[ Miasta ][ Tematy i miejsca zajęć ]

Obiektywny Kraków, warsztaty street photo

Weekendowe warsztaty fotograficzne w Krakowie. Dwa dni bogate w kreatywne doznania, sporą dawkę praktycznej wiedzy fotograficznej oraz plenery znane i mniej znane, z czego nawet te znane miejsca będziemy pokazywać w niestandardowy sposób. Na zajęciach Będziesz mieć dostęp do sprzętu z oferty Tokina (obiektywy) i Hoya (filtry). Poznasz także zagadnienia związane z zarządzaniem barwą oraz kalibracją monitorów.

Na warsztatach zmierzymy się z kilkoma wybranymi tematami fotograficznymi (głównie street photo oraz m.in. architektura, urbex, nocne), opowiemy, jaki sprzęt jest najodpowiedniejszy do konkretnych zastosowań, obejrzymy przykłady zarówno złych jak i dobrych zdjęć, a następnie – wyposażeni w obiektywy Tokiny i filtry Hoya – ruszymy w miasto. Na koniec zajęć omówimy wykonane zdjęcia, wskazując ich mocne i słabe strony. Klimatu fotografii przez duże „F” dopełni miejsce zajęć teoretycznych, profesjonalne Studio Quadralite przy ul. Bonarka 11 w Krakowie.

Mamy zamiar odwiedzić miejsca bardzo znane i te nieco mniej: Kazimierz, Stare Podgórze, zapomniane zakątki Starego Miasta… Tak! Na krakowskim Starym Mieście, raptem kilkadziesiąt metrów od utartych (i „oklepanych” fotograficznie) szlaków, znajdują się przepiękne, prawie nieodwiedzane miejsca. W planach także wizyta w nietypowych, nieuczęszczanych plenerach, np. dawny plan (i pozostałości scenografii!) filmu „Lista Schindlera”.

W czasie niedzielnej części teoretycznej (m.in. omówienie zdjęć wykonanych dzień wcześniej), odbędzie się też wykład dotyczący zarządzania barwą w fotografii, pokaz kalibracji oraz prezentacja monitorów graficznych EIZO.

krakow-okno-senacka

Program

Sobota

 • 9:00: Rozpoczęcie zajęć, wykład, wypożyczenie sprzętu
 • 11:00: Wyjście na plener przedpołudniowy
 • 15:00: Obiad
 • 16:30: Plener popołudniowo-wieczorny
 • 19:00: Zakończenie zajęć, możliwa nieformalna wizyta w kawiarni

Niedziela

 • 6:00: Plener o wschodzie słońca (godzina zależna od pory roku)
 • 9:00: Wykład dotyczący zarządzania barwą w fotografii, pokaz kalibracji oraz prezentacja monitorów graficznych EIZO
 • 11:00: Omówienie zdjęć
 • 14:00/15:00: Zakończenie zajęć

Na niedzielne zajęcia uczestnicy przynoszą wybrane zdjęcia wykonane dzień wcześniej.

Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. W przypadku skrajnie niekorzystnych warunków meteo, zajęcia mogą zostać przełożone na inny termin.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na zajęciach.

krakow-traffic-lights

Cena

Jedyne 290 zł / osobaobejmuje:

 • uczestnictwo w warsztatach;
 • dostęp do portfolio obiektywów Tokina, filtrów Hoya oraz statywów Triopo;
 • wykład dotyczący zarządzania barwą w fotografii, pokaz kalibracji;
 • obiad w sobotę (restauracja);
 • przekąski, napoje w niedzielę.

Cena nie obejmuje ubezpieczenia (we własnym zakresie) oraz przejazdów komunikacją miejską – osobom nie posiadającym biletu okresowego MPK Kraków, zalecamy zakup biletu 24-godzinnego, w cenie 15 zł (normalny) / 7,50 zł (ulgowy). Bilet należy zakupić PRZED rozpoczęciem zajęć.

Lokalizacja zajęć

Spotykamy się w Studio Quadralite, w Krakowie przy ulicy Bonarka 11. Prosimy nie mylić – to dość częsty błąd – ulicy Bonarka (przy Rondzie Matecznego) z Centrum Handlowym Bonarka znajdującym się nieopodal ulicy Kamieńskiego.

Studio Quadralite – studio.quadralite.pl
Kraków, ul. Bonarka 11
50°02’04.7″N 19°56’27.7″E
50.034640, 19.941033

Rezerwacja miejsc

Nie ma ściśle określonego terminu rezerwacji – decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty). Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. W takim wypadku wpłata zostanie w całości zwrócona wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć.

Zwrot płatności (w przypadku rezygnacji z zajęć przez uczestnika) wynosi 50%. W przypadku rezygnacji bez powiadomienia lub na mniej niż trzy dni przed rozpoczęciem zajęć, zwrot nie przysługuje.

krakow-kazimierz-pchli-targ

Noclegi

Dla osób spoza Krakowa, zainteresowanych noclegami na czas zajęć, rekomendujemy komfortowe i tanie miejsca noclegowe w prywatnych apartamentach. Idealne na fotowarsztaty, dostępne na jedną noc (lub z możliwością przedłużenia pobytu – w ramach dostępności). Zlokalizowane w centrum Krakowa, w odległości 1,1 – 2 km od Rynku Starego Miasta. Szczególnie polecamy studio w którym może spać od 2 do 5 osób (cena 60 zł od osoby), idealne dla grupy kilku osób – uczestników fotowarsztatów. Więcej informacji na stronie www.pawlusiewicz.pl oraz pod numerem telefonu: 727 928 009 (prosimy powołać się na fotowarsztaty). Jednocześnie informujemy, że wyłącznie polecamy miejsca noclegowe, zaś rezerwacje i wszelkie płatności pozostają po stronie zainteresowanych Uczestników. Nie udzielamy też innych informacji odnośnie miejsc noclegowych.

krakow-melex

Zdjęcia i opinie

Polecamy zapoznanie się z galeriami zdjęć z minionych zajęć.
Dostępne są również opinie uczestników, zbierane w anonimowych ankietach.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości