Wyznawcy obrządku wschodniego (prawosławnego i grekokatolickiego) Boże Narodzenie obchodzą według kalendarza juliańskiego, czyli trzynaście dni później niż katolicy. Zaliczane jest one do dwunastu wielkich świąt nieruchomych. Na naszym plenerze fotograficznym świąteczną otoczkę i bożonarodzeniowy klimat podziwiać będziemy we Lwowie - w planach zatem duża dawka fotografii miejskiej i historii z architekturą najwyższych lotów. Nie zabraknie dobrej kawy i wiśniówki. 

Cena

1220 

obejmuje:

 • uczestnictwo w plenerze
 • transport busem na Ukrainie
 • noclegi ze śniadaniami w hotelu we Lwowie podczas wysokiego sezonu świątecznego
 • obiad w Polsce (pierwszego dnia)
 • ubezpieczenie podczas podróży zagranicznej
 • wi-fi w hotelu

Termin

zostanie ogłoszony niebawem

rozpoczęcie w piątek o 12:00, zakończenie w niedzielę około 20:00

Lokalizacja

Lwów, Ukraina

rozpoczęcie zajęć w Polsce: Hoszów k/Ustrzyk Dolnych

zapisy będą przyjmowane po ogłoszeniu terminu

Bądź na bieżąco! Jeśli mamy Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj nam adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień.

Ciężko zliczyć ile razy byliśmy we Lwowie, o każdej porze roku. I zgadzamy się całkowicie z opinią, że Lwów ma w sobie więcej magii zimą niż latem. Zaśnieżone uliczki i dachy domów widziane z kopca Unii Lubelskiej, ślady butów w śniegu na chodnikach, opatulone „babuszki” na bazarze staroci… czy wreszcie rozgrzewająca kawa w jednej z licznych kawiarni (Lwów kawiarniami stoi!) czy też nie mniej… choć nieco inaczej „rozgrzewająca” kultowa lwowska wiśniówka. Jest po prostu bajkowo.

Będąc we Lwowie w okresie świątecznym, nie sposób przejść obojętnie obok lwowskiego jarmarku bożonarodzeniowego.  Lwowski jarmark, choć nie jest tak okazały, głośny i pełen atrakcji jak te z zachodniej Europy, to ma w sobie niepowtarzalny urok: dostarcza okazji do ciekawych zdjęć, można ponadto kupić na nim tradycyjne rękodzieło i przetwory spożywcze w nie zaporowej cenie, jak to niestety czasem bywa na jarmarkach w zachodniej Europie.

No i niemniej istotne: powtórka ze świąt! Boże Narodzenie na Ukrainie (obrządku wschodniego czyli prawosławne i grekokatolickie) jest obchodzone wtedy gdy w Polsce przypada święto Trzech Króli. Jadąc wtedy do Lwowa mamy okazję przedłużyć świąteczny nastrój, albo przeżyć Święta raz jeszcze.

Na naszym plenerze zobaczymy miejsca bardzo znane i te nieco mniej: trzy katedry, tajemniczą cerkiew wołoską, mistyczne freski Rosena, zaułek ormiański, cmentarz Orląt Lwowskich i inne. Ponadto kiermasz bożonarodzeniowy we Lwowie, bazary staroci oraz zapomniane miejskie zaułki, gdzie poza mieszkańcami nikt nie zagląda. Musicie poczuć klimat Lwowa i uchwycić to na fotografiach – klimat wieloetnicznego miasta na styku kultur.

Na warsztatach zmierzymy się z kilkoma wybranymi tematami fotograficznymi (głównie street photo oraz m.in. architektura, urbex, nocne), opowiemy, jaki sprzęt jest najodpowiedniejszy do konkretnych zastosowań.

Spotykamy się w piątek w południe w Ustrzykach Dolnych, tam też można zostawić samochody. Jeszcze w piątek zaplanowaliśmy wyjazd busem na nasz lwowski foto-tour (jedziemy na nocleg do hotelu we Lwowie). Nocleg w słynnym hotelu “Lviv” w centrum miasta, tuż obok lwowskiej opery i starego miasta (w razie niedostępności, nocujemy w innym hotelu w centrum Lwowa). Następnego dnia odwiedzamy najważniejsze zabytki miasta, tam też przerwa na obiad. Zachód słońca planujemy na Kopcu Unii Lubelskiej z fantastycznym widokiem na miasto. Wieczorem degustacja słynnej wiśniówki. Ostatni dzień poświęcamy na dalsze plenery, m.in. Cmentarz Orląt Lwowskich. Powrót do Polski (Ustrzyki Dolne, miejsce startu) w niedzielę wieczorem.

Edycja ma charakter fotowyprawy, mniej skupiamy się na teorii (nie ma wykładów ze slajdami jak na innych edycjach zajęć), więcej fotografujemy. Choć oczywiście podstawy teoretyczne będą poruszane – jednak wyłącznie w plenerze.

Konieczne posiadanie ważnego paszportu! Nie potrzeba natomiast kupować wcześniej ukraińskiej waluty, w hrywny zaopatrzymy się po przekroczeniu granicy.

Program

 • 13:30: Spotkanie organizacyjne, obiad
 • 14:30: Wyjazd do Lwowa (busem z Ustrzyk Dolnych)
 • 19:00: Plener wieczorny we Lwowie, kolacja
 • 8:00: Śniadanie
 • 9:00: Plener przedpołudniowy, życie miasta
 • 14:00: Przerwa na obiad
 • 16:00: Plener popołudniowo-wieczorny, najważniejsze zabytki, zachód słońca na Kopcu Unii Lubelskiej, Stare Miasto nocą
 • 20:00: Kolacja, lwowskie kawiarnie i wiśniówka
 • 8:00: Śniadanie
 • 9:00: Plener przedpołudniowy, Lwów mniej znany
 • 11:00: Przejazd na Cmentarz Łyczakowski
 • 15:00: Przerwa na obiad
 • około 20:00: Powrót do Ustrzyk Dolnych

Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp.

Cena

Tylko 1220 zł / osoba – obejmuje:

 • uczestnictwo w plenerze
 • transport busem na Ukrainie
 • noclegi ze śniadaniami w hotelu we Lwowie podczas wysokiego sezonu świątecznego
 • obiad w Polsce (pierwszego dnia)
 • ubezpieczenie podczas podróży zagranicznej
 • wi-fi w hotelu

Cena nie obejmuje wyżywienia (poza obiadem w piątek oraz śniadaniami w pozostałe dni) oraz biletów wstępu. Wracając do Polski zatrzymamy się na tradycyjne zakupy “pamiątek w formie płynnej” (alkohol, słodycze, itp.). Zakupy w własnym zakresie i według życzenia, zgodnie z obowiązującymi limitami celnymi.

Zgłoszenia

 • Aby zapisać się na warsztaty, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
 • Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 10 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJEMY PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugerujemy zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż dwa-trzy tygodnie.
 • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
 • Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktujemy Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugerujemy żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie, my służymy jedynie przekazaniu kontaktu.
 • Na wyjazdach zagranicznych wymagane jest obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne, wliczone w cenę zajęć, w formularzu zgłoszeniowym prosimy Cię o dane niezbędne do wystawienia polisy.

Po wysłaniu zgłoszenia, prosimy o wpłatę zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:

FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
w tytule przelewu: Lwów [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

Możesz również od razu opłacić pełną kwotę zajęć: 1220 zł.

Wysyłając formularz zgłoszeniowy, zawierasz z FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski, umowę o świadczenie usług turystycznych, której wzór możesz pobrać tutaj. Umowa reguluje Twoje prawa związane z uczestnictwem w fotowarsztatach. Wypełnioną umowę podpiszemy podczas spotkania organizacyjnego.

Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, zadatek nie ulega zwrotowi.

Miejsce spotkania w Polsce

Nasza baza zaplanowana jest w Zajeździe Bieszczadzka Ostoja. Tutaj jemy obiad i stąd wyruszamy na Ukrainę. Tutaj też pozostawiamy samochody.

Zajazd Bieszczadzka Ostoja
Ustrzyki Dolne, Hoszów 10A
49°24’08.3″N 22°38’56.8″E
49.402316, 22.649117

Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem lub pozostaniem dłużej, dodatkowym noclegiem itp. uzgadniają ten fakt indywidualnie, bezpośrednio w recepcji Zajazdu.

Pozostałe informacje

Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ).

Prosimy o zapoznanie się z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na zajęciach. Równocześnie przypominamy, że nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

I jeszcze raz przypominamy o bezwzględnej konieczności posiadania ważnego (zalecane co najmniej 6 miesięcy) paszportu!

Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:

  Imię / nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Więcej zdjęć z pleneru