[ Warsztaty fotograficzne ]

Tematy i miejsca zajęć

Już  dwadzieścia dziewięć tematów w Polsce na Ukrainie, Białorusi, w Czechach i na Słowacji!
Jeśli w danej chwili nie ma zaplanowanej edycji w interesującej Cię lokalizacji, Zapytaj.

POLSKA

Bieszczady

temapy-polonina-wetlinska

Naszą bazą jest malowniczo położona wioska Orelec, znajdująca się przy trasie z Leska do Soliny. Noclegi i atrakcje wieczoru zaplanowane są w Zagrodzie Magija – miejscu o niepowtarzalnym klimacie, prowadzonych przez ludzi z artystyczną duszą, współzałożycieli folkowego zespołu Tołhaje, laureatów wielu nagród. W Bieszczadach realizujemy szereg tematycznych edycji warsztatów fotograficznych:

Sudety

tematy-bledne-skaly-detal-02

Sudeckie fotowarsztaty na Końcu Świata – zapraszamy do jednego z najpiękniejszych i najspokojniejszych miejsc jakie nieczęsto udaje się znaleźć. Witamy na końcu świata – w maleńkiej miejscowości Pasterka. To miejscowość, gdzie droga się kończy, a z Czechami sąsiadujemy od północy, zachodu i wschodu. Plenery zorganizowane są w najciekawszych miejscach Parku Narodowego Gór Stołowych, m.in. na Szczelińcu – w miejscu, do którego nie dochodzi żadna droga i nie może dojechać żaden pojazd. Fantazyjne kształty skał, olbrzymie urwiska, magiczne kamienie – to wszystko tylko tutaj.

Tatry i Podtatrze

Czy Tatry są najpiękniejszymi górami w Polsce? Tego nie oceniamy, bo piękna nie mierzy się wysokością. Na pewno jednak są najokazalsze. I kapitalnie się prezentują, otoczone swoimi niższymi sąsiadami czy wręcz “karłowatym” Podhalem. Tatrzańskie warsztaty fotograficzne – plener gdzie nauczymy się robić spektakularne zdjęcia Tatr, prawie nie wjeżdżając w ich granice. Ich monumentalność i surowość zestawimy z sielskim Podhalem i Spiszem oraz niezwykle malowniczymi Pieninami. Zapraszamy Cię na najbardziej widokowy foto tour po Podhalu, Spiszu i Pieninach!

Pieniny

tematy-magiczne-pieniny-sokolica

W Pieninach odbywają się:

 • Weekendowe plenery w Magicznych Pieninach, jedynych takich górach w Polsce. Malownicze Małe Pieniny, magiczny Wąwóz Homole, niepowtarzalny wschód słońca na Sokolicy, spływ Dunajcem, jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Płynąc na flisackiej tratwie podziwiamy zapierające dech w piersiach widoki a flisacy barwnie opowiadają o Pieninach.
 • Kurs fotograficzny poświęcony obróbce zdjęć w Adobe Lightroom wraz z fotografią nocnego nieba i gwiazd: na weekendowych zajęciach uczymy się obróbki i retuszu oraz zarządzania kolekcją zdjęć, a także w praktyce poruszamy temat najbardziej spektakularnej nocno-gwiezdnej fotografii.

Tatry

tematy-tatry-swistowka

Warsztaty fotograficzne na najwyższym poziomie? To jasne że u nas, poziom zajęć jest niezmiennie wysoki. Teraz dochodzi do tego jeszcze „wysokość” w innym wymiarze, tym rzeczywistym. Zapraszamy na fotowarsztaty, gdzie tematem głównym będzie Tatrzański pejzażZasadnicza część programu to całodzienny plener w Tatrach Wysokich (część polska), rejony które będziemy odwiedzać to doliny Pięciu Stawów Polskich, Rybiego Potoku i Roztoki (z przyległościami). Ponadto odbędziemy kilka krótkich spacerów w najbliższe okolice naszej bazy, a wieczorami wykłady i ćwiczenia.

Ustka

tematy-zachod-slonca-dragon

Nadmorskie miejscowości, Bałtyk, szum fal… odwiedzamy morze po sezonie – kiedy to nadmorskie kurorty pustoszeją, przyciągając z kolei miłośników spokoju, ciszy i… pięknych plenerów fotograficznych. Podczas Bałtyckich warsztatów fotograficznych wybierzemy się w rejs jachtem, będziemy spacerować po plaży i klifie, szukać atmosfery portu i starej miejscowości rybackiej. Będziemy zmagać się z wydmami Słowińskiego Parku Narodowego, wejdziemy na latarnie morskie, odwiedzimy “krainę w kratę” z reprezentatywnym przykładem Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach…

Mazury

tematy-mazury-sniardwy

Warsztaty fotograficzne w przepięknej krainie Wielkich Jezior MazurskichNasze zajęcia zaplanowane są w samym środku Puszczy Piskiej, nad brzegiem Jeziora Bełdany – jednego z najpiękniejszych w systemie Wielkich Jezior Mazurskich: jeziora, lasy, łąki, polany, zachody słońca, słowem niezliczona ilość miejsc, w których da się zrobić wspaniałe zdjęcia. Wybierzemy się m.in. na plener połączony ze spływem łodziami z przewoźnikiem po rzece Krutyni – wysokie brzegi, porośnięte starodrzewami sosnowymi i starymi dębami, których wiele leży w części nurtu rzeki, dopełniają krajobrazu i sprawiają, że kończąc spływ nie chce się opuszczać, miejscami wręcz bajkowych widoków.

Warszawa

tematy-warszawa-praga-schody

W Warszawie odbywają się:

 • Plenerowe warsztaty fotograficzne Warszawski street’n’urbex, podczas których odwiedzamy z aparatem zapomniane niepowtarzalne zakątki Starej Pragi, starą gorzelnię, zajezdnię tramwajową… ponadto ekskluzywny plener na Stadionie Narodowym.
 • Stacjonarne kursy fotograficzne poświęcone obróbce zdjęć – kurs Adobe Lightroom oraz kurs Adobe Photoshop, oba wraz z kalibracją i doborem monitora.

Kraków

tematy-krakow-okno-senacka

Masz aparat (lustrzankę, bezlusterkowiec… cokolwiek) a tak naprawdę nie ogarniasz wszystkich jego ustawień? Może już wiesz czym się różni tryb “A” od “S” (a może nie), natomiast ustawienia AF-C, AI SERVO, IS SET 2 czy Mirror Lock to już czarna magia? Masz statyw, ale zastanawiasz się kiedy go używać, a kiedy nie? Nie chcesz popełniać (choć pewnie nieświadomie to robisz) błędów typowych dla początkujących? Chcesz aby Twoje zdjęcia były choć porównywalne do tych najlepszych, które oglądasz na Facebooku czy Instagramie? Chcesz tę wiedzę przyswoić sobie w pigułce, podanej w zwięzły, teoretyczny i praktyczny sposób? No to jak najszybciej zapisuj się na nasze kompendium fotografii dla początkujących w Krakowie!

Drugi krakowski temat to weekendowe warsztaty fotograficzneDwa dni bogate w kreatywne doznania, sporą dawkę praktycznej wiedzy fotograficznej oraz plenery znane i mniej znane, z czego nawet te znane miejsca będziemy pokazywać w niestandardowy sposób. Na warsztatach zmierzymy się z wybranymi tematami fotograficznymi (głównie street photo oraz m.in. architektura, urbex, nocne), opowiemy, jaki sprzęt jest najodpowiedniejszy do konkretnych zastosowań, obejrzymy przykłady zarówno złych jak i dobrych zdjęć, a następnie ruszymy w miasto. Na koniec zajęć omówimy wykonane zdjęcia, wskazując ich mocne i słabe strony.

Przemyśl

tematy-twierdza-przemysl

Tajemnicza Twierdza Przemyśl! Uwiecznij na zdjęciach niepowtarzalny świat cesarza Franciszka Józefa oraz Królestwa Galicji i Lodomerii. Eksplorować będziemy słynne i wciąż tajemnicze przemyskie forty – potężny zespół obiektów obronnych, trzecią co do wielkości twierdzę Europy. Odwiedzimy również radzieckie schrony bojowe na Linii Mołotowa oraz najstarsze zabytki Przemyśla, malowniczo położone na wzgórzach okalających miasto.

UKRAINA

Czarnobyl po katastrofie, miasto-widmo Prypeć

Niesamowita wyprawa fotograficzna do elektrowni atomowej w Czarnobylu oraz do miasta-widma Prypeci, niegdyś zamieszkiwanego przez ponad 50 tysięcy ludzi, dziś będącego wymarłym skansenem ostatnich lat epoki radzieckiej. Ponadto tajemnicze “Oko Moskwy”, którego budowa pochłonęła koszt trzykrotnie większy niż sama elektrownia, według plotek mającego kontrolować pogodę i zmysły ludzkie. Jedno z najbardziej tajemniczych i niedostępnych miejsc na świecie, z nami całkowicie bezpieczne i legalne, pod opieką przewodnika, z dojazdem z Warszawy.

Ukraińskie koleje i wsie, śladami serialu HBO Wataha

Zwiedzamy i fotografujemy wioski bojkowskie położone malowniczo w górach, dawne siedliska szlachty wołoskiej, których potomkowie żyją tu do dziś. Archaiczna architektura ludowa i pasterski krajobraz. A dojedziemy tam linią kolejową trasą Sianki – Wołosianka, która została nazwana “najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat”. Pociąg na odcinku 18 kilometrów ma aż 6 tuneli i 27 wiaduktów, ciągle podziwiamy wijące się serpentyny (!!!) torów, pokonujące 370 m różnicy poziomów. Na warsztatach będziemy realizować fotograficzny reportaż z podróży.

Tych murów dotykał Wołodyjowski. Fotowyprawa na Podole, do Kamieńca Podolskiego i Chocimia

Kamieniec Podolski, legendarna i niezdobyta twierdza. Obowiązkowe miejsce dla każdego miłośnika historii Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Widok jest oszałamiający – forteca robi ogromne wrażenie. Dalej Chocim, inna słynna twierdza nad Dniestrem, oraz sam kanion Dniestru zaliczany do „Siedmiu Cudów” Ukrainy. To, i wiele więcej na fotowyprawie w serce ukraińskiego Podola, śladami twierdz Rzeczpospolitej, stepów szerokich oraz pięknych krajobrazów.

Lwów sentymentalny

tematy-lwow-sentymentalny

Plener fotograficzny Lwów – duża dawka fotografii miejskiej i historii z architekturą najwyższych lotów. Nie zabraknie dobrej kawy i wiśniówki. Na naszym plenerze odwiedzimy miejsca bardzo znane i te nieco mniej. Przejedziemy się lwowskimi tramwajami, odwiedzimy bazary staroci. Musicie poczuć klimat Lwowa i uchwycić to na fotografiach – klimat wieloetnicznego miasta na styku kultur.

Najpiękniejsze cerkwie ukraińskie podczas Wielkanocy obrządku wschodniego

Najpiękniejsze cerkwie w Bieszczadach ukraińskich zwiedzimy podczas świąt Wielkanocy obrządku wschodniego. Fotografować będziemy prawosławne i greckokatolickie zwyczaje i obrządki wielkanocne, pejzaż wsi malowniczo położonych wśród gór, miasteczka kresowe, najstarsze ukraińskie drewniane cerkwie – słowem odbędziemy sentymentalną podróż na wschód, na historyczne Kresy. Wieczorem na noclegu m.in. spora porcja informacji teoretycznych na wykładach oraz… uroczysta kolacja wielkanocna.

Karpaty Ukraińskie: Borżawa & Użgorod

tematy-polonina-borzawa

Foto-trekking: Karpaty Ukraińskie & UżgorodPrzepiękne i dalekie widoki z Połoniny Borżawa, niezapomniany przejazd koleją najdłuższym tunelem całych Karpat, najważniejsze zabytki Użgorodu – historycznej stolicy Rusi Zakarpackiej.

Mistyczne Święto Jordanu

Święto Jordanu to jedno z największych świąt cerkiewnych, obchodzone według kalendarza gregoriańskiego 19 stycznia, na pamiątkę chrztu Jezusa w Jordanie. Na naszych fotowarsztatach będziemy podglądać jak wygląda Święto Jordanu na Ukrainie, które na wschodzie łączy się z uroczystością Objawienia Pańskiego, będącą jednym z najstarszych świąt w Kościele katolickim, w Polsce nazywaną dniem Trzech Króli.

CZECHY

Czeskie Morawy. Raj dla miłośników krajobrazu

Na południowo-zachodnim skraju Karpat znajduje się jeden z najbardziej estetycznych regionów Europy. Faliste pola południowych Moraw porównuje się nie bez kozery do wzgórz Crete Senesi w Toskanii, czy amerykańskiej krainy Palouse. Jest to raj dla miłośników fotografii krajobrazu, raj ten dodajmy, łatwo osiągalny z Polski.

Morawskie winnice. Jesienny plener dla miłośników krajobrazu… i wina

Na Morawy wybieramy się jesienią, zobaczymy tam świeżo zaorane i obsiane oziminami falujące pola uprawne, ale przede wszystkim celować będziemy w niesamowitą feerię jesiennych barw otaczających nas ze wszystkich stron morawskich winnic.

BIAŁORUŚ

Białoruska Strefa Czarnobylska. Mińsk socrealistyczny

Nikt nie wie jak jest po drugiej stronie zony. Pojedź, a się przekonasz… Niesamowita wyprawa fotograficzna do Strefy Czarnobylskiej od strony Białorusi. Jedziemy na zdjęcia do Poleskiego Państwowego Rezerwatu Radiacyjno-Ekologicznego zwanego przez miejscowych Zapowiednikiem.  Fotografujemy i eksplorujemy opuszczone wioski, kołchozy, domy, szkoły, przedszkola, domy kultury i innych obiekty. Pojedziemy także do stolicy Białorusi, gdzie zobaczymy Mińsk socrealistyczny, czyli zbudowane przez komunistów ogromne place, budynki, memoriały czy ulice, pomniki nieśmiertelnego Lenina czy Dzierżyńskiego.

SŁOWACJA

Tatry i Podtatrze

Nasza baza jest po polskiej stronie (w Pieninach). Zaglądamy jednak na Słowację, stąd nie mogło jej zabraknąć w tym wykazie. Czy Tatry są najpiękniejszymi górami w Polsce? Tego nie oceniamy, bo piękna nie mierzy się wysokością. Na pewno jednak są najokazalsze. I kapitalnie się prezentują, otoczone swoimi niższymi sąsiadami czy wręcz “karłowatym” Podhalem. Tatrzańskie warsztaty fotograficzne – plener gdzie nauczymy się robić spektakularne zdjęcia Tatr, prawie nie wjeżdżając w ich granice. Ich monumentalność i surowość zestawimy z sielskim Podhalem i Spiszem oraz niezwykle malowniczymi Pieninami. Zapraszamy Cię na najbardziej widokowy foto tour po Podhalu, Spiszu i Pieninach!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości