Weź aparat i ruszaj z nami!Jak wyglądają warsztaty fotograficzne?


Podróże to okazja, aby przeżyć niezapomniane chwile. To, czego doświadczysz, warto uwiecznić na zdjęciach. Zapraszam Cię zatem do udziału w organizowanych przeze mnie plenerowych warsztatach fotograficznych

Połączysz przyjemne z pożytecznym. Zrelaksujesz się w gronie pasjonatów o podobnych zainteresowaniach, a także podszkolisz swoje umiejętności. Zostań uczestnikiem fotoprzygody i przywieź z niej doskonałe kadry, cenne doświadczenia oraz nowe znajomości.

Fotowarsztaty dla fotoamatorów i fotowyjadaczy


Zapraszam wszystkich pasjonatów robienia zdjęć. Możesz dołączyć bez względu na to, czy stawiasz pierwsze kroki ze swoją lustrzanką, czy też od lat naciskasz spust migawki. Organizuję szkolenia fotograficzne, będące idealnym wyborem dla osób, które połknęły już bakcyla i pragną poznać tajniki fotografii pozwalające na robienie niepowtarzalnych ujęć.

Jestem pionierem edukacji fotograficznej i podróży z aparatem w Polsce. Moje imprezy już od piętnastu lat wpisują się w kalendarz fotograficznych wydarzeń. Do tej pory odbyło się ponad 170 edycji spotkań, w których wzięło udział ponad dwa tysiące osób.

Miejsca, które aż proszą się o uwiecznienie ich na zdjęciach


Wybieram tylko najlepsze miejsca oraz najciekawsze plenery na organizację warsztatów. Przetarłem już samodzielnie wiele szlaków i dokładnie wiem, gdzie można zrobić najlepsze ujęcia. Teraz tą wiedzą chcę podzielić się z Tobą. 

Spakuj zatem aparat i wyruszaj ze mną, aby odkryć labirynty skalne w Sudetach, wspaniałe miejsca widokowe w Pieninach, opuszczone cerkwie w Bieszczadach, malownicze jeziora na Mazurach. 

Masz ochotę poznać ciekawe zakątki innych państw? Wybierz się ze mną na faliste pola Moraw Południowych w Czechach, odwiedź opuszczone miasto-widmo Prypeć oraz Czarnobyl na Ukrainie, przejdź najbardziej spektakularną widokowo linią kolejową podczas wędrówek po Zakarpaciu.

Przy planowaniu spotkań fotograficznych skrupulatnie dobieram lokalne wydarzenia kulturalne. Poza odwiedzeniem ciekawych terenów, będących wdzięcznym tematem do robienia zdjęć, będziesz mógł również uczestniczyć na przykład w mistycznym Święcie Jordanu na Ukrainie. Doświadczysz też wielkanocnego obrządku wschodniego lub atrakcyjnego zakończenia winobrania w Czeskich Morawach. Znajdziesz się w samym centrum tych wydarzeń.

Nauka i rozrywka w jednym. Szlifuj umiejętności w doborowym towarzystwie


Warsztaty fotograficzne w plenerze prowadzone są w sposób praktyczny, bez przeładowania suchą teorią. Podczas wyjazdów znajdziemy jednak chwilę, aby omówić najważniejsze zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu czy obróbki zdjęć. Będzie to jedynie niezbędna pigułka wiedzy, skupimy się bowiem na działaniu w terenie. 

Atmosfera spotkań z fotografią buduje nastrój pozostający na długo w pamięci uczestników i jest impulsem do dalszej kreatywnej pracy z aparatem. Uczę tego, jak korzystać z nabytej wiedzy i robić zdjęcia przepełnione emocjami. Wychodzę z założenia, że technicznych rzeczy może nauczyć każdy fotograf, ale kreatywności tylko nieliczni pasjonaci i praktycy. 

Równie ważne jest dla mnie budowanie zaangażowanej społeczności oraz integracja osób, które łączy wspólna pasja. Dlatego w trakcie uczestnictwa w wyjazdach fotograficznych zyskasz coś więcej niż tylko wiedzę. Będziesz miał szansę spotkać ludzi, którzy tak jak Ty na myśl o zdjęciach rozbłyskują niczym błysk flesza!

Zrób ujęcia, których nie ma nikt inny


Podczas fotowypraw odwiedzisz nie tylko najbardziej znane zakątki danego rejonu, lecz także zajrzysz tam, gdzie nie każdy miał okazję dotrzeć. W zależności od tematyki zajęć, zainteresowań uczestników, a także panującej pogody, odwiedzamy miejsca, o których nie wspomina się w przewodnikach turystycznych. 

Pływamy jachtem, kutrem rybackim, kąpiemy się w tradycyjnej ruskiej bani, zwiedzamy stocznię, opuszczony hotel, zajezdnię tramwajową czy nawet szałas baców. Na każdym kroku staram się stworzyć okazję, aby Twoje zdjęcia z wyjazdu były jeszcze ciekawsze

Wiem, że fotografia to Twoja pasja, ale chcę się również, abyś miał szansę na wypoczynek. Po plenerach i wykładach miło spędzisz czas przy ognisku, na jachcie, w SPA, saunie, pubie lub gdzie tylko masz ochotę się zresetować

Nie martw się zmienną pogodą, bo i na nią mam swoje sposoby. Jeśli aura płata figle i jest zimno lub wyjątkowo deszczowo, zorganizuję warsztaty z obróbki oraz retuszu zdjęć w popularnych programach graficznych. Wykorzystasz wtedy czas poświęcany na kurs fotograficzny w 100%. Ruszaj ze mną na fotoprzygodę i zarezerwuj termin na wybrane wydarzenie już dziś!

Interesuje Cię? Zobacz więcej!