[ Warsztaty fotograficzne ]

O warsztatach

Warsztaty i plenery fotograficzne w ramach projektu fotowarsztaty.com już od dziewięciu lat wpisują się w kalendarz imprez fotograficznych. Do tej pory odbyło się kilkadziesiąt edycji spotkań w których wzięło udział ponad tysiąc osób! Fotowarsztaty przeznaczone są dla fotoamatorów – pasjonatów, którzy w oryginalny sposób chcą sobie przyswoić i usystematyzować wiedzę dotyczącą fotografii plenerowej. Są idealnym wyborem dla osób, które połknęły już bakcyla fotograficznego i pragną poznać tajniki fotografii pozwalające na robienie niepowtarzalnych ujęć.

Dla tych, którym fotografia w sercu gra

Warsztaty prowadzone są w sposób praktyczny, bez przeładowania suchą teorią. Podczas naszych warsztatów fotograficznych omawiamy zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu, obróbki zdjęć, ale przede wszystkim fotografujemy. Atmosfera naszych spotkań z fotografią, buduje nastrój pozostający na długo w pamięci uczestników warsztatów i jest impulsem do dalszej kreatywnej pracy fotograficznej.

Co istotne, podchodzimy nie tylko do technicznych aspektów fotografii. Z naszych zajęć można dowiedzieć się nie tylko o rzemiośle fotograficznym, najlepszym wyborze parametrów ekspozycji, ale także – a może przede wszystkim – o tym jak fotografować sercem. Jesteśmy zwolennikami fotografii kreatywnej i taką wiedzę w jak największym stopniu staramy się przekazać podczas warsztatów.

plener-bledne-skaly

Nie jest bardzo ważne jaki aparat fotograficzny Posiadasz i Weźmiesz ze sobą na warsztaty (poza tym, że posiadanie aparatu jest obowiązkowe, gdyż program zajęć opiera się w głównej mierze na robieniu zdjęć). Czy to będzie lustrzanka, bezlusterkowiec, czy mniej lub bardziej zaawansowany aparat kompaktowy, każdym można zrobić dobre zdjęcia. Nasze ćwiczenia będziemy opierać jednak o lustrzanki/bezlusterkowce i jeśli jej jeszcze nie Posiadasz, wiedza zdobyta na naszych zajęciach pozwoli Ci dokonać optymalnego wyboru przy zakupie.

Z kolei na zajęciach poświęconych obróbce zdjęć w czołowych programach graficznych (Adobe Lightroom, Adobe Photoshop) czas poświęcamy na ćwiczenia przy komputerach, ucząc się jak poprawiać i retuszować zdjęcia, nie psując ich nieudolną obróbką, jaką często spotyka się przeglądając np. internetowe galerie.

Nasze warsztaty są inne niż wszystkie. Zależnie od tematyki zajęć a także zainteresowania uczestników i pogody, odwiedzamy plenery niedostępne “zwykłym śmiertelnikom”, np. rejs jachtem czy kutrem rybackim, tradycyjna ruska bania, wizyta w stoczni, w opuszczonym hotelu, zajezdni tramwajowej, odwiedziny u baców na szałasie, itp.

plener-pasterka-serce

Fotografia – mimo wszystko – nie jest całym naszym życiem! W ramach odpoczynku po plenerach i wykładach, miło czas spędzamy przy ognisku, w SPA, saunie, pubie czy w kinie. Oczywiście i wtedy rozmawiamy o fotografii, choć na nieco luźniejszej płaszczyźnie 🙂

Jesteśmy niezależni od kaprysów pogody, na którą oczywiście nie mamy wpływu ale możemy zagospodarować czas niepogody warsztatami z obróbki i retuszu zdjęć w popularnych programach graficznych, czy objazdem po najciekawszych zabytkach regionu – program zawsze jest przewidziany także na okoliczność ewentualnego całkowitego załamania pogody.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości