Plenerowy kurs fotograficzny zorganizowany jest w najciekawszych miejscach Parku Narodowego Gór Stołowych, m.in. na Szczelińcu – w miejscu, do którego nie dochodzi żadna droga i nie może dojechać żaden pojazd. Fantazyjne kształty skał, olbrzymie urwiska, magiczne kamienie – to wszystko tylko tutaj. Zapraszam Cię do jednego z najpiękniejszych i najspokojniejszych miejsc jakie nieczęsto udaje się znaleźć.

Cena

940 

obejmuje:

 • uczestnictwo w warsztatach
 • niepowtarzalny wschód słońca na Szczelińcu (zależnie od pogody) 🙂
 • noclegi w dwu i trzyosobowych pokojach, każdy z łazienką
 • pełne, domowe wyżywienie
 • wi-fi w obiekcie noclegowym

Termin

23-25 września 2022

rozpoczęcie w piątek o 17:00, zakończenie w niedzielę około 14:00

Lokalizacja

Góry Stołowe

baza zajęć we wsi Pasterka

trwają zapisy

formularz zgłoszeniowy poniżej

Plenerowe warsztaty fotograficzne w Górach Stołowych

Witam Cię na końcu świata – w maleńkiej miejscowości Pasterka. To miejscowość, gdzie droga się kończy, a zaczyna prawdziwa fotograficzna przygoda.

Weekendowe warsztaty fotograficzne w Górach Stołowych rozpoczyna wykład poświęcony fotografii. W sobotę wyjście na wschód słońca na Szczelińcu; między śniadaniem a obiadem plenerowa wycieczka fotograficzna w masyw Szczelińca Wielkiego. Popołudniowo-wieczorna część programu to wizyta przy najciekawszych obiektach fotograficznych w okolicy, zachód słońca, a po powrocie do Szczelinki, dalsza część wykładów i analizy zdjęć lub pokaz filmu i balia / sauna (dla zainteresowanych). Niedzielny, przedpołudniowy blok zajęć to plenerowy kurs fotograficzny w magicznych labiryntach Błędnych Skał (dojazd przez Kudowę Zdrój), skąd wracając zatrzymamy się na zakupy w Czechach (Malá Čermná, Hronov). Całości dopełnia kompendium informacji teoretycznych poświęconych fotografii plenerowej oraz dużo, dużo praktyki!

Wieś Pasterka (niem. Passendorf) położona jest w Górach Stołowych, u północnych podnóży Szczelińca Wielkiego. Zbudowany w 1788 roku kościół posiada niezwykle bogate jak na wiejskie świątynie barokowe wyposażenie a otoczony jest cmentarzem z ponad 200 letnimi grobami. Przed II wojną światową Pasterka była niezwykle modną i największą miejscowością wypoczynkową w regionie liczącą ok. 1000 stałych mieszkańców i prawie drugie tyle letników. Po II wojnie światowej wieś Pasterka prawie kompletnie opustoszała. Większość dawnych gospodarstw i ośrodków letniskowych uległa zniszczeniu i rozbiórce i obecnie na ich dawne istnienie wskazują tylko fundamenty ukryte wśród łąk i zarośli. Obecnie stała ludność wsi waha się w granicach 20 osób, w Pasterce nie ma sklepów, bankomatów, a zasięg telefonów komórkowych jest ograniczony do wyżej położonych obszarów wsi (w miejscu noclegu zasięgu nie ma, jest za to darmowe wi-fi).

Warsztaty fotograficzne w Górach Stołowych. Program

 • 17:00 – Rozpoczęcie, wykład wprowadzający
 • 18:00 – Wykład c.d. lub wyjście na zachód słońca (zależnie od pogody)
 • 20:00 – Kolacja
 • 4:30 – Wyjście na wschód słońca na Szczeliniec (godzina zależna od pory roku)
 • 8:00 – Śniadanie
 • 9:00 – Plener w masywie Szczelińca Wielkiego
 • 15:00 – Obiad
 • 16:30 – Plener popołudniowy
 • 18:00 – Wykład c.d. lub wyjście na zachód słońca (zależnie od pogody)
 • 19:30 – Kolacja
 • 20:30 – Balia i sauna (dla zainteresowanych)
 • 8:00 – Śniadanie
 • 9:00 – Plenerowe warsztaty fotograficzne w Błędnych Skałach
 • 14:00 – Zakończenie, obiad

Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

Cena

Tylko 940 zł / osoba – obejmuje:

 • uczestnictwo w warsztatach
 • niepowtarzalny wschód słońca na Szczelińcu (zależnie od pogody) 🙂
 • noclegi w dwu i trzyosobowych pokojach, każdy z łazienką
 • pełne, domowe wyżywienie
 • wi-fi w obiekcie noclegowym

Cena nie obejmuje przejazdów między plenerami oraz biletów wstępu do Parku Narodowego Gór Stołowych. Opłata pobierana jest w sezonie turystycznym.

Zgłoszenia na kurs fotograficzny

 • Aby zapisać się na warsztaty fotograficzne w Górach Stołowych, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
 • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 10 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż dwa-trzy tygodnie.
 • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
 • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.

  Podaj swoje dane

  Upewnij się, że podany powyżej adres jest prawidłowy, zostanie na niego wysłane potwierdzenie zgłoszenia wraz z danymi do przelewu.

  Jeśli Oferujesz miejsce w samochodzie dla innych uczestników (wspólny dojazd/powrót), Podaj miejsce wyjazdu i ilość miejsc w samochodzie

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Sudety [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć: 940 zł.

  Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

  Lokalizacja zajęć

  Familijny hostel naprzemiennie nazywany jest Pasterkrową lub Szczelinką. Miejsce, które już przed wojną przyjmowało turystów. Po wojnie, prężnie rozwijająca się w latach siedemdziesiątych turystyka sprawiła, iż został on jak na tamte czasy nowocześnie zmodernizowany i odnowiony i stanowił perełkę tego regionu. Dziś, również odremontowany, świeci nowym blaskiem.

  Hostel Szczelinka
  Pasterka 6, Kudowa Zdrój
  50°29’29.3″N 16°19’39.5″E
  50.491465, 16.327637

  Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

  Pozostałe informacje o kursie fotograficznym w Górach Stołowych

  Przejazdy między plenerami kursu fotograficznego odbywają się samochodami uczestników, na zasadzie podziału kosztów, do ustalenia między zainteresowanymi.

  Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na warsztatach fotograficznych w Górach Stołowych. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Masz pytania?

  Zadzwoń: 502 636 629
  Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:

   Imię / nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Temat

   Treść wiadomości

   Więcej zdjęć z kursu fotograficznego