[ Tematy i miejsca zajęć ][ Ukraina ]

Lwów sentymentalny – plener fotograficzny

Plener fotograficzny Lwów – duża dawka fotografii miejskiej i historii z architekturą najwyższych lotów. Nie zabraknie dobrej kawy i wiśniówki. Na naszym plenerze odwiedzimy miejsca bardzo znane i te nieco mniej: trzy katedry, tajemniczą cerkiew wołoską, mistyczne freski Rosena, zaułek ormiański, cmentarz Orląt Lwowskich i inne. Przejedziemy się lwowskimi tramwajami, odwiedzimy bazary staroci. Musicie poczuć klimat Lwowa i uchwycić to na fotografiach – klimat wieloetnicznego miasta na styku kultur.

Na warsztatach zmierzymy się z kilkoma wybranymi tematami fotograficznymi (głównie street photo oraz m.in. architektura, urbex, nocne), opowiemy, jaki sprzęt jest najodpowiedniejszy do konkretnych zastosowań.

Spotykamy się w piątek wieczorem w Ustrzykach Dolnych (tylko zakwaterowanie), tam też można zostawić samochody. Sobota rano zaplanowaliśmy wyjazd busem na nasz lwowski foto-tour. Odwiedzamy najważniejsze zabytki miasta, tam też przerwa na obiad. Wieczorem degustacja słynnej lwowskiej kawy parzonej na piasku oraz nalewek. Nocleg w słynnym hotelu „Lviv” w centrum miasta, tuż obok lwowskiej opery i starego miasta. Niedzielę poświęcamy na dalsze plenery, m.in. Cmentarz Orląt Lwowskich. Powrót do Polski (Ustrzyki Dolne, miejsce startu) w niedzielę wieczorem, zainteresowani mogą pozostać na dodatkowy nocleg w naszej bazie. Prosimy jednak o zgłoszenie tego faktu równocześnie z zapisem na plener.

Jako przewodnik towarzyszyć nam będzie Bogdan Augustyn – pomysłodawca, założyciel i pierwszy wokalista kultowego punkrockowego zespołu KSU, z wykształcenia i zamiłowania historyk, związany z Centrum Turystyki Kulturowej „Carpathia”.

Edycja ma charakter fotowyprawy, mniej skupiamy się na teorii (nie ma wykładów ze slajdami jak na innych edycjach zajęć), więcej fotografujemy. Choć oczywiście podstawy teoretyczne będą poruszane – jednak wyłącznie w plenerze.

Konieczne posiadanie ważnego paszportu!

Nie potrzeba kupować wcześniej ukraińskiej waluty, w hrywny zaopatrzymy się po przekroczeniu granicy.

ukraina-lwow-rynek-noc

Program

Piątek

 • 16:00-22:00: Przyjazd, zakwaterowanie
 • 22:00: Spotkanie organizacyjne

Sobota

 • 6:00: Śniadanie
 • 7:00: Wyjazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu
 • 13:00: Przerwa na obiad
 • 16:00: Plener popołudniowo-wieczorny, zachód słońca na Kopcu Unii Lubelskiej, Stare Miasto nocą
 • 22:00: Nocleg w hotelu

Niedziela

 • 7:00: Śniadanie
 • 8:00: Plener przedpołudniowy, Lwów mniej znany
 • 11:00: Przejazd na Cmentarz Łyczakowski
 • 15:00: Przerwa na obiad
 • około 20:00: Powrót do Ustrzyk Dolnych.

Prosimy nie przyjeżdżać w środku nocy oraz na przysłowiową „ostatnią chwilę”, czyli w sobotę rano. Nie możemy sobie pozwolić na oczekiwanie na ewentualne spóźnialskie osoby. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp.

ukraina-lwow-pobieda

Cena

Tylko 620 zł / osobaobejmuje:

 • uczestnictwo w plenerze;
 • transport busem na Ukrainie;
 • nocleg w hotelu we Lwowie (ze śniadaniem);
 • nocleg ze śniadaniem w Polsce (piątek).

Cena nie obejmuje obowiązkowego ubezpieczenia (20 zł / osoba), wyżywienia (poza śniadaniami) oraz biletów wstępu. Cena nie obejmuje również dodatkowego noclegu w Polsce niedziela/poniedziałek (dla zainteresowanych).

Rezerwacja miejsc

 • Aby zapisać się na warsztaty, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz (jest to jedyna forma zgłoszenia) oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę (info poniżej) w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
 • Pozostałą kwotę należy opłacić w tygodniu poprzedzającym zajęcia, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJEMY PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugerujemy zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż dwa tygodnie, lub gdy nie Chcesz tracić czasu na zlecanie dwóch przelewów 🙂
 • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu „uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
 • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktujemy Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugerujemy żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie, my służymy jedynie przekazaniu kontaktu.
 • Na wyjazdach zagranicznych, wymagane jest obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne, w cenie około 20 zł kwotę tę należy doliczyć do ceny zajęć. Pośredniczymy w wykupieniu polisy, w formularzu zgłoszeniowym prosimy Cię o dane niezbędne do jej wystawienia. Nie ma możliwości wykupienia ubezpieczenia bezpośrednio na zajęciach!

Formularz będzie dostępny po ogłoszeniu terminu zajęć.

Po wysłaniu zgłoszenia, prosimy o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:

FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
51 1140 2004 0000 3902 7703 8182
w tytule przelewu: Lwów [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć.

Nie ma ściśle określonego terminu rezerwacji – decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

ukraina-lwow-traffic-lights

Lokalizacja zajęć

Nasza baza (pierwszy nocleg) zaplanowany jest w Pensjonacie Jasionka 2. Tutaj spotykamy się w piątek wieczorem (tylko zakwaterowanie, bez kolacji), stąd następnego dnia rano ruszamy na Ukrainę  (busem). Tutaj też można pozostawić samochód.

Pensjonat Jasionka 2
Ustrzyki Dolne, Jasień 12a
49°25’13.9″N 22°36’53.7″E

49.420532, 22.614922

Bonusy

Obiektywy do testów
Specjalnie dla Was, oferujemy możliwość bezpłatnego przetestowania na naszych warsztatach fotograficznych, pełnego portfolio obiektywów Tokina. Macie możliwość indywidualnego wypożyczenia na czas zajęć dowolnie wybranej optyki! Przypominamy, aby skorzystać z oferty należy najpierw zapisać się na warsztaty (w sposób opisany na tej stronie) i opłacić zaliczkę! Szczegółowe informacje »

Nagrody od Wydawnictwa Galaktyka
Wśród uczestników warsztatów rozlosujemy książki Wydawnictwa Galaktyka, dotyczące zagadnień związanych z fotografią oraz obróbką zdjęć.

Pozostałe informacje

 • Prosimy o zapoznanie się z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na zajęciach. Równocześnie przypominamy, że nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.
 • I jeszcze raz przypominamy o bezwzględnej konieczności posiadania ważnego (zalecane co najmniej 6 miesięcy) paszportu!

ukraina-lwow-podworko

Zdjęcia i opinie

Najlepsze zdjęcia z Ukrainy! Zobacz galerie zdjęć z minionych zajęć.
Dostępne są również opinie uczestników, zbierane w anonimowych ankietach.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości