Termin

czekaj na informację

jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień


Cena

1220 


Lokalizacja

Ukraina, Lwów


Miejsce spotkania w Polsce

Nasza baza zaplanowana jest w Zajeździe Bieszczadzka Ostoja. Tutaj jemy obiad i stąd wyruszamy na Ukrainę. Tutaj też pozostawiamy samochody.

Zajazd Bieszczadzka Ostoja
Ustrzyki Dolne, Hoszów 10A
49°24’08.3″N 22°38’56.8″E
49.402316, 22.649117


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Wyznawcy obrządku wschodniego (prawosławnego i grekokatolickiego) Boże Narodzenie obchodzą według kalendarza juliańskiego, czyli trzynaście dni później niż katolicy. Zaliczane jest one do dwunastu wielkich świąt nieruchomych. Na plenerze fotograficznym świąteczną otoczkę i bożonarodzeniowy klimat podziwiać będziemy we Lwowie - w planach zatem duża dawka fotografii miejskiej i historii z architekturą najwyższych lotów. Nie zabraknie dobrej kawy i wiśniówki. 

  Boże Narodzenie Ukraina

  Ciężko zliczyć ile razy byłem we Lwowie, o każdej porze roku. I zgadzam się całkowicie z opinią, że Lwów ma w sobie więcej magii zimą niż latem. Zaśnieżone uliczki i dachy domów widziane z kopca Unii Lubelskiej, ślady butów w śniegu na chodnikach, opatulone „babuszki” na bazarze staroci… czy wreszcie rozgrzewająca kawa w jednej z licznych kawiarni (Lwów kawiarniami stoi!) czy też nie mniej… choć nieco inaczej „rozgrzewająca” kultowa lwowska wiśniówka. Jest po prostu bajkowo.

  Będąc we Lwowie w okresie świątecznym, nie sposób przejść obojętnie obok lwowskiego jarmarku bożonarodzeniowego.  Lwowski jarmark, choć nie jest tak okazały, głośny i pełen atrakcji jak te z zachodniej Europy, to ma w sobie niepowtarzalny urok: dostarcza okazji do ciekawych zdjęć, można ponadto kupić na nim tradycyjne rękodzieło i przetwory spożywcze w nie zaporowej cenie, jak to niestety czasem bywa na jarmarkach w zachodniej Europie.

  No i niemniej istotne: powtórka ze świąt! Boże Narodzenie na Ukrainie (obrządku wschodniego czyli prawosławne i grekokatolickie) jest obchodzone wtedy gdy w Polsce przypada święto Trzech Króli. Jadąc wtedy do Lwowa mamy okazję przedłużyć świąteczny nastrój, albo przeżyć Święta raz jeszcze.

  Na plenerze fotograficznym we Lwowie zobaczymy miejsca bardzo znane i te nieco mniej: trzy katedry, tajemniczą cerkiew wołoską, mistyczne freski Rosena, zaułek ormiański, cmentarz Orląt Lwowskich i inne. Ponadto kiermasz bożonarodzeniowy we Lwowie, bazary staroci oraz zapomniane miejskie zaułki, gdzie poza mieszkańcami nikt nie zagląda. Musicie poczuć klimat Lwowa i uchwycić to na fotografiach – klimat wieloetnicznego miasta na styku kultur.

  Podczas podróży fotograficznej do Lwowa zmierzymy się z kilkoma wybranymi tematami fotograficznymi (głównie street photo oraz m.in. architektura, urbex, nocne), opowiemy, jaki sprzęt jest najodpowiedniejszy do konkretnych zastosowań.

  Spotykamy się w piątek w południe w Ustrzykach Dolnych, tam też można zostawić samochody. Jeszcze w piątek zaplanowaliśmy wyjazd busem na nasz lwowski plener fotograficzny (jedziemy na nocleg do hotelu we Lwowie). Nocleg w słynnym hotelu “Lviv” w centrum miasta, tuż obok lwowskiej opery i starego miasta (w razie niedostępności, nocujemy w innym hotelu w centrum Lwowa). Następnego dnia odwiedzamy najważniejsze zabytki miasta, tam też przerwa na obiad. Zachód słońca planujemy na Kopcu Unii Lubelskiej z fantastycznym widokiem na miasto. Wieczorem degustacja słynnej wiśniówki. Ostatni dzień poświęcamy na dalsze plenery, m.in. Cmentarz Orląt Lwowskich. Powrót do Polski (Ustrzyki Dolne, miejsce startu) w niedzielę wieczorem.

  Edycja ma charakter fotowyprawy, mniej skupiamy się na teorii (nie ma wykładów ze slajdami jak na innych edycjach zajęć), więcej fotografujemy. Choć oczywiście podstawy teoretyczne będą poruszane – jednak wyłącznie w plenerze.

  Konieczne posiadanie ważnego paszportu! Nie potrzeba natomiast kupować wcześniej ukraińskiej waluty, w hrywny zaopatrzymy się po przekroczeniu granicy.

  Plener fotograficzny Lwów. Program

  • 13:00 – Spotkanie organizacyjne, obiad
  • 13:30 – Wyjazd do Lwowa (busem z Ustrzyk Dolnych)
  • 19:00 – Plener wieczorny we Lwowie (okolice Opery)
  • 21:00 – Kolacja w restauracji
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:00 – Plener przedpołudniowy, życie miasta
  • 14:00 – Przerwa na obiad
  • 16:00 – Plener popołudniowo-wieczorny, najważniejsze zabytki, zachód słońca na Kopcu Unii Lubelskiej, Stare Miasto nocą
  • 20:00 – Kolacja, lwowskie kawiarnie i wiśniówka
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:00 – Plener przedpołudniowy, Lwów mniej znany
  • 11:00 – Przejazd na Cmentarz Łyczakowski
  • 15:00 – Przerwa na obiad
  • około 19:00 – Powrót do Ustrzyk Dolnych

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, proszę o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Cena

  Tylko 1220 zł / osoba – obejmuje:

  • uczestnictwo w plenerze
  • transport busem na Ukrainie
  • noclegi ze śniadaniami w hotelu we Lwowie podczas wysokiego sezonu świątecznego
  • obiad w Polsce (pierwszego dnia)
  • ubezpieczenie podczas podróży zagranicznej
  • wi-fi w hotelu

  Cena nie obejmuje wyżywienia (poza obiadem w piątek oraz śniadaniami w pozostałe dni) oraz biletów wstępu. Wracając do Polski zatrzymamy się na tradycyjne zakupy “pamiątek w formie płynnej” (alkohol, słodycze, itp.). Zakupy w własnym zakresie i według życzenia, zgodnie z obowiązującymi limitami celnymi.

  Zgłoszenia na plener fotograficzny we Lwowie

  • Aby zapisać się na plener fotograficzny za granicą, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 10 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż dwa-trzy tygodnie.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.
  • Na wyjazdach zagranicznych wymagane jest obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne, wliczone w cenę zajęć, w formularzu zgłoszeniowym proszę Cię o dane niezbędne do wystawienia polisy.
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY BĘDZIE AKTYWNY PO OGŁOSZENIU TERMINU ZAJĘĆ

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Ukraina Lwów [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć: 1220 zł.

  Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

  Waluta w Ukrainie

  Hrywny ukraińskie wymienimy po przyjeździe do Lwowa. W większości miejsc we Lwowie można płacić kartą, tak więc duże ilości gotówki nie będą nam potrzebne, papierowy pieniądz przyda nam się w sumie jedynie na „wstępy” (muzea, Cmentarz Łyczakowski, itp.).

  Pozostałe informacje

  Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na wyprawach fotograficznych za granicą. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

  I jeszcze raz przypominam o bezwzględnej konieczności posiadania ważnego (zalecane co najmniej 6 miesięcy) paszportu!

  Więcej zdjęć z pleneru fotograficznego we Lwowie