Termin

zapytaj o najbliższy termin

jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień


Cena

940 


Lokalizacja

Mazury


Miejsce spotkania

Noclegi i wyżywienie a także wykłady i atrakcje wieczoru zaplanowane są w Wiosce Rowerowej – ośrodku wypoczynkowym, który znajduje się w samym środku Puszczy Piskiej, nad brzegiem Jeziora Bełdany – jednego z najpiękniejszych w systemie Wielkich Jezior Mazurskich.

Ruciane Nida, Piaski 6
53°40’59.0″N 21°34’52.3″E
53.683055, 21.581204


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Plenerowe warsztaty fotograficzne w przepięknej krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Nasz kurs fotograficzny zaplanowany jest w samym środku Puszczy Piskiej, nad brzegiem Jeziora Bełdany – jednego z najpiękniejszych w systemie Wielkich Jezior Mazurskich: jeziora, lasy, łąki, polany, zachody słońca, słowem niezliczona ilość miejsc, w których da się zrobić wspaniałe zdjęcia. A do tego niepowtarzalne noclegi z widokiem na jezioro!

  Plenerowe warsztaty fotograficzne

  Odwiedzimy między innymi (przykładowe miejsca plenerów kursu fotograficznego):

  • mazurskie jeziora, zagubione wśród wód i lasów przystanie;
  • prawosławny żeński monaster (cerkiew) we wsi Wojnowo, założonej przez rosyjskich staroobrzędowców;
  • klasztor staroobrzędowców w Wojnowie – przetrwał kolejne zawieruchy wojenne i stanowi dzisiaj bardzo interesujący zabytek kultury religijnej i obyczajowej;
  • opuszczony cmentarz staroobrzędowców;
  • stadninę koni Ferensteinów w Gałkowie (tylko w ramach dostępności).

  Na plenerowym kursie fotograficznym na Mazurach wybierzemy się także na plener połączony ze spływem łodziami z przewoźnikiem po rzece Krutyni – atrakcję znaną i cenioną już w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Spływ odbywa się na górnym odcinku rzeki Krutyni, czyli na jednym z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych jej fragmentów. Z powodu licznych walorów krajobrazowych i przyrodniczych górnej Krutyni, utworzono tu, w 1983 roku, rezerwat przyrody o nazwie „Krutynia”, który zajmuje powierzchnię około 273 ha i obejmuje swym zasięgiem właśnie górną część rzeki Krutyni z Jeziorem Krutyńskim i przyległymi do nich fragmentami nadbrzeżnych lasów. Wysokie brzegi, porośnięte starodrzewami sosnowymi i starymi dębami, których wiele leży w części nurtu rzeki, dopełniają krajobrazu i sprawiają, że kończąc spływ nie chce się opuszczać, miejscami wręcz bajkowych widoków.

  Last but not least, fotografować będziemy niepowtarzalne krajobrazy mazurskich jezior (przede wszystkim Śniardwy i Bełdany), odwiedzając różne klimatyczne miejsca. Nazwa „Wioska Rowerowa” zobowiązuje – wybierzemy się na krótką przejażdżkę rowerową, około 6 km, eksplorując zapomniane przystanie nad jeziorem (zależnie od pogody). Całości dopełnia kompendium informacji teoretycznych poświęconych fotografii plenerowej oraz dużo, dużo praktyki.

  Atrakcją fotowarsztatów jest miejsce naszych noclegów i posiłków – zaplanowaliśmy je w Wiosce Rowerowej (Ruciane Nida, Piaski 6) – ośrodku wypoczynkowym, który znajduje się w samym środku Puszczy Piskiej, nad brzegiem Jeziora Bełdany – jednego z najpiękniejszych w systemie Wielkich Jezior Mazurskich.

  Jeśli posiadasz, możesz zabrać drona, zyskasz dzięki temu możliwość wykonania zdjęć z zupełnie innej perspektywy. Na większości plenerów warsztatów fotograficznych na Mazurach można latać bez ograniczeń, także dla osób bez uprawnień, wystarczy jedynie check-in w DroneRadar. Prowadzący zajęcia, posiadający uprawnienia państwowe do pilotowania platform bezzałogowych UAVO VLOS (Świadectwo Kwalifikacji Personelu Lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, poddane konwersji do uprawnień unijnych), prywatnie pasjonat fotografii z lotu ptaka, udzieli niezbędnych wskazówek.

  Plenerowe warsztaty fotograficzne. Program

  • 17:00 – Drink powitalny, obiadokolacja
  • 18:00 – Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów
  • 19:00 – Zachód słońca (godzina zależna od pory roku)
  • 4:00-5:00 – Wyjazd na wschód słońca (godzina zależna od pory roku)
  • 9:00 – Śniadanie
  • 10:00 – Plener przedpołudniowy, okolice Jeziora Bełdany
  • 14:00 – Plener popołudniowy, Wojnowo i okolice
  • 19:00 – Kolacja
  • 20:00 – Zachód słońca (godzina zależna od pory roku)
  • 8:00 – Śniadanie
  • 10:00 – Stadnina koni Ferensteinów w Gałkowie (tylko w przypadku dostępności)
  • 11:30 – Spływ łodziami z przewoźnikiem po rzece Krutyni
  • 14:00 – Zakończenie, obiad

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Cena

  Tylko 940 zł / osoba – obejmuje:

  • uczestnictwo w warsztatach
  • spływ łodziami z przewoźnikiem po rzece Krutyni
  • noclegi w komfortowych pokojach dwuosobowych, każdy z własną łazienką
  • pełne, domowe wyżywienie

  Cena nie obejmuje wstępów do obiektów (muzea, cerkwie, itp.) oraz przejazdów między plenerami.

  Zgłoszenia na kurs fotograficzny

  • Aby zapisać się na plenerowe warsztaty fotograficzne na Mazurach, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 10 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż dwa-trzy tygodnie.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY BĘDZIE AKTYWNY PO OGŁOSZENIU TERMINU ZAJĘĆ

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Mazury [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć: 940 zł.

  Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

  Pozostałe informacje o kursie fotograficznym

  Między plenerami warsztatów fotograficznych poruszamy się samochodami uczestników, pokonamy w ten sposób około 200-250 km. Drogi są dobre i nigdzie nie ma problemu z dojazdem, a gdzie nie da się dojechać, urządzimy sobie krótki kilkunastominutowy spacer. Przyjedź proszę zatankowanym samochodem, częste zjazdy na stacje benzynowe, dezorganizują nam plener. Najbliższa stacja benzynowa znajduje się w miejscowości Ruciane-Nida (Orlen).

  Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na plenerowych warsztatach fotograficznych na Mazurach. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

  Więcej zdjęć z kursu fotograficznego