Termin

zapytaj o najbliższy termin

jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień


Cena

2390 


Lokalizacja

Beskid Niski


Miejsce spotkania

Wilcza Dolina to pachnąca drewnem, klimatyczna ale równocześnie urządzona w nowoczesnym stylu zagroda w sercu Beskidu Niskiego. Położona na samym końcu doliny, blisko źródeł rzeki Wisłoki, nieopodal granicy ze Słowacją. Sam koniec świata, bez zasięgu telefonicznego, za to z wi-fi 🙂

Wilcza Dolina
Radocyna 4
49°27’03.6″N 21°22’20.3″E
49.450993, 21.372305


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Jedyna taka inicjatywa, spotkanie pasjonatów dronów i fotografii. Fotowarsztaty oraz kanał YouTube poświęcony dronom, "A ten znów o dronach" zapraszają na wspólny plener fotografii z lotu ptaka, zrealizowany w najciekawszych i najdzikszych rejonach Beskidu Niskiego. W programie wykłady, praktyka podczas plenerów, możliwość testowania różnych dronów oraz całodzienna przejażdżka samochodami terenowymi z instruktorem! Nocujemy zaś na końcu świata, bez zasięgu telefonów, choć z internetem i dobrym dojazdem szutrową drogą - na końcu tej drogi przytulny dom pachnący drewnem, pyszne wyżywienie… a wieczorem prawdziwy ukraiński czan.

  Spotkanie pasjonatów dronów Beskid Niski

  Główną ideą spotkania jest integracja pasjonatów dronów różnych rodzajów (od fotograficznych po FPV), możliwość wymiany doświadczeń, poznania aktualnych nowości na rynku oraz testowania sprzętu (będzie naprawdę dużo dronów do wypróbowania). Jeśli nie Masz doświadczenia z FPV czy ogólnie z dronami, takie spotkanie to idealnie rozwiązanie aby poznać czy usystematyzować wiedzę na temat dronów czy też sprawdzić się w pilotażu.

  Inspiracją spotkania jest malowniczy, łagodny krajobraz górski oraz łemkowskie cerkwie. Ten typ drewnianej architektury cerkiewnej jest jednym z najbardziej malowniczych, ponadto zwykle bardzo harmonijnie wpisane w krajobraz, nie zeszpecony „współczesnością”. Beskid Niski z lotu ptaka zyskuje wspaniałe wrażenie przestrzeni wyludnionych dolin, ukryte wśród lasów kapliczki, malownicze serpentyny dróg. Wszystkie te miejsca odwiedzimy na spotkaniu pasjonatów dronów i fotografii, „A ten znów o dronach” oraz Fotowarsztaty.

  Na czas spotkania, do Waszej dyspozycji będzie kilka testowych dronów: DJI Mavic 3 Pro, DJI Air 2S, DJI Mavic Mini. Będą również dostępne drony FPV. Będzie więc możliwość przetestowania fajnego sprzętu, zatem spotkanie pasjonatów dronów jest otwarte także dla osób nie posiadających własnego drona, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z fotografią z lotu ptaka.

  Dla testowania sprzętu oraz zapoznawania się z dronami przez osoby dotąd nie latające, planujemy zorganizować „dronową oślą łączkę”, gdzie każdy będzie mógł przetestować sprzęt, sprawdzić się w akrobacjach FPV czy po prostu rozpocząć przygodę z dronami.

  Jeśli posiadasz, koniecznie weź również klasyczny aparat fotograficzny (i obiektywy itp.), jeśli warunki nie będą odpowiednie do lotów, zajmiemy się fotografią „naziemną”.

  Z uwagi na specyfikę zajęć, ilość uczestników jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń), ze względu na bezpieczeństwo podczas plenerów, wszystkie loty podczas plenerów będą koordynowane przez prowadzących.

  Na wykładach podczas naszego spotkania porozmawiamy o podstawach prawnych wykonywania operacji UAV, wspomnimy o regułach rządzących fotografią (nie tylko dronową), zasadach wykonywania dobrych zdjęć oraz planowania wyjazdów na plenery.

  Sobotnią trasę między plenerami odbędziemy samochodami terenowymi i każdy będzie mógł poprowadzić! Nie będzie to trudna trasa, gdy ktoś posiada prawo jazdy (będziemy się przemieszczać także drogami publicznymi) i jeździ samochodem, poradzi sobie bez problemu. Niepowtarzalne wrażenia gwarantowane – zrobimy też sobie trasę offroadową, do dyspozycji będzie instruktor. Zależnie od pogody, zrobimy sobie również przerwę na ognisko.

  Spotkanie poprowadzą Paweł Brzozowski (autor projektów Polecieli oraz Fotowarsztaty) oraz Przemysław Kuciński (A ten znów o dronach), pasjonaci fotografii i dronów, pierwszy z nich bardziej zafascynowany fotografią, drugi zaś dronami – obydwaj z uprawnieniami państwowymi Urzędu Lotnictwa Cywilnego (Świadectwo Kwalifikacji UAVO VLOS), obecnie przekonwertowane w myśl przepisów unijnych do uprawnień Kategorii Otwartych A1/A2/A3 oraz Szczegółowych STS01, NSTS01, NSTS02.

  Beskid Niski z drona. Program

  • 17:00 – Obiadokolacja
  • 18:00 – Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów
  • 20:00 – Wieczór integracyjny
  • 6:00 – Wschód słońca w okolicach Radocyny (zależnie od pogody)
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:30 – Plener offroadowy po cerkwiach i innych zabytkach Łemkowszczyzny
  • 13:30 – Przerwa obiadowa przy ognisku (zależnie od pogody)
  • 14:30 – Plener offroadowy c.d.
  • 16:00 – Zakończenie pleneru offroadowego
  • 17:00 – Obiadokolacja
  • 19:00 – Wieczór integracyjny
  • 6:00 – Wschód słońca w okolicach Radocyny (zależnie od pogody)
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:30 – Plener po cerkwiach i innych zabytkach Łemkowszczyzny
  • 13:00 – Obiad, zakończenie

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Cena

  Tylko 2390 zł / osoba – obejmuje:

  • uczestnictwo w spotkaniu
  • wynajem samochodów terenowych w sobotę (3-4 osoby na samochód), obecność instruktora
  • dostęp do testowych dronów
  • noclegi w komfortowych pokojach dwu i trzyosobowych z łazienką
  • pełne, domowe wyżywienie (poza obiadem w sobotę, na trasie)
  • ognisko i/lub ukraiński czan
  • wi-fi w pensjonacie

  Cena nie obejmuje przejazdów między plenerami (poza sobotnia trasą off-road) oraz wiktuałów na ognisko (wg ilości i zainteresowania), na trasie sobotniego pleneru zatrzymamy się przy sklepie, gdzie każdy będzie mógł dokonać stosownych zakupów.

  Zgłoszenia 

  • Aby zapisać się na spotkanie, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 10 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż dwa-trzy tygodnie.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY BĘDZIE AKTYWNY PO OGŁOSZENIU TERMINU ZAJĘĆ

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Drony Beskid [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć: 2390 zł.

  Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

  Dojazd na miejsce spotkania

  Ważna informacja odnośnie dojazdu: do Wilczej Doliny najlepiej dojechać od strony Gorlic, drogą nr 977 prowadzącą przez Konieczną do Bardejowa na Słowacji. Zjeżdżamy w Gładyszowie lub Zdyni. Ostatni fragment trasy to szutrowa i bita droga. Gdy jest sucho będzie kurz, zaś gdy mokro – kałuże. NIE ZJEŻDŻAMY w Koniecznej, mimo że tak może nas prowadzić słaba skądinąd nawigacja Google – droga przez Konieczną nie ma statusu drogi publicznej, jest też bardzo kiepska!

  Alternatywną opcją jest dojazd od strony Nowego Żmigrodu i Krempnej. Do Wilczej Doliny zjeżdżamy w Wyszowatce (przed Grabem), tutaj nie ma dojazdu przez Nieznajową. Ostatni fragment trasy to przejazd brodem przez Wisłokę: nie ma z nim problemu, o ile stan wody w rzece nie jest zbyt wysoki.

  Pozostałe informacje

  Między plenerami kursu fotograficznego poruszamy się samochodami uczestników, pokonamy w ten sposób około 100 km. Drogi są dobre i nigdzie nie ma problemu z dojazdem, a gdzie nie da się dojechać, urządzimy sobie krótki kilkuminutowy spacer. Przyjedź proszę zatankowanym samochodem, ostatnia stacja benzynowa znajduje się w Gorlicach.

  Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Więcej zdjęć ze spotkania pasjonatów dronów