Turki lub Sianek)
  • 14:30 – Plener architektura bojkowska c.d.
  • 19:00 – Zachód słońca w widokowym miejscu (zależnie od pogody)
  • 20:00 – Przyjazd do hotelu, kolacja, czany
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9.00 – Plener cerkiew w Użoku
  • 10:00 – Przejazd pociągiem Wołosianka – Sianki – Turka (lub Stary Sambor)
  • 14:00 – Przerwa na obiad
  • 15:00 – Plener popołudniowy
  • około 18:00 – Powrót do Ustrzyk Dolnych

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, proszę o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Starannie planuję program i dokładam wszelkich starań aby zrealizować cały przejazd (w trakcie czeka nas przesiadka), ale z uwagi na losowe zdarzenia (np. dłuższy postój na granicy, opóźnienia pociągów, zmiany rozkładów jazdy, itp.), planowany przejazd koleją może ulec modyfikacjom.

  Cena

  Tylko 1270 zł / osoba – obejmuje:

  • uczestnictwo w plenerze
  • transport busem na Ukrainie
  • noclegi w hotelu na Ukrainie
  • obiad w Polsce (pierwszego dnia)
  • ubezpieczenie podczas podróży zagranicznej
  • wyżywienie w hotelu (śniadanie + obiadokolacja)
  • wi-fi w hotelu

  Cena nie obejmuje wyżywienia w miastach (np. Stary Sambor, Turka), “wstępów” (cerkwie, itp.) oraz czanów (balii wypełnionych ciepłą wodą – relaks na noclegu). Wielkość składki na czany jest zależna od ilości chętnych osób i wynosi od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu złotych na osobę. Wracając do Polski zatrzymamy się na tradycyjne zakupy “pamiątek w formie płynnej” (alkohol, słodycze, itp.). Zakupy w własnym zakresie i według życzenia, zgodnie z obowiązującymi limitami celnymi.

  Zgłoszenia na wyprawę fotograficzną

  • Aby zapisać się na wyprawę fotograficzną za granicą, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 10 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż dwa-trzy tygodnie.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.
  • Na wyjazdach zagranicznych wymagane jest obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne, wliczone w cenę zajęć, w formularzu zgłoszeniowym proszę Cię o dane niezbędne do wystawienia polisy.
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY BĘDZIE AKTYWNY PO OGŁOSZENIU TERMINU

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Ukraina wsie [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć: 1270 zł.

  Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

  Waluta w Ukrainie

  Hrywny ukraińskie wymienimy przekraczając granicę. Będą nam potrzebne na zakupy na trasie (wg własnego uznania) oraz obiad na trasie podróży fotograficznej w sobotę i w niedzielę. Przydadzą się również na noclegu, jeśli zdecydujesz się na czany (szczerze polecam!). W restauracji na noclegu można płacić kartą, czego oczywiście nie można powiedzieć o sklepach w wioskach. Posiłki na trasie – to zależy od miejsca w którym się zatrzymamy. Natomiast zakupy na powrocie można opłacić kartą lub złotówkami (zależnie od tego w jakim sklepie się zatrzymamy). Podsumowując: kwota wymiany około 300 zł powinna być wystarczająca, zależy oczywiście ile zakupisz alkoholu 🙂

  Pozostałe informacje o wyprawie fotograficznej

  Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na wyprawach fotograficznych za granicą. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

  I jeszcze raz przypominam o bezwzględnej konieczności posiadania ważnego (zalecane co najmniej 6 miesięcy) paszportu!

  Więcej zdjęć z wyprawy fotograficznej