Cześć! Nazywam się Paweł Brzozowski,wymyśliłem i prowadzę Fotowarsztaty,

projekt zrodzony z pasji do fotografii, podróży, odkrywania nowych plenerów, doświadczania zapadających w pamięć wrażeń estetycznych i kulturowych oraz utrwalania tego na zdjęciach. Wreszcie, rozszerzania swojej wiedzy fotograficznej oraz poznawania pasjonatów fotografii takich jak Ty.

Jestem pionierem edukacji fotograficznej,
posiadam wieloletnie doświadczenie w sztuce fotografii, umiejętność przekazywania wiedzy w przystępny sposób, od 15 lat prowadzę cykliczne warsztaty fotograficzne w ramach projektu fotowarsztaty.com, wpisujące się w kalendarz imprez fotograficznych w Polsce. Do tej pory odbyło się już ponad 160 spotkań, w których wzięło udział aż dwa tysiące osób.

Powiedzieć, że fotografią zajmuję się całe życie, nie jest przesadą,
w magiczny świat fotografii wszedłem już jako dziecko, jeszcze w szkole podstawowej, jednak nadal traktuję to przede wszystkim jako pasję. Należę do tej grupy fotografujących, którzy znają zapach odczynników chemicznych potrzebnych przy wywoływaniu filmów czy odbitek, umiem korzystać z powiększalnika, wiem co to koreks czy „machaczka”. Uwielbiam fotografię plenerową i krajobrazową, ale chętnie rzucam się też w wir reportażu czy steetphoto. Chętnie wstaję na wschody Słońca, lubię czuć powiew wiatru na twarzy, gonić za najlepszym światłem, odkrywać nowe plenery ale też wracać do tych ulubionych. Z przyjemnością zabiorę Cię w takie miejsca i podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem.

kurs fotografii dla amatorów

Pasjonują mnie zdjęcia z lotu ptaka,
od 3 lat intensywnie latam dronami i wykonuję zdjęcia/filmy z powietrza. Używałem modeli typowo fotograficznych: DJI Phantom 4 Pro, Mavic 2 Pro, Mavic 3 Pro, Autel Evo II Pro i innych. W budżecie na zakup pierwszego drona założyłem szkolenia i egzaminy na osiągniecie odpowiednich licencji, pozwalających latać w miejscach zabronionych dla osób bez uprawnień. To moim zdaniem optymalne podejście, dzięki temu również zyskałem szeroką wiedzę odnośnie prawa lotniczego, awiacji itp. Posiadam świadectwo kwalifikacji UAVO VLOS wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego (obecnie przekonwertowane w myśl przepisów unijnych do uprawnień Kategorii Otwartych A1/A2/A3 oraz Szczegółowych STS01, NSTS01, NSTS02)7. Prowadzę szkolenia fotografowania i filmowania z użyciem drona.

Jestem Rekomendowanym Fotografem Google,
autorem panoram sferycznych (360°) oraz wirtualnych wycieczek, pokazujących realny świat w wirtualnej rzeczywistości. Panoramy sferyczne wykonane dla Google, zostały obejrzane przez ponad 1,5 miliona osób. Jest to moja dodatkowa działalność, którą świadczę dla lokali usługowych, hoteli, pensjonatów, kompleksów biurowych itp. chcących pokazać swoje wnętrza  w formie wirtualnego spaceru Google Street View.

Jestem operatorem kamery oraz montażystą filmowym,
absolwentem WRFiTV Bielsko-Biała, na kierunku “Realizacja filmowa i telewizyjna”. Mam doświadczenie w pracy z użyciem najnowszej generacji sprzętu, zarówno studyjnego jak i broadcastingowego. Profesjonalne kamery oraz osprzęt nie mają przede mną tajemnic, podobnie jak oprogramowanie do montażu, color gradingu i efektów.

Prowadzę kanał na YouTube, 
na którym znajdziesz instruktażowe filmy poświęconych obsłudze i wykorzystaniu najnowszych i najciekawszych funkcji czołowych programów graficznych. Stworzyłem już kilkadziesiąt godzin materiałów w nowoczesnej postaci wideo tutoriali z lektorem – fotografem, doświadczonym ekspertem, wykorzystującym w codziennej pracy studyjnej program Adobe Photoshop oraz Lightroom.

Mam ćwierć wieku doświadczenia,
w branżach IT, reklamowej, poligraficznej i wydawniczej. Posiadam biegłą znajomość programów pakietu Adobe Creative Cloud, zwłaszcza przeznaczonych do zadań fotograficznych (Photoshop, Lightroom), filmowych (Premiere Pro, After Effect) poligraficznych (InDesign) oraz kreacji www (Dreamweaver).

Odbyłem szkolenie Adobe Publishing Expert,
dające praktyczną znajomość pełnego zakresu działań związanych ze składem DTP oraz poprawnym przygotowaniem publikacji do druku. Posiadam wiedzę i umiejętności w zakresie wykorzystania najnowocześniejszego oprogramowania wspomagającego pracę agencji reklamowych, wydawnictw, itp.

Mam umiejętności SEO oraz tworzenia materiałów dla potrzeb www,
poparte doświadczeniem w pracy we wiodącej polskiej firmie z branży IT, oraz realizacją szeregu własnych projektów. Doskonale znam semantykę HTML5 oraz CSS3, zagadnień związanych z architekturą informacji oraz web-usability. Staram się umiejętnie wiązać zdobyte doświadczenie z najnowszymi trendami w projektowaniu interfejsów internetowych i mobilnych. Perfekcyjnie znam platformę CMS WordPress, zarówno w warstwie redakcyjnej jak i projektowo-administracyjnej.

Dysponuję wiedzą w zakresie składu i przygotowania dowolnych publikacji drukowanych,
i dzięki niezwykłej dokładności i skupieniu na pracy unikam wielu błędów popełnianych przez osoby bez doświadczenia. Dowodem i potwierdzeniem posiadanej wiedzy i umiejętności jest uzyskanie między innymi I miejsca na Przeglądzie Książki Turystycznej i Krajoznawczej podczas Międzynarodowego Salonu Turystycznego TOUR SALON w Poznaniu.