Termin

zapytaj o najbliższy termin

jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień


Cena

1260 


Lokalizacja

Beskid Niski, Polska i Słowacja


Miejsce spotkania

Wilcza Dolina to pachnąca drewnem, klimatyczna ale równocześnie urządzona w nowoczesnym stylu zagroda w sercu Beskidu Niskiego. Położona na samym końcu doliny, blisko źródeł rzeki Wisłoki, nieopodal granicy ze Słowacją. Sam koniec świata, bez zasięgu telefonicznego, za to z wi-fi 🙂

Wilcza Dolina
Radocyna 4
49°27’03.6″N 21°22’20.3″E
49.450993, 21.372305


Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:


  Pomóż w rozwoju projektu, udostępnij w swoich mediach społecznościowych.
  Dziękuję ❤


  Czy warto?
  Opinie uczestników

  Weekendowe warsztaty fotograficzne w górach Beskidu Niskiego, po polskiej i słowackiej części Łemkowszczyzny. Na trasie cerkwie, cmentarze wojenne, kapliczki, opustoszałe wyludnione doliny, łagodnie falujące zbocza i odrobina beskidzkiego błota/kurzu. Fantastyczna przygoda offroadowa, między plenerami jeździmy terenówkami, można będzie prowadzić! Nocujemy zaś na końcu świata, bez zasięgu telefonów, choć z internetem i dobrym dojazdem szutrową drogą - na końcu tej drogi przytulny dom pachnący drewnem, pyszne wyżywienie… a wieczorem prawdziwe ukraińskie czany.

  Warsztaty fotograficzne w górach

  Inspiracją i głównym motywem plenerowych warsztatów fotograficznych są łemkowskie cerkwie, malowniczo wpisane w krajobraz Beskidu Niskiego. Ten typ drewnianej architektury cerkiewnej jest jednym z najbardziej malowniczych, ponadto zwykle bardzo harmonijnie wpisane w krajobraz, nie zeszpecony „współczesnością”.

  Nieopodal cerkwi znajdziemy najczęściej zapomniane grekokatolickie cmentarze, gdzie czas zatrzymał się przed II wojną światową, zaś omszałe nagrobki opisane są cyrylicą. Na uwagę zasługują również pamiątki Wielkiej Wojny, galicyjskie cmentarze wojenne z lat 1914 i 1915.

  Na Łemkowszczyźnie, w Beskidzie Niskim także bezludzie ma swoją historię, najczęściej niestety tragiczną. Niegdyś gwarne wsie, dziś wyludnione doliny. Niemym świadkiem historii są przydrożne krzyże i kapliczki, cerkwiska oraz zdziczałe drzewa owocowe. Jednak chyba największe wrażenie robią „drzwi do wsi”, współczesne upamiętnienie skupisk ludzkich które teraz istnieją tylko na dawnych zdjęciach i mapach oraz w naszej pamięci.

  Sobotnią trasę między plenerami kursu fotograficznego odbędziemy samochodami terenowymi i każdy będzie mógł poprowadzić! Nie będzie to trudna trasa, gdy ktoś posiada prawo jazdy (będziemy się przemieszczać także drogami publicznymi) i jeździ samochodem, poradzi sobie bez problemu. Niepowtarzalne wrażenia gwarantowane – zrobimy też sobie trasę offroadową, do dyspozycji będzie instruktor. Zależnie od pogody, zrobimy sobie również przerwę na ognisko.

  Niedzielny poranek warsztatów fotograficznych w górach Beskidu Niskiego przeznaczymy m.in. na plener w Bardejowie – perle architektonicznej słowackiej łemkowszczyzny, tam też przerwa na obiad. Bardejów to wyjątkowe miasto, które ze względu na nadzwyczajne nagromadzenie świetnie zachowanych zabytków zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

  Jeśli posiadasz, możesz zabrać drona, zyskasz dzięki temu możliwość wykonania zdjęć z zupełnie innej perspektywy. Na większości plenerów kursu fotograficznego można latać bez ograniczeń, także dla osób bez uprawnień, wystarczy jedynie check-in w DroneRadar. Prowadzący zajęcia, posiadający uprawnienia państwowe do pilotowania platform bezzałogowych UAVO VLOS (Świadectwo Kwalifikacji Personelu Lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, poddane konwersji do uprawnień unijnych), prywatnie pasjonat fotografii z lotu ptaka, udzieli niezbędnych wskazówek. Uwaga, nie latamy na Słowacji (kwestie prawne) oraz oczywiście nad Magurskim Parkiem Narodowym.

  Warsztaty fotograficzne w górach. Program

  • 17:00 – Obiadokolacja
  • 18:00 – Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów lub wyjazd na plener zachód słońca (zależnie od pogody)
  • 21:00 – Wieczór integracyjny
  • 4:00/5:00 – Wschód słońca w okolicach Radocyny (zależnie od pogody)
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:30 – Plener offroadowy po cerkwiach i innych zabytkach Łemkowszczyzny
  • 13:30 – Przerwa obiadowa przy ognisku (zależnie od pogody)
  • 14:30 – Plener offroadowy c.d.
  • 17:00 – Zakończenie pleneru offroadowego
  • 18:00 – Obiadokolacja
  • 19:00 – Plener zachód słońca (zależnie od pogody)
  • 4:00/5:00 – Wschód słońca w okolicach Radocyny (zależnie od pogody)
  • 8:00 – Śniadanie
  • 9:30 – Plener po cerkwiach i innych zabytkach Łemkowszczyzny
  • 11:00 – Przejazd na Słowację, fotospacer po Bardejowie
  • 13:00 – Obiad, zakończenie

  Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Godzina rozpoczęcia zostanie wysłana uczestnikom zajęć na kilka dni przed terminem kursu fotograficznego (może się nieznacznie różnić od podanej na stronie).

  Cena

  Tylko 1260 zł / osoba – obejmuje:

  • uczestnictwo w warsztatach
  • wynajem samochodów terenowych w sobotę (4 osoby na samochód), obecność instruktora
  • noclegi w komfortowych pokojach dwu i trzyosobowych z łazienką
  • pełne wyżywienie (poza obiadem w niedzielę)
  • ubezpieczenie podczas podróży zagranicznej
  • wi-fi w pensjonacie

  Cena nie obejmuje wstępów (do cerkwi, do kościoła w Bardejowie), przejazdów między plenerami kursu fotograficznego (poza plenerem offroadowym w sobotę) oraz niedzielnego obiadu w Bardejowie. Cena nie obejmuje także ukraińskich czanów na noclegu, całościowy koszt 400 zł dzielimy przez ilość zainteresowanych, np. przy 10 chętnych osobach składka wyniesie 40 zł / osoba.

  Zgłoszenia na kurs fotograficzny

  • Aby zapisać się na warsztaty fotograficzne w górach Beskidu Niskiego, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
  • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 10 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugeruję zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż dwa-trzy tygodnie.
  • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
  • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktuję Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugeruję żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie.
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY BĘDZIE AKTYWNY PO OGŁOSZENIU TERMINU ZAJĘĆ

  Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Beskid Niski [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć: 1260 zł.

  Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

  Dojazd na miejsce spotkania

  Ważna informacja odnośnie dojazdu na kurs fotograficzny w górach Beskidu Niskiego: do Wilczej Doliny najlepiej dojechać od strony Gorlic, drogą nr 977 prowadzącą przez Konieczną do Bardejowa na Słowacji. Zjeżdżamy w Gładyszowie lub Zdyni. Ostatni fragment trasy to szutrowa i bita droga. Gdy jest sucho będzie kurz, zaś gdy mokro – kałuże. NIE ZJEŻDŻAMY w Koniecznej, mimo że tak może nas prowadzić słaba skądinąd nawigacja Google – droga przez Konieczną nie ma statusu drogi publicznej, jest też bardzo kiepska!

  Alternatywną opcją jest dojazd od strony Nowego Żmigrodu i Krempnej. Do Wilczej Doliny zjeżdżamy w Wyszowatce (przed Grabem), tutaj nie ma dojazdu przez Nieznajową. Ostatni fragment trasy to przejazd brodem przez Wisłokę: nie ma z nim problemu, o ile stan wody w rzece nie jest zbyt wysoki.

  Transport, przejazdy między plenerami warsztatów fotograficznych w górach

  Piątkowe i niedzielne przejazdy między plenerami kursu fotograficznego odbywają się samochodami uczestników, pokonamy w ten sposób około 150 km. Drogi asfaltowe i szutrowe, a gdzie nie da się dojechać, urządzimy sobie krótki kilkunastominutowy spacer.

  Samochodami będziemy wjeżdżać na Słowację, stąd warto mieć wyposażenie obowiązkowe u naszego południowego sąsiada (np. kamizelka odblaskowa w kabinie itp.). Nie potrzeba natomiast zaopatrywać się w słowackie winiety. Przyjedź proszę zatankowanym samochodem, częste zjazdy na stacje benzynowe dezorganizują nam plener. Najbliższe stacje paliw znajdują się w Gorlicach oraz w Bardejowie.

  Waluta w Słowacji

  Euro na Słowacji praktycznie nie będzie nam potrzebne.  Bilet wstępu na wieżę bardejowskiego kościoła kosztuje kilka euro, zwykle można także płacić złotówkami. Podobnie z obiadem w restauracji: w naszej ulubionej restauracji w Bardejowie nie akceptują co prawda kart płatniczych, ale można płacić zarówno walutą polską jak i europejską. Tak czy owak, na rynku w Bardejowie jest też bankomat i zwiedzanie zwykle zaczynamy od wizyty przy nim, jeśli ktoś ma taką potrzebę.

  Pozostałe informacje o kursie fotograficznym

  Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Zapoznaj się też proszę z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na warsztatach fotograficznych w górach. Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

  Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji.

  Więcej zdjęć z kursu fotograficznego