[ Góry ][ Tematy i miejsca zajęć ]

Tatrzański pejzaż

Warsztaty fotograficzne na najwyższym poziomie? To jasne że u nas, poziom zajęć jest niezmiennie wysoki. Teraz dochodzi do tego jeszcze „wysokość” w innym wymiarze, tym rzeczywistym. Zapraszamy na fotowarsztaty, gdzie tematem głównym będzie Tatrzański pejzaż. 

Zasadnicza część programu to plener w Tatrach Wysokich (część polska), rejony które będziemy odwiedzać to doliny Pięciu Stawów Polskich, Rybiego Potoku i Roztoki, a wieczorami wykłady i ćwiczenia. Sobota przeznaczona jest na całodzienny plener w rejonie Doliny Pięciu Stawów, Morskiego Oka i okolic. Natomiast w niedzielę wybierzemy się na krótszą foto-wycieczkę, np. w rejon Rusinowej Polany.

Uwaga, ważne: Warsztaty fotograficzne odbywają się w górach wysokich, zależnie od wybranego miejsca pleneru, należy liczyć się z wyjściem na wysokość około 1800 m n.p.m. oraz sumie podejść około 1000 metrów. Czas marszu liczony wg drogowskazów na szlakach turystycznych wyniesie około 6h. Żelazna kondycja nie jest może wymagana, warto jednak być przygotowanym na taki wysiłek, konieczne jest również obycie górskie oraz podstawowy sprzęt (górska odzież i obuwie, latarka). Na trasie nie ma odcinków wymagających wspinania się (plenery oczywiście zorganizowane są przy szlakach turystycznych).

tatry-swistowka-roztocka-chlopaki

Program

Piątek

 • 19:30: Kolacja
 • 20:00: Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów (część I)

Sobota

 • 7:00: Śniadanie
 • 8:00: Całodzienny plener fotograficzny
 • 19:00: Obiadokolacja
 • 20:00: Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów (część II)

Niedziela

 • 9:00: Śniadanie
 • 10:00: Plener w bliższym otoczeniu schroniska
 • 14:00: Zakończenie, obiad

Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp.

tatry-martwy-las

Cena

Tylko 560 zł / osobaobejmuje:

 • uczestnictwo w warsztatach;
 • noclegi w schronisku w Dolinie Roztoki;
 • przepyszna  kuchnia:
  • piątek: kolacja, nocleg;
  • sobota: śniadanie, prowiant na drogę, obiadokolacja, nocleg;
  • niedziela: śniadanie, obiad
 • bezprzewodowy dostęp do internetu.

Brak możliwości rezerwacji pokoju jednoosobowego.

Cena nie obejmuje ubezpieczenia (we własnym zakresie), wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego, oraz (dla osób dojeżdżających samochodem) parkingu na Palenicy Białczańskiej. Bilety wstępu do TPN kosztują 5 zł (normalny), 2,50 zł (ulgowy). Jest to kwota za jednorazowy wstęp do Parku, więc płacimy tylko raz, np. na Palenicy Białczańskiej (w czasie trwania zajęć nie będziemy raczej opuszczać granic TPN).

Rezerwacja miejsc

 • Aby zapisać się na warsztaty, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz (jest to jedyna forma zgłoszenia) oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę (info poniżej) w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
 • Pozostałą kwotę należy opłacić w tygodniu poprzedzającym zajęcia, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJEMY PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugerujemy zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż dwa tygodnie, lub gdy nie Chcesz tracić czasu na zlecanie dwóch przelewów 🙂
 • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
 • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktujemy Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugerujemy żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie, my służymy jedynie przekazaniu kontaktu.

Formularz będzie dostępny po ogłoszeniu terminu zajęć.

Po wysłaniu zgłoszenia, prosimy o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:

FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
w tytule przelewu: Tatry [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć.

Nie ma ściśle określonego terminu rezerwacji – decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

Lokalizacja zajęć

Schronisko w Dolinie Roztoki, słynące z prawdziwie górskiej atmosfery. Jest ono drugim polskim schroniskiem wybudowanym w Tatrach z inicjatywy Towarzystwa Tatrzańskiego, budowa ukończona została w roku 1876. Schronisko w pierwszych latach gościło wielu znamienitych gości m.in.: Walerego Eljasza-Radzikowskiego, Tytusa Chałubińskiego i Stanisława Witkiewicza. W latach 1911-1912 wybudowano w miejscu pierwszego budynku, nowe większe schronisko, które w okresie międzywojennym było kilkakrotnie rozbudowywane. W latach 70. i 80. XX wieku schronisko było miejscem spotkań polskich himalaistów, którzy w tym czasie dokonywali pierwszych wejść na azjatyckich ośmiotysięcznikach. Oddalone obecnie od głównego szlaku do Morskiego Oka schronisko wraz z niezwykłą polaną zachowało w sobie urok dawnych lat.

Schronisko dysponuje miejscami noclegowymi w pokojach 2, 3, 4, 6, 8, i 9- osobowych. Noclegi są w standardzie turystycznym (z pościelą), jak w każdym schronisku górskim. W schronisku ponadto znajdują się: jadłodajnia, bufet, świetlica, łazienki, prysznice, elektryczność, ciepła woda i suszarnia. Zasięg operatorów sieci telefonii komórkowej: Plus pełny, T-Mobile określonych lokalizacjach, miejscami Orange. W schronisku dostępne są również: kiosk internetowy, Wi-Fi, skrzynka pocztowa.

Schronisko PTTK w Dolinie Roztoki – www.schroniskoroztoka.com.pl
49°14’01.4″N 20°05’44.1″E
49.233715, 20.095597

 plener-tatry-siklawa

Obiektywy do testów

Specjalnie dla Was, oferujemy możliwość bezpłatnego przetestowania na naszych warsztatach fotograficznych, pełnego portfolio obiektywów Tokina. Macie możliwość indywidualnego wypożyczenia na czas zajęć dowolnie wybranej optyki! Przypominamy, aby skorzystać z oferty należy najpierw zapisać się na warsztaty (w sposób opisany na tej stronie) i opłacić zaliczkę! Szczegółowe informacje »

Pozostałe informacje

 • Przejazdy między plenerami odbywają się samochodami uczestników, na zasadzie podziału kosztów, do ustalenia między zainteresowanymi.
 • W przypadku skrajnie niekorzystnych warunków meteo, czas spędzimy na ćwiczeniach z obróbki zdjęć w programach graficznych Adobe (Photoshop, Lightroom).
 • Prosimy o zapoznanie się z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na zajęciach. Równocześnie przypominamy, że nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

Dojazd

Parking położony najbliżej schroniska to słynna Palenica Białczańska (położona przy drodze Oswalda Balzera, prowadzącej do Morskiego Oka). Postój kosztuje 60 zł (20 zł/doba). Wjeżdżając na parking należy powiadomić obsługę, że postój będzie trwał kilka (trzy) dni – zostaniemy wtedy skierowani w odpowiednie miejsce.

Osoby niezmotoryzowane mogą dojechać na Palenicę Białczańską z Zakopanego (odjazdy z okolic dworców PKS/PKP) komunikacją zbiorową. Busy w sezonie odjeżdżają co kilkanaście minut, jednak najczęściej dopiero po zajęciu wszystkich wolnych miejsc. Cena za przejazd to około 10 zł.

Parking od schroniska dzieli 45-60 minut marszu najpierw drogą do Morskiego Oka, a od Wodogrzmotów Mickiewicza – zielonym szlakiem turystycznym. Uwaga: odradzamy dojście do schroniska drogą gospodarczą (bez szlaku), możliwe kontrole (i mandaty) Straży Parku.

tatry-wysokie-morskie-oko

Zdjęcia i opinie

Najlepsze zdjęcia z Tatr! Zobacz galerie zdjęć z minionych zajęć.
Dostępne są również opinie uczestników, zbierane w anonimowych ankietach.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości