Masz aparat (lustrzankę, bezlusterkowiec… cokolwiek) a tak naprawdę nie ogarniasz jego ustawień? Może już wiesz czym się różni tryb „A” od „S” (a może nie), natomiast ustawienia AF-C, AI SERVO, IS SET 2 czy Mirror Lock to już czarna magia? Masz statyw, ale zastanawiasz się kiedy go używać, a kiedy nie? Nie chcesz popełniać (choć pewnie nieświadomie to robisz) błędów typowych dla początkujących? Chcesz aby Twoje zdjęcia były choć porównywalne do tych najlepszych, które oglądasz na Facebooku czy Instagramie? Chcesz tę wiedzę przyswoić sobie w pigułce, podanej w zwięzły sposób? No to jak najszybciej zapisuj się na praktyczny kurs fotografii dla początkujących w Krakowie.

Cena

290 

obejmuje:

 • uczestnictwo w warsztatach
 • możliwość poznania innych osób z Twojego miasta o podobnych zainteresowaniach 🙂

Termin

jesień 2022

rozpoczęcie o 15:00, zakończenie około 21:00

Lokalizacja

Kraków

zapisy będą przyjmowane po ogłoszeniu terminu

Nie przegap terminu!
Jeśli mam Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień.

Kurs podstaw fotografii dla początkujących w Krakowie

Na praktycznym kursie fotografii dla początkujących poznasz najważniejsze ustawienia twojego aparatu, nie tylko ograniczone do zagadnień teoretycznych (choć takie też będą), lecz przede wszystkim na zajęciach w terenie.  Ponadto, zajmiemy się różnymi aspektami warsztatu fotograficznego, dzięki którym nauczysz się robić zdjęcia w każdych okolicznościach.

Opowiemy sobie o kompozycji, perspektywie, trikach stosowanych przez fotografów, dowiesz się czym się różni panoramowanie od panoram, poznasz mocne i słabe strony rozmaitej optyki, dowiesz się jaki obiektyw będzie najlepszy do konkretnych zastosowań.

Praktyczny kurs fotografii dla początkujących w Krakowie to doskonały sposób na rozpoczęcie niesamowitej przygody z fotografią!

Co fotografia ma wspólnego z geometrią, co to jest „trójkąt fotograficzny”? Czy tryb M (manualny) da się lubić? Jak działa światłomierz w aparacie, jak może nas on oszukać? Typowe filtry na obiektyw (np. UV) – czy jest sens je stosować, pomagają czy przeszkadzają? Mam bardzo kontrastową scenę – jasno oświetlony jeden obiekt, a drugi w głębokim cieniu. Jak sobie poradzić? Ratunku! Ciągle ktoś mi wchodzi w kadr, a chciałbym(abym) zrobić zdjęcie bez ludzi. Da się? A tak w ogóle, to jaki sprzęt jest niezbędny, a z zakupem jakiego mogę ewentualnie poczekać…

Jak widzisz, lista jest długa, jednak to na pewno nie wszystko, czym zajmiemy się na praktycznym kursie fotografii dla początkujących. Jako tło zajęć posłuży nam architektura oraz ruch uliczny i życie Krakowa, które do tego celu nadaje się wyśmienicie. Mamy zamiar odwiedzić miejsca bardzo znane i te nieco mniej: Kazimierz, zapomniane zakątki Starego Miasta… Tak! Na krakowskim Starym Mieście, raptem kilkadziesiąt metrów od utartych (i „oklepanych” fotograficznie) szlaków, znajdują się przepiękne, prawie nieodwiedzane miejsca.

Część teoretyczną, analizę zdjęć oraz podsumowanie kursu fotografii zaplanowaliśmy w zaprzyjaźnionym pubie. Spędzimy tam końcowe 2-3 godziny zajęć… choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby zostać tam dłużej, prowadząc nieformalne już rozmowy o fotografii i nie tylko…

Kurs fotografii dla początkujących. Program

 • 15:00 – Rozpoczęcie zajęć, mini-wykład na początek, zajęcia praktyczne w Krakowie (Stare Miasto i/lub Kazimierz)
 • 18:00 – Część teoretyczna, analiza zdjęć oraz podsumowanie (pub na Kazimierzu)
 • około 21:00 – Zakończenie

Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp.

Miejsce spotkania (rozpoczęcia) praktycznego kursu fotografii dla początkujących w Krakowie zostanie przesłane zapisanym uczestnikom kursu na kilka dni przed terminem.

Uwaga: w przypadku bardzo złej pogody (np. silne opady deszczu/śniegu, itp.) warsztaty fotograficzne mogą zostać odwołane / przeniesione na inny termin.

Cena

Tylko 290 zł / osoba – obejmuje:

 • uczestnictwo w warsztatach fotograficznych dla początkujących w Krakowie
 • możliwość poznania innych osób z Twojego miasta o podobnych zainteresowaniach 🙂

Cena nie obejmuje degustacji w pubie (zamawiane we własnym zakresie) oraz ewentualnych przejazdów komunikacją miejską.

Ważne! Miejsce w pubie mamy zapewnione na bardzo korzystnych warunkach (co znacząco wpływa na atrakcyjną cenę kursu fotografii), dlatego szczególnie zalecam zamówienie sobie przekąsek / napojów z oferty. Tym bardziej, że znacznie przyjemniej przyswaja się wtedy wiedzę 🙂

Zgłoszenia na kurs fotografii dla początkujących

 • Aby zapisać się na kurs, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz niezwłocznie opłacić udział w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza. NIE PRZYJMUJĘ PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH!
 • Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby.

Po wysłaniu zgłoszenia, proszę o wpłatę pełnej kwoty w wysokości 290 zł na konto:

FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
76 1140 2004 0000 3102 8039 9368
w tytule przelewu: Kurs Kraków [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty pełnej kwoty). Zastrzegam sobie prawo do odwołania kursu w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. Tylko w takim wypadku wpłata zostanie w całości zwrócona wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku rezygnacji przez uczestnika, na mniej niż 5 dni przez zajęciami, wpłata nie ulega zwrotowi.

Pozostałe informacje o praktycznym kursie fotograficznym w Krakowie

Posiadanie statywu nie jest warunkiem uczestnictwa w kursie fotograficznym, jednak bardzo wskazane jest mieć to akcesorium.

Pamiętaj, że 2-3 godziny części praktycznej kursu fotografii w Krakowie spędzimy w plenerze, stojąc i spacerując. Przygotuj odpowiedni ubiór, odpowiedni do pogody.

Równocześnie przypominam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.

Masz pytania?

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:

  Imię / nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Więcej zdjęć z kursu fotograficznego dla początkujących