[ Morze ][ Tematy i miejsca zajęć ]

Złota godzina – bezpłatne warsztaty w Ustce

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty fotograficzne do Ustki, na których omawiać w teorii oraz ćwiczyć w praktyce będziemy fotografowanie podczas tzw. złotej godziny fotograficznej, w czasie zachodu lub wschodu słońca.

Ideą pleneru jest spotkanie się w widokowym i malowniczym miejscu, skąd fotografować będziemy morze oraz Ustkę o zachodzie (wschodzie) słońca. Odwiedź z nami miejsca oferujące spektakularne widoki, Zrób zdjęcia zapierające dech w piersiach – po co kupować widokówki, skoro Możesz samodzielnie zrobić daleko lepsze zdjęcie niż większość tzw. “widoczków” do kupienia na nadmorskich promenadach 🙂 No i będzie to Twoje własne zdjęcie…

ustka-wschod-falochron

W programie, poza plenerem fotograficznym, także garść informacji teoretycznych, między innymi:

 • O której jest dokładnie wschód/zachód słońca w danej lokalizacji, jak mają się dane podawane w mediach do rzeczywistej pory, podczas której najlepiej robić zdjęcia? Co to jest “złota godzina fotograficzna”?
 • Gdzie tak naprawdę wschodzi a gdzie zachodzi słońce, jak zmienia się to w ciągu roku?
 • Które obiekty lepiej fotografować o wschodzie, a które o zachodzie słońca?
 • Statyw – to podstawa (dosłownie i w przenośni), ale co jeszcze wraz ze statywem powinniśmy posiadać?
 • Typowe filtry na obiektyw (np. UV) – czy jest sens je stosować, pomagają czy przeszkadzają?

Zapraszamy również na weekendową edycję bałtyckich warsztatów fotograficznych, oczywiście w Ustce i okolicach. Będziemy spacerować po plaży i klifie, szukać atmosfery portu i starej miejscowości rybackiej. Postaramy się złapać atmosferę usteckiej Promenady, jednego z ulubionych miejsc Ottona von Bismarcka, słynnego Żelaznego Kanclerza Rzeszy Niemieckiej, który był częstym gościem Ustki w latach 50. XIX wieku. Będziemy zmagać się z wydmami Słowińskiego Parku Narodowego, wejdziemy na latarnie morskie, odwiedzimy “krainę w kratę” z reprezentatywnym przykładem Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach…  Dla miłośników urbex’u (urban exploring) proponujemy plenery w usteckiej stoczni, bunkrach itp. Więcej informacji »

Plan ramowy

Plener odbywa się w okolicach pory zachodu (częściej) lub wschodu słońca, przeważnie w miesiącach letnich.

Szczegółowe informacje odnośnie miejsca spotkania zostaną rozesłane wraz z potwierdzeniem rezerwacji, osobom które zgłoszą się na warsztaty. Prosimy o zapoznanie się z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na zajęciach.

Uwaga: w przypadku złej pogody (np. opady deszczu, duże zachmurzenie itp.) warsztaty mogą zostać odwołane lub ograniczone do części teoretycznej, odbywającej się w Ramydada Pub & Cafe Ustka.

ustka-wschod-molo-wedkarze

Cena

Nasze warsztaty fotograficzne są bezcenne, to znaczy udział jest darmowy 🙂

Lokalizacja zajęć

Organizatorem zajęć jest Ramydada Pub & Cafe Ustka.

Ramydada Pub & Cafe Ustka – ramydada.pl
Ustka, ul. Marynarki Polskiej 82

tel. 602 772 575 lub 602 274 390
54°34’52.7″N 16°51’35.9″E
54.581295, 16.859982

Rezerwacja miejsc

Warsztaty odbywają się przeważnie w okresie wakacji (lipiec-sierpień). Dokładna data będzie ogłoszona na 2-3 dni przed spotkaniem (zależnie oczywiście od warunków pogodowych). Osoby zainteresowane wzięciem udziału w zajęciach, prosimy o wysłanie wstępnego zgłoszenia (dane kontaktowe poniżej) – poinformujemy o dokładnej dacie i godzinie spotkania.

mail: info@fotowarsztaty.com lub poprzez formularz

Z uwagi na komfort fotografujących oraz inne czynniki związane z np. dostępnością obiektów które będziemy odwiedzać i fotografować, liczba uczestników mogących wziąć udział w fotowarsztatach jest ograniczona, przeważnie do około 15 osób. Zgłoszenie wiąże się z dodaniem adresu e-mail do naszego biuletynu informacyjnego, z którego można się w każdej chwili wypisać.

Ważne: Zgłoszenie jest ważne dopiero po zwrotnym potwierdzeniu z naszej strony. Podamy w nim szczegóły odnośnie spotkania. Wiążące jest wyłącznie zgłoszenie dokonane na powyższe dane kontaktowe – deklarację uczestnictwa w wydarzeniu złożoną na facebook’u traktujemy wyłącznie orientacyjnie!

ustka-wschod-kamienie

Zdjęcia i opinie

Polecamy zapoznanie się z galeriami zdjęć z minionych zajęć.
Dostępne są również opinie uczestników, zbierane w anonimowych ankietach.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości