ZAPISZ SIĘ TERAZ >>

Termin

25-27 października 2024


rozpoczęcie w piątek o 17:00, zakończenie w niedzielę około 14:00


Cena rabatowa

1470 

Cena rabatowa obowiązuje do 25 września, tj. do miesiąca przed terminem Fotowarsztatów.

Cena regularna 1690 zł.


Lokalizacja

Góry Stołowe


Miejsce spotkania

Familijny hostel naprzemiennie nazywany jest Pasterkrową lub Szczelinką. Miejsce, które już przed wojną przyjmowało turystów.  Dziś, również odremontowany, świeci nowym blaskiem.

Hostel Szczelinka
Pasterka 6, Kudowa Zdrój
50°29’29.3″N 16°19’39.5″E
50.491465, 16.327637


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Plenerowy kurs fotograficzny zorganizowany jest w najciekawszych miejscach Parku Narodowego Gór Stołowych, m.in. na Szczelińcu – w miejscu, do którego nie dochodzi żadna droga i nie może dojechać żaden pojazd. Fantazyjne kształty skał, olbrzymie urwiska, magiczne kamienie – to wszystko tylko tutaj. Zapraszam Cię do jednego z najpiękniejszych i najspokojniejszych miejsc jakie nieczęsto udaje się znaleźć.

  Plenerowe warsztaty fotograficzne w Górach Stołowych

  Witam Cię na końcu świata – w maleńkiej miejscowości Pasterka. To miejscowość, gdzie droga się kończy, a zaczyna prawdziwa fotograficzna przygoda.

  Weekendowe warsztaty fotograficzne w Górach Stołowych rozpoczyna wykład poświęcony fotografii. W sobotę wyjście na wschód słońca na Szczelińcu; między śniadaniem a obiadem plenerowa wycieczka fotograficzna w masyw Szczelińca Wielkiego. Popołudniowo-wieczorna część programu to wizyta przy najciekawszych obiektach fotograficznych w okolicy, zachód słońca, a po powrocie do Szczelinki, dalsza część wykładów i analizy zdjęć lub pokaz filmu i balia / sauna (dla zainteresowanych). Niedzielny, przedpołudniowy blok zajęć to plenerowy kurs fotograficzny w magicznych labiryntach Błędnych Skał (dojazd przez Kudowę Zdrój), skąd wracając zatrzymamy się na zakupy w Czechach (Malá Čermná, Hronov). Całości dopełnia kompendium informacji teoretycznych poświęconych fotografii plenerowej oraz dużo, dużo praktyki!

  Są to warsztaty fotograficzne podczas których sporo spacerujemy po górach. Trasy nie są trudne, a tempo niewygórowane, ale należy mieć na uwadze, że np. na wschód Słońca wybieramy się na Szczeliniec, z Pasterki to około 45 minut ciągłego podejścia, dobrze wytyczonym szlakiem, ale częściowo po skałach. Podobnie dotarcie do Błędnych Skał, to około 30 minut podejścia szlakiem (powrót tą samą drogą). Niezbędna są odzież i obuwie turystyczne oraz latarka!

  Wieś Pasterka (niem. Passendorf) położona jest w Górach Stołowych, u północnych podnóży Szczelińca Wielkiego. Zbudowany w 1788 roku kościół posiada niezwykle bogate jak na wiejskie świątynie barokowe wyposażenie a otoczony jest cmentarzem z ponad 200 letnimi grobami. Przed II wojną światową Pasterka była niezwykle modną i największą miejscowością wypoczynkową w regionie liczącą ok. 1000 stałych mieszkańców i prawie drugie tyle letników. Po II wojnie światowej wieś Pasterka prawie kompletnie opustoszała. Większość dawnych gospodarstw i ośrodków letniskowych uległa zniszczeniu i rozbiórce i obecnie na ich dawne istnienie wskazują tylko fundamenty ukryte wśród łąk i zarośli. Obecnie stała ludność wsi waha się w granicach 20 osób, w Pasterce nie ma sklepów, bankomatów, a zasięg telefonów komórkowych jest ograniczony do wyżej położonych obszarów wsi (w miejscu noclegu zasięgu nie ma, jest za to darmowe wi-fi).

  Warsztaty fotograficzne w Górach Stołowych. Program

  • 17:00 – Rozpoczęcie, wykład wprowadzający
  • 18:00 – Wykład c.d. lub wyjście na zachód słońca (zależnie od pogody)
  • 20:00 – Kolacja
  • 4:30 – Wyjście na wschód słońca na Szczeliniec (godzina zależna od pory roku)
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:00 – Plener w masywie Szczelińca Wielkiego
  • 15:00 – Obiad
  • 16:30 – Plener popołudniowy
  • 18:00 – Wykład c.d. lub wyjście na zachód słońca (zależnie od pogody)
  • 19:30 – Kolacja
  • 20:30 – Balia i sauna (dla zainteresowanych)
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:00 – Plenerowe warsztaty fotograficzne w Błędnych Skałach
  • 14:00 – Zakończenie

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Cena

  Cena rabatowa 1470 zł
  – obowiązuje do 25 września tj. do miesiąca przed terminem Fotowarsztatów.

  • uczestnictwo w warsztatach
  • niepowtarzalny wschód słońca na Szczelińcu (zależnie od pogody) 🙂
  • noclegi ze śniadaniami w komfortowych pokojach dwu- i trzyosobowych, każdy z własną łazienką
  • wi-fi w obiekcie noclegowym

  Cena nie obejmuje obiadokolacji, przejazdów między plenerami oraz biletów wstępu do Parku Narodowego Gór Stołowych. Opłata pobierana jest w sezonie turystycznym.

  Zgłoszenia na kurs fotograficzny

  • Aby zapisać się na warsztaty fotograficzne w Górach Stołowych, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Cena rabatowa obowiązuje do 30 dni przed terminem Fotowarsztatów. Przy zgłoszeniach dokonanych na mniej niż miesiąc przed terminem, obowiązuje cena regularna.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 14 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż 3-4 tygodnie.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.

   Podaj swoje dane

   Upewnij się, że podany powyżej adres jest prawidłowy, zostanie na niego wysłane potwierdzenie zgłoszenia wraz z danymi do przelewu.

   Jeśli Oferujesz miejsce w samochodzie dla innych uczestników (wspólny dojazd/powrót), Podaj miejsce wyjazdu i ilość miejsc w samochodzie

   Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 400 zł na konto:

   FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
   76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
   w tytule przelewu: Sudety [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

   Dla Twojej wygody, Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć.

   Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

   Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

   Pozostałe informacje o kursie fotograficznym w Górach Stołowych

   Przejazdy między plenerami kursu fotograficznego odbywają się samochodami uczestników, pokonamy w ten sposób około 100 km. Przyjedź proszę zatankowanym samochodem, w najbliższej okolicy nie ma stacji benzynowych (najbliższa w Kudowie-Zdrój).

   Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

   Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na warsztatach fotograficznych w Górach Stołowych. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

   Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

   plenery fotograficzne

   Więcej zdjęć z kursu fotograficznego