Termin

zapytaj o najbliższy termin

jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień


Cena

1390 


Lokalizacja

Bieszczady


Miejsce spotkania

Noclegi i atrakcje wieczoru zaplanowane są w Zajeździe Bieszczadzka Ostoja, położonym tuż obok najpiękniejszych cerkwi w Bieszczadach, jedna z nich jest tuż na wyciągnięcie ręki, stąd jeśli tylko pogoda pozwoli, wybierzemy się do niej spacerkiem na wschód słońca.

Zajazd Bieszczadzka Ostoja
Ustrzyki Dolne, Hoszów 10A
49°24’08.3″N 22°38’56.8″E
49.402316, 22.649117


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Warsztaty fotograficzne w Bieszczadach, w których nacisk położony jest na urzekającą drewnianą architekturę cerkiewną. Zapraszam Cię na plenerowy kurs fotograficzny z pięknem zaklętym w drewnie – jak zwykle solidną dawkę wiedzy fotograficznej wzbogacimy informacjami o historii, architekturze i sztuce – w jedynych w swym rodzaju okolicznościach bieszczadzkich cerkwi.

  Plenerowe warsztaty fotograficzne w Bieszczadach

  Bieszczady to przestrzeń gdzie stykały się ze sobą dwie grupy etnograficzne Bojków i Łemków. Budownictwo sakralne jakie powstało na tym pograniczu cechowała duża różnorodność, obok archaicznych cerkwi bojkowskich zachowały się tu budowle w typie narodowym a także świątynie stylowo mieszane. To bogactwo architektonicznych rozwiązań jest obecne tylko w tym zakątku Polski. Uczestnicy plenerowych warsztatów fotograficznych w Bieszczadach będą mogli wejść do zamkniętych-nieczynnych obiektów, doświadczając niesamowitej podróży w czasie (niektóre z cerkwi pozostają zamknięte od ponad 65 lat, niezapomniane wrażenia). Na naszej trasie między innymi Liskowate, Bystre, Michniowiec, Równia, Smolnik, Hoszów, Hoszowczyk.

  Podobne? Takie same! Jeden z plenerów kursu fotograficznego zaplanowany jest przy cerkwi obecnej w serialu HBO Wataha, ukazującego pracę funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Niestety nie możemy zagwarantować że spotkamy tam głównego bohatera, Wiktora Rebrowa oraz Alsu Karimow z synem, ukrywających się w pobliskiej dzwonnicy 🙂

  Dlaczego warsztaty fotograficzne zimą?

  Termin plenerowych warsztatów fotograficznych w Bieszczadach (zwykle zimowe miesiące) został wybrany nieprzypadkowo. Właśnie wtedy odwiedzane przez nas obiekty prezentują się zdecydowanie najlepiej! Przede wszystkim, nie nikną wśród drzew, zakryte szczelnie zasłoną z liści. Po wtóre: brak liści, w zestawieniu z śnieżną – puchową kołderką nadaje zdjęciom niepowtarzalnego klimatu. Zobacz poniżej!

  Jako przewodnik towarzyszyć nam będzie Bogdan Augustyn – pomysłodawca, założyciel i pierwszy wokalista kultowego punkrockowego zespołu KSU, z wykształcenia i zamiłowania historyk, autor licznych publikacji, przewodnik i pilot od ponad 30 lat jeżdżący w Bieszczady i na Ukrainę, związany z Centrum Turystyki Kulturowej “Carpathia”.

  Zaś wieczorami, na noclegu, wykłady w teorii omawiające podstawy fotografii, ognisko z kiełbaskami oraz sauna (dla zainteresowanych, za dodatkową opłatą).

  Program warsztatów fotograficznych w Bieszczadach

  • 17:00 – Kolacja w restauracji Zajazdu
  • 18:00 – Wykład wprowadzający w tematykę architektury cerkiewnej w Bieszczadach
  • 19:30 – Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów
  • 5:00-6:00 – Wyjście na wschód słońca (zależnie od pogody)
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:00 – Wyjazd na kurs fotograficzny do najciekawszych drewnianych cerkwi regionu
  • 14:00 – Przerwa obiadowa na trasie
  • 15:00 – Dalsza część pleneru
  • 17:00 – Zachód Słońca, zakończenie pleneru
  • 18:00 – Kolacja w restauracji Zajazdu
  • 19:30 – Prezentacja poświęcona plenerom w Karpatach Ukraińskich, ewentualnie przykładowa obróbka zdjęć
  • 20:30 – Dla zainteresowanych: sauna, ewentualnie ognisko
  • 5:00-6:00 – Wyjście na wschód słońca (zależnie od pogody)
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:00 – Kurs fotograficzny wśród bieszczadzkich cerkwi
  • 13:00 – Zakończenie

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Cena

  Tylko 1390 zł / osoba – obejmuje:

  • uczestnictwo w warsztatach
  • transport busem na plener w sobotę
  • noclegi ze śniadaniem w pokojach dwu i trzyosobowych, każdy z własną łazienką
  • ognisko z kiełbaskami
  • w-fi w pensjonacie

  Cena nie obejmuje kolacji w restauracji Zajazdu, posiłku na trasie pleneru (sobota) oraz “wstępów” (np. datki w cerkwiach). Nie obejmuje także niedzielnych przejazdów między plenerami. (niewielkie odległości). Osoby zainteresowane mogą skorzystać ze strefy SPA Zajazdu (łaźnia parowa, sauna fińska), w cenie 300 zł do podziału na ilość zainteresowanych osób.

  Zgłoszenia na kurs fotograficzny

  • Aby zapisać się na warsztaty fotograficzne w Bieszczadach, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 10 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż dwa-trzy tygodnie.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY BĘDZIE AKTYWNY PO OGŁOSZENIU TERMINU ZAJĘĆ

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Bieszczady cerkwie [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć: 1390 zł.

  Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

  Pozostałe informacje o kursie fotograficznym

  Przejazdy między plenerami kursu fotograficznego (w niedzielę) odbywają się samochodami uczestników, na zasadzie podziału kosztów, do ustalenia między zainteresowanymi.

  Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na warsztatach fotograficznych w Bieszczadach. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

  Więcej zdjęć z warsztatów fotograficznych