[ Tematy i miejsca zajęć ][ Ukraina ]

Lwów sentymentalny – plener fotograficzny

Plener fotograficzny Lwów – duża dawka fotografii miejskiej i historii z architekturą najwyższych lotów. Nie zabraknie dobrej kawy i wiśniówki. Na naszym plenerze odwiedzimy miejsca bardzo znane i te nieco mniej: trzy katedry, tajemniczą cerkiew wołoską, mistyczne freski Rosena, zaułek ormiański, cmentarz Orląt Lwowskich i inne. Przejedziemy się lwowskimi tramwajami, odwiedzimy bazary staroci. Musicie poczuć klimat Lwowa i uchwycić to na fotografiach – klimat wieloetnicznego miasta na styku kultur.

Na warsztatach zmierzymy się z kilkoma wybranymi tematami fotograficznymi (głównie street photo oraz m.in. architektura, urbex, nocne), opowiemy, jaki sprzęt jest najodpowiedniejszy do konkretnych zastosowań. Plener przeznaczony jest dla osób nieco bardziej zaawansowanych, optymalnie tych, które już uczestniczyły w poprzednich edycjach fotowarsztatów. Tym razem nie będziemy poruszać spraw teoretycznych (wykłady, itp.), skupiając się wyłącznie na fotografowaniu.

Spotykamy się w piątek wieczorem w Ustrzykach Dolnych (tylko zakwaterowanie), tam też można zostawić samochody. Sobota rano zaplanowaliśmy wyjazd busem na nasz lwowski foto-tour. Odwiedzamy najważniejsze zabytki miasta, tam też przerwa na obiad. Wieczorem degustacja słynnej lwowskiej kawy parzonej na piasku oraz nalewek. Nocleg w hotelu w centrum miasta. Niedzielę poświęcamy na dalsze plenery, m.in. Cmentarz Orląt Lwowskich. Powrót do Polski (Ustrzyki Dolne, miejsce startu) w niedzielę wieczorem, zainteresowani mogą pozostać na dodatkowy nocleg w naszej bazie. Prosimy jednak o zgłoszenie tego faktu równocześnie z zapisem na plener.

Jako przewodnik towarzyszyć nam będzie Bogdan Augustyn – pomysłodawca, założyciel i pierwszy wokalista kultowego punkrockowego zespołu KSU, z wykształcenia i zamiłowania historyk, związany z Centrum Turystyki Kulturowej „Carpathia”.

Konieczne posiadanie ważnego paszportu!

Nie potrzeba kupować wcześniej ukraińskiej waluty, w hrywny zaopatrzymy się po przekroczeniu granicy.

ukraina-lwow-rynek-noc

Program

Piątek

 • 19:00-23:00: Przyjazd, zakwaterowanie

Sobota

 • 6:00: Śniadanie
 • 7:00: Wyjazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu, plener przedpołudniowy
 • 14:00: Przerwa na obiad
 • 16:00: Plener popołudniowo-wieczorny
 • 20:00: Nocleg w hotelu

Niedziela

 • 7:00: Śniadanie
 • 9:00: Plener przedpołudniowy
 • 14:00: Przerwa na obiad
 • 17:00: Plener popołudniowy
 • około 20:00: Powrót do Ustrzyk Dolnych.

Prosimy nie przyjeżdżać w środku nocy oraz na przysłowiową „ostatnią chwilę”, czyli w sobotę rano. Nie możemy sobie pozwolić na oczekiwanie na ewentualne spóźnialskie osoby. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na zajęciach.

ukraina-lwow-pobieda

Cena

Tylko 580 zł / osobaobejmuje:

 • uczestnictwo w plenerze;
 • transport busem na Ukrainie;
 • nocleg ze śniadaniem w Polsce (piątek);
 • nocleg w hotelu we Lwowie (ze śniadaniem).

Cena nie obejmuje ubezpieczenia (we własnym zakresie), wyżywienia (poza śniadaniami) oraz biletów wstępu. Cena nie obejmuje również dodatkowego noclegu w Polsce niedziela/poniedziałek (dla zainteresowanych).

Lokalizacja zajęć

Nasza baza (pierwszy nocleg) zaplanowany jest w Przystani Gromadzyń Janusz Zieliński. Tutaj spotykamy się w czwartek wieczorem (tylko zakwaterowanie, bez kolacji), stąd następnego dnia rano ruszamy na Ukrainę (busem). Tutaj też bezpiecznie można pozostawić samochód.

Przystań Gromadzyń Janusz Zieliński – przystangromadzyn.pkfi.pl
Ustrzyki Dolne, ul. Bieszczadzka 32
49°25’15.7″N 22°36’18.9″E
49.421033, 22.605259

Rezerwacja miejsc

info@fotowarsztaty.com lub poprzez formularz
pytania tel. 502 636 629
preferowana mailowa forma zgłoszenia!

Warunkiem dokonania rezerwacji jest:

 • zgłoszenie mailowe lub telefoniczne, wraz z podaniem danych osobowych (kontakt powyżej)
 • wpłata zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:
  40 1140 2004 0000 3102 7502 6022
  w tytule przelewu: Lwów [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

Nie ma ściśle określonego terminu rezerwacji – decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. W takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć.

Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktujemy Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugerujemy żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie, my służymy jedynie przekazaniu kontaktu.

ukraina-lwow-traffic-lights

Bonusy

Obiektywy i sprzęt do testów
Specjalnie dla Was, oferujemy możliwość bezpłatnego przetestowania na naszych warsztatach fotograficznych, pełnego portfolio obiektywów Tokina, filtrów Hoya oraz statywów Triopo. Macie możliwość indywidualnego wypożyczenia na czas zajęć dowolnie wybranej optyki i sprzętu! Przypominamy, aby skorzystać z oferty należy najpierw zapisać się na warsztaty (w sposób opisany na tej stronie) i opłacić zaliczkę!
Szczegółowe informacje »

Nagrody od Wydawnictwa Galaktyka
Wśród uczestników warsztatów rozlosujemy książki Wydawnictwa Galaktyka, dotyczące zagadnień związanych z fotografią oraz obróbką zdjęć.

Dojazd

Istnieje możliwość dojazdu do Ustrzyk Dolnych z prowadzącym zajęcia, optymalne miejsca spotkania to Kraków, Przemyśl. Powrót analogicznie. Zainteresowanych prosimy o kontakt. Można również pytać (na około tydzień przed terminem zajęć) o możliwość dojazdu z innych rejonów Polski, samochodami uczestników zajęć – przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów (do ustalenia między zainteresowanymi).

ukraina-lwow-podworko

Zdjęcia i opinie

Polecamy zapoznanie się z galeriami zdjęć z minionych zajęć.
Dostępne są również opinie uczestników, zbierane w anonimowych ankietach.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości