Jeśli kochasz fotografię i podróże, fotowarsztaty są dla Ciebie!


Chcesz rzetelnie i w atrakcyjny sposób przyswoić i usystematyzować wiedzę dotyczącą fotografii plenerowej, podróżniczej, street photo czy makro w doborowym towarzystwie? Odwiedzić najciekawsze i najbardziej spektakularne plenery w Polsce, na Ukrainie, Białorusi, w Czechach i na Słowacji? Z aparatem fotograficznym w gronie równie zakręconych pasjonatów uczestniczyć w niepowtarzalnych i egzotycznych wydarzeniach? Jeśli tak, podróże fotograficzne fotowarsztaty.com są dla Ciebie.

Jesteśmy pionierami edukacji fotograficznej i podróży z aparatem w Polsce. Nasze imprezy już od dwunastu lat wpisują się w kalendarz imprez fotograficznych. Do tej pory odbyło się 137 edycji spotkań w których wzięło udział ponad dwa tysiące osób.

Fotowarsztaty przeznaczone są dla fotoamatorów – pasjonatów, którzy w oryginalny sposób chcą sobie przyswoić i usystematyzować wiedzę dotyczącą fotografii plenerowej. Są idealnym wyborem dla osób, które połknęły już bakcyla fotograficznego i pragną poznać tajniki fotografii pozwalające na robienie niepowtarzalnych ujęć.

Najciekawsze i najbardziej spektakularne miejsca plenerów


Nasze podróże fotograficzne zapadną Ci na długo w pamięć, gdyż poza specyficzną aurą fotograficzną, bardzo duży nacisk kładziemy na wybór najciekawszych i najbardziej spektakularnych lokalizacji plenerów.

Starannie wybieramy miejsca naszych spotkań, mając na uwadze nie tylko miejsce ale też okoliczności w jakich mamy szansę wykonać zdjęcia (np. plenery podczas rozmaitych wydarzeń, itp.). Stąd też wybieramy najciekawsze miejsca w Polsce, np. labirynty skalne w Sudetach, wspaniałe miejsca widokowe w Pieninach, opuszczone cerkwie w Bieszczadach, malownicze jeziora na Mazurach itp. oraz za granicą: faliste pola Moraw Południowych w Czechach, a na Ukrainie opuszczone miasto-widmo Prypeć oraz Czarnobyl, przejazd najbardziej spektakularną widokowo linią kolejową czy też wspaniałe widoki i niesamowite atrakcje podczas photo-tour na Połoninie Borżawa i Zakarpaciu.

Planując nasze spotkania fotograficzne, skrupulatnie dobieramy wydarzenia, z punktu widzenia kulturowego będące dla nas egzotycznymi, w tym mistyczne Święto Jordanu na Ukrainie czy też Wielkanoc obrządku wschodniego i co równie atrakcyjne zakończenie winobrania na Czeskich Morawach. Dzięki starannemu planowaniu i wcześniejszemu rozpoznaniu zabierzemy Cię do centrum wydarzeń, w których uczestniczymy.

Przede wszystkim, praktyka! Ale także dobra zabawa w miłym towarzystwie


Warsztaty prowadzone są w sposób praktyczny, bez przeładowania suchą teorią. Podczas naszych warsztatów fotograficznych poruszane są zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu, obróbki zdjęć, ale przede wszystkim fotografujemy. Atmosfera naszych spotkań z fotografią, buduje nastrój pozostający na długo w pamięci uczestników warsztatów i jest impulsem do dalszej kreatywnej pracy fotograficznej.

Niewyłącznie roztrząsamy techniczne aspekty fotografii. Na zajęciach dowiecie się niemal wszystkiego o rzemiośle fotograficznym, najlepszym wyborze parametrów ekspozycji, ale także – a może przede wszystkim – o tym jak fotografować sercem. Jesteśmy zwolennikami fotografii kreatywnej i taką wiedzę w jak największym stopniu staramy się przekazać podczas warsztatów.

Zapraszamy Cię zarówno na typowe warsztaty (zwykle weekendowe, od piątkowego popołudnia do niedzieli), gdzie duży nacisk kładziemy na informacje dotyczące teorii i praktyki fotografii, jak również na plenery i podróże fotograficzne, gdzie mniej skupiamy się na teorii (bez wykładów i prezentacji slajdów), znacznie więcej czasu poświęcając fotografowaniu.

Nie tylko fotografią człowiek żyje!


Nasze warsztaty są inne niż wszystkie. W zależności od tematyki zajęć a także zainteresowań uczestników i pogody, odwiedzamy plenery niedostępne “zwykłym śmiertelnikom”, np. pływamy jachtem czy kutrem rybackim, kąpiemy się w tradycyjnej ruskiej bani, zwiedzamy stocznię, opuszczony hotel, zajezdnię tramwajową, czy szałas baców, itp.

Fotografia – mimo wszystko – nie jest całym naszym życiem! W ramach odpoczynku po plenerach i wykładach, miło czas spędzamy przy ognisku, na jachcie, w SPA, saunie, pubie czy w kinie. Oczywiście i wtedy rozmawiamy o fotografii, choć na nieco luźniejszej płaszczyźnie 🙂

Na ile to możliwe, jesteśmy niezależni od kaprysów pogody, na którą oczywiście nie mamy wpływu ale możemy zagospodarować czas niepogody warsztatami z obróbki i retuszu zdjęć w popularnych programach graficznych, czy objazdem po najciekawszych zabytkach regionu – program zawsze jest przewidziany także na okoliczność ewentualnego całkowitego załamania pogody.

Interesuje Cię? Zobacz więcej!