[ Miasta ][ Tematy i miejsca zajęć ]

Kurs fotografii dla początkujących w Krakowie

Masz aparat (lustrzankę, bezlusterkowiec… cokolwiek) a tak naprawdę nie ogarniasz wszystkich jego ustawień? Może już wiesz czym się różni tryb “A” od “S” (a może nie), natomiast ustawienia AF-C, AI SERVO, IS SET 2 czy Mirror Lock to już czarna magia? Masz statyw, ale zastanawiasz się kiedy go używać, a kiedy nie? Nie chcesz popełniać (choć pewnie nieświadomie to robisz) błędów typowych dla początkujących? Chcesz aby Twoje zdjęcia były choć porównywalne do tych najlepszych, które oglądasz na Facebooku czy Instagramie? Chcesz tę wiedzę przyswoić sobie w pigułce, podanej w zwięzły, teoretyczny i praktyczny sposób? No to jak najszybciej zapisuj się na nasze kompendium fotografii dla początkujących w Krakowie!

NAJBLIŻSZA EDYCJA
14
grudnia
(trwają zapisy)

Na zajęciach poznasz najważniejsze ustawienia Twojego aparatu, nie tylko ograniczone do zagadnień teoretycznych (choć takie też będą), lecz przede wszystkim na zajęciach w terenie.  Ponadto, zajmiemy się różnymi aspektami warsztatu fotograficznego, dzięki którym nauczysz się robić zdjęcia w każdych okolicznościach. Opowiemy sobie o kompozycji, perspektywie, trikach stosowanych przez fotografów, dowiesz się czym się różni panoramowanie od panoram, poznasz mocne i słabe strony rozmaitej optyki, dowiesz się jaki obiektyw będzie najlepszy do konkretnych zastosowań.

Kurs fotografii dla początkujących to doskonały sposób na rozpoczęcie niesamowitej przygody z fotografią!

Co fotografia ma wspólnego z geometrią, co to jest “trójkąt fotograficzny”? Czy tryb M (manualny) da się lubić? Jak działa światłomierz w aparacie, jak może nas on oszukać? Typowe filtry na obiektyw (np. UV) – czy jest sens je stosować, pomagają czy przeszkadzają? Mam bardzo kontrastową scenę – jasno oświetlony jeden obiekt, a drugi w głębokim cieniu. Jak sobie poradzić? Ratunku! Ciągle ktoś mi wchodzi w kadr, a chciałbym(abym) zrobić zdjęcie bez ludzi. Da się? A tak w ogóle, to jaki sprzęt jest niezbędny, a z zakupem jakiego mogę ewentualnie poczekać…

Jak widzisz, lista jest długa, jednak to na pewno nie wszystko, czym zajmiemy się na kursie fotografii dla początkujących. Jako tło zajęć posłuży nam architektura oraz ruch uliczny i życie Krakowa, które do tego celu nadaje się wyśmienicie. Mamy zamiar odwiedzić miejsca bardzo znane i te nieco mniej: Kazimierz, zapomniane zakątki Starego Miasta… Tak! Na krakowskim Starym Mieście, raptem kilkadziesiąt metrów od utartych (i „oklepanych” fotograficznie) szlaków, znajdują się przepiękne, prawie nieodwiedzane miejsca.

Część teoretyczną, analizę zdjęć oraz podsumowanie zaplanowaliśmy w zaprzyjaźnionym pubie w sercu Kazimierza. Spędzimy tam końcowe 2-3 godziny zajęć… choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby zostać tam dłużej, prowadząc nieformalne już rozmowy o fotografii i nie tylko…

Program

 • 14:00 – Rozpoczęcie zajęć, mini-wykład na początek, zajęcia praktyczne w Krakowie (Stare Miasto i/lub Kazimierz)
 • 18:00 – Część teoretyczna, analiza zdjęć oraz podsumowanie (pub na Kazimierzu)
 • 21:00 – Zakończenie

Miejsce zbiórki zostanie podane osobom zapisanym na kurs, mailem na 2-3 dni przed rozpoczęciem.

Prosimy o punktualność! Nie możemy sobie pozwolić na oczekiwanie na ewentualne spóźnialskie osoby. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp. Uwaga: w przypadku bardzo złej pogody (np. silne opady deszczu/śniegu, itp.) warsztaty mogą zostać odwołane / przeniesione na inny termin.

Cena

Tylko 190 zł / osoba.

Cena nie obejmuje degustacji w pubie (zamawiane we własnym zakresie) oraz ewentualnych przejazdów komunikacją miejską.

Rezerwacja miejsc

 • Aby zapisać się na warsztaty, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz (jest to jedyna forma zgłoszenia) oraz pełną kwotę (info poniżej) w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza. NIE PRZYJMUJEMY PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH!
 • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby.

  Podaj swoje dane

  Po wysłaniu zgłoszenia, prosimy o wpłatę pełnej kwoty w wysokości 190 zł na konto:

  FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
  76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
  w tytule przelewu: Kraków [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

  Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty pełnej kwoty). Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku wpłata zostanie w całości zwrócona wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, na mniej niż 7 dni przez zajęciami, wpłata nie ulega zwrotowi.

  Pozostałe informacje

  • Prosimy o zapoznanie się z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na zajęciach. Aczkolwiek już tu podkreślamy niezmiernie ważną rzecz: statyw! Ciężko sobie wyobrazić naukę zdjęć nocnych czy wykonywanych przy wschodzie/zachodzie słońca, jeśli ktoś nie posiada tak podstawowego akcesorium. Równocześnie przypominamy, że nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.
  • Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

  Zdjęcia i opinie

  Najlepsze zdjęcia z Krakowa! Zobacz galerie zdjęć z minionych zajęć.
  Dostępne są również opinie uczestników, zbierane w anonimowych ankietach.

  Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

  Zadzwoń: 502 636 629
  Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Temat

   Treść wiadomości