Termin

zapytaj o najbliższy termin

jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień


Cena rabatowa

1370 

Cena rabatowa obowiązuje do miesiąca przed terminem Fotowarsztatów.

Cena regularna 1590 zł.


Lokalizacja

Czechy, Morawy Południowe


Miejsce spotkania w Czechach

Noclegi zaplanowane są w znajdującym się w Bzencu pensjonacie Beta, położonym tuż obok najciekawszych miejscówek fotograficznych regionu.

Restaurace a penzion Beta
nám. Svobody 760
696 81 Bzenec
Republika Czeska
48°58’26.0″N 17°15’54.1″E
48.973888, 17.265028


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Plenerowe warsztaty fotograficzne za granicą, w Czechach. Na południowo-zachodnim skraju Karpat znajduje się jeden z najbardziej estetycznych regionów Europy. Faliste pola południowych Moraw porównuje się nie bez kozery do wzgórz Crete Senesi w Toskanii, czy amerykańskiej krainy Palouse. Jest to raj dla miłośników fotografii krajobrazu, raj ten dodajmy, łatwo osiągalny z Polski.

  Czeskie Morawy - Warsztaty fotograficzne za granicą

  Najciekawszy dla fotografa obszar pól rozciąga się w zaliczanym do Karpat obszarze Pogórza Kyjowskiego, w trójkącie: Kyjov-Čejc-Nasedlovice oraz w okolicach położonych za karpackim pasmem Chřiby wsi Kunkovice i Chvalkovice, gdzie wśród zielonych pół znajdziemy malownicze wiatraki. Miejsca plenerów warsztatów fotograficznych są łatwo dostępne dzięki gęstej sieci dróg polnych i właściwie do wszystkich można dotrzeć samochodem osobowym.

  Morawy Czechy
  warsztaty fotograficzne na czeskich morawach

  Na plenerowym kursie fotograficznym w południowych Morawach skoncentrujemy się na odległych detalach krajobrazu, dlatego też najbardziej przydatna okaże się optyka długoogniskowa. Najlepiej sprawdzają się obiektywy 300 mm lub dłuższe na aparacie pełnoklatkowym. Koniecznym elementem wyposażenia będzie również stabilny statyw oraz filtr polaryzacyjny, zwiększający kontrast zdjęć i poprawiający nasycenie kolorów podłoża.

  O optyce długoogniskowej w fotografii krajobrazu, przeczytasz na blogu fotowarsztaty.com »

  Czeska prypeć
  warsztaty fotograficzne w Czechach

  Między plenerami warsztatów fotograficznych, zaplanowane są zajęcia dodatkowe: wykłady o kompozycji, obróbka i komentowanie zdjęć. Nie zapominamy też o odwiedzeniu podziemnej części Moraw, czyli piwnic winnych. Morawy są regionem winiarskim z tradycją sięgającą 937 roku. Uprawę winorośli w Czechach wprowadzili Rzymianie, a jej rozwój zawdzięczamy głównie średniowiecznym klasztorom. Oczywiście podczas wizyt w winnicach planowana jest degustacja 🙂

  morawy - warsztaty foto
  Czechy krajobraz

  Warto więc zapakować sprzęt fotograficzny na warsztaty fotograficzne za granicą, śladami Jožina z Bažin, Tomasza Baty, wybornego wina i barokowych pałaców. Uwierzcie, że w słoneczne ranki i wieczory doskonałe zdjęcia robią się tu same. Zapraszam Cię do odwiedzenia Morawskiej Toskanii, słynnych wśród fotografów falujących pól uprawnych z malowniczymi rzędami drzew i urokliwymi wiejskimi kapliczkami.

  Warsztaty fotograficzne za granicą. Program

  • 14:00 – Spotkanie w miejscu zakwaterowania w Bzencu
  • 15:00 – Wyjazd na wiatraki w Kunkovicach i Chvalkowicach
  • 20:30 – Kolacja przy czeskim piwie i/lub morawskim winie
  • 6:00 – Poranna sesja na wzgórzu Kukle, w okolicach słynnej kaplicy św. Barbary
  • 9:00 – Śniadanie
  • 11:00 – Opcjonalnie: wykłady o kompozycji, obróbka i komentowanie zdjęć
  • 13:00 – Degustacja wina w Mutenicach, możliwość zakupu wina
  • 14:00 – Przerwa obiadowa w Mutenicach
  • 16:00 – Wieczorna sesja wśród winnic Čejkovic i Velkich Bílovic (Hradistek)
  • 20:30 – Kolacja przy czeskim piwie i/lub morawskim winie
  • 6:00 – Poranna sesja na Stražovjaku i w okolicach kaplicy św. Barbary. Ewentualnie powtórka w miejscach gdzie nie udało się wcześniej
  • 9:00 – Śniadanie, podsumowanie
  • 11:00-13:00 – Powrót do Polski, ewentualnie plener na trasie powrotnej

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, proszę o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Cena

  Cena rabatowa 1370 zł
  – obowiązuje do miesiąca przed terminem Fotowarsztatów.

  Cena regularna 1590 zł.

  Obejmuje:

  • uczestnictwo w plenerze
  • noclegi ze śniadaniem w pokojach dwu i trzyosobowych, każdy z własną łazienką
  • ubezpieczenie podczas podróży zagranicznej
  • wi-fi w pensjonacie

  Cena nie obejmuje obiadokolacji, przejazdów między plenerami oraz degustacji wina (udział w degustacji wina jest dobrowolny).

  Zgłoszenia na kurs fotograficzny

  • Aby zapisać się na warsztaty fotograficzne za granicą, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Cena rabatowa obowiązuje do 30 dni przed terminem Fotowarsztatów. Przy zgłoszeniach dokonanych na mniej niż miesiąc przed terminem, obowiązuje cena regularna.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 14 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż 3-4 tygodnie.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY BĘDZIE AKTYWNY PO OGŁOSZENIU TERMINU ZAJĘĆ

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 400 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Morawy wiosna [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Dla Twojej wygody, Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć.

  Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

  Transport, przejazdy między plenerami warsztatów fotograficznych za granicą

  Między plenerami kursu fotograficznego poruszamy się samochodami uczestników, pokonamy w ten sposób około 300 km. Drogi są dobre i nigdzie nie ma problemu z dojazdem, a gdzie nie da się dojechać, urządzimy sobie krótki kilkuminutowy spacer. Przyjedź proszę zatankowanym samochodem, częste zjazdy na stacje benzynowe, dezorganizują nam plener. Najbliższa stacja benzynowa znajduje się w Bzencu (miejscowość naszego zakwaterowania), sieciówka koncernu Benzina (Orlen).

  Jeśli na miejsce zajęć będziesz dojeżdżać autostradą, pamiętaj także o zaopatrzeniu się w czeską winietę, 10-dniowa kosztuje około 60 zł, w Czechach obowiązują winiety elektroniczne, do zakupu w serwisie edalnice.cz.

  Waluta w Czechach

  Korony czeskie można przywieźć ze sobą z Polski. Można też wypłacić z bankomatu w Bzencu, nieopodal naszego pensjonatu, z kolei w Kyjowie znajduje się kantor wymiany walut. Korony będą potrzebne na wydatki we własnym zakresie: kolacja w piątek i sobotę w restauracji Pensjonatu Beta, posiłek wg uznania na trasie pleneru w sobotę (ceny nie są wygórowane). Ponadto będzie też możliwość zakupu wina podczas degustacji (wstęp na degustację 200 koron, butelka wina około 170-200 koron). W zdecydowanej większości sytuacji nie ma żadnych problemów z płatnością kartą.

  Pozostałe informacje o kursie fotograficznym

  Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na warsztatach fotograficznych za granicą. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

  Więcej zdjęć z kursu fotograficznego