[ Warsztaty fotograficzne ]

Tematy i miejsca zajęć

Jeśli w danej chwili nie ma zaplanowanej edycji w interesującej Cię lokalizacji, Zapytaj.

POLSKA

mapa-pl-fotowarsztaty

Bieszczady

temapy-polonina-wetlinska

Naszą bazą jest malowniczo położona wioska Orelec, znajdująca się przy trasie z Leska do Soliny. Noclegi i atrakcje wieczoru zaplanowane są w Zagrodzie Magija – miejscu o niepowtarzalnym klimacie, prowadzonych przez ludzi z artystyczną duszą, współzałożycieli folkowego zespołu Tołhaje, laureatów wielu nagród. W Bieszczadach realizujemy szereg tematycznych edycji warsztatów fotograficznych:

Sudety

tematy-bledne-skaly-detal-02

Sudeckie fotowarsztaty na Końcu Świata – zapraszamy do jednego z najpiękniejszych i najspokojniejszych miejsc jakie nieczęsto udaje się znaleźć. Witamy na końcu świata – w maleńkiej miejscowości Pasterka. To miejscowość, gdzie droga się kończy, a z Czechami sąsiadujemy od północy, zachodu i wschodu. Plenery zorganizowane są w najciekawszych miejscach Parku Narodowego Gór Stołowych, m.in. na Szczelińcu – w miejscu, do którego nie dochodzi żadna droga i nie może dojechać żaden pojazd. Fantazyjne kształty skał, olbrzymie urwiska, magiczne kamienie – to wszystko tylko tutaj.

Pieniny

tematy-magiczne-pieniny-sokolica

W Pieninach odbywają się:

  • weekendowe plenery w Magicznych Pieninach, jedynych takich górach w Polsce. Malownicze Małe Pieniny, magiczny Wąwóz Homole, niepowtarzalny wschód słońca na Sokolicy, spływ Dunajcem, jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Płynąc na flisackiej tratwie podziwiamy zapierające dech w piersiach widoki a flisacy barwnie opowiadają o Pieninach.
  • kurs fotograficzny poświęcony obróbce zdjęć w Adobe Lightroom wraz z fotografią nocnego nieba i gwiazd: na weekendowych zajęciach uczymy się obróbki i retuszu oraz zarządzania kolekcją zdjęć, a także w praktyce poruszamy temat najbardziej spektakularnej nocno/gwiezdnej fotografii.
  • stacjonarne kursy fotograficzne poświęcone obróbce zdjęć Photoshop dla fotografów oraz Lightroom cyfrowa ciemnia. Lokalizacja zajęć to centrum Krościenka nad Dunajcem, w samym sercu Pienin.

Tatry

tematy-tatry-swistowka

Warsztaty fotograficzne na najwyższym poziomie? To jasne że u nas, poziom zajęć jest niezmiennie wysoki. Teraz dochodzi do tego jeszcze „wysokość” w innym wymiarze, tym rzeczywistym. Zapraszamy na fotowarsztaty, gdzie tematem głównym będzie Tatrzański pejzażZasadnicza część programu to całodzienny plener w Tatrach Wysokich (część polska), rejony które będziemy odwiedzać to doliny Pięciu Stawów Polskich, Rybiego Potoku i Roztoki (z przyległościami). Ponadto odbędziemy kilka krótkich spacerów w najbliższe okolice naszej bazy, a wieczorami wykłady i ćwiczenia.

Ustka

tematy-zachod-slonca-dragon

Nadmorskie miejscowości, Bałtyk, szum fal… odwiedzamy morze po sezonie – kiedy to nadmorskie kurorty pustoszeją, przyciągając z kolei miłośników spokoju, ciszy i… pięknych plenerów fotograficznych. Podczas Bałtyckich warsztatów fotograficznych wybierzemy się w rejs jachtem, będziemy spacerować po plaży i klifie, szukać atmosfery portu i starej miejscowości rybackiej. Będziemy zmagać się z wydmami Słowińskiego Parku Narodowego, wejdziemy na latarnie morskie, odwiedzimy „krainę w kratę” z reprezentatywnym przykładem Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach…

Mazury

tematy-mazury-sniardwy

Warsztaty fotograficzne w przepięknej krainie Wielkich Jezior MazurskichNasze zajęcia zaplanowane są w samym środku Puszczy Piskiej, nad brzegiem Jeziora Bełdany – jednego z najpiękniejszych w systemie Wielkich Jezior Mazurskich: jeziora, lasy, łąki, polany, zachody słońca, słowem niezliczona ilość miejsc, w których da się zrobić wspaniałe zdjęcia. Wybierzemy się m.in. na plener połączony ze spływem łodziami z przewoźnikiem po rzece Krutyni – wysokie brzegi, porośnięte starodrzewami sosnowymi i starymi dębami, których wiele leży w części nurtu rzeki, dopełniają krajobrazu i sprawiają, że kończąc spływ nie chce się opuszczać, miejscami wręcz bajkowych widoków.

Warszawa

tematy-warszawa-praga-schody

W Warszawie odbywają się:

Kraków

tematy-krakow-okno-senacka

Weekendowe warsztaty fotograficzne w KrakowieDwa dni bogate w kreatywne doznania, sporą dawkę praktycznej wiedzy fotograficznej oraz plenery znane i mniej znane, z czego nawet te znane miejsca będziemy pokazywać w niestandardowy sposób. Na warsztatach zmierzymy się z wybranymi tematami fotograficznymi (głównie street photo oraz m.in. architektura, urbex, nocne), opowiemy, jaki sprzęt jest najodpowiedniejszy do konkretnych zastosowań, obejrzymy przykłady zarówno złych jak i dobrych zdjęć, a następnie ruszymy w miasto. Na koniec zajęć omówimy wykonane zdjęcia, wskazując ich mocne i słabe strony.

Przemyśl

tematy-twierdza-przemysl

Tajemnicza Twierdza Przemyśl! Uwiecznij na zdjęciach niepowtarzalny świat cesarza Franciszka Józefa oraz Królestwa Galicji i Lodomerii. Eksplorować będziemy słynne i wciąż tajemnicze przemyskie forty – potężny zespół obiektów obronnych, trzecią co do wielkości twierdzę Europy. Odwiedzimy również radzieckie schrony bojowe na Linii Mołotowa oraz najstarsze zabytki Przemyśla, malowniczo położone na wzgórzach okalających miasto.

UKRAINA

mapa-ua-fotowarsztaty-2

Kresowe pamiątki architektury

tematy-cerkiew-laszki-bokeh

FotoKresy – kresowe pamiątki architektury. Fotografować będziemy miasteczka kresowe, najstarsze ukraińskie drewniane cerkwie – słowem odbędziemy sentymentalną podróż na wschód, na historyczne Kresy. Odwiedzimy między innymi: Chyrów, Laszki Murowane, Starą Sól, Stary Sambor, Monastyr O.O. Bazylianów w Ławrowie.

Najpiękniejsza linia kolejowa Karpat

tematy-ukraina-pociag-sianki

Fotograficzny przejazd linią kolejową trasą Sianki – Wołosianka, najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat. Pociąg na odcinku 18 kilometrów ma aż 6 tuneli i 27 wiaduktów, ciągle podziwiamy wijące się serpentyny (!!!) torów, pokonujące 370 m różnicy poziomów. Sam przejazd dostarcza wielu niesamowitych widoków oraz wrażeń.

Lwów sentymentalny

tematy-lwow-sentymentalny

Plener fotograficzny Lwów – duża dawka fotografii miejskiej i historii z architekturą najwyższych lotów. Nie zabraknie dobrej kawy i wiśniówki. Na naszym plenerze odwiedzimy miejsca bardzo znane i te nieco mniej. Przejedziemy się lwowskimi tramwajami, odwiedzimy bazary staroci. Musicie poczuć klimat Lwowa i uchwycić to na fotografiach – klimat wieloetnicznego miasta na styku kultur.

Karpaty Ukraińskie: Borżawa & Użgorod

tematy-polonina-borzawa

Foto-trekking: Karpaty Ukraińskie & UżgorodPrzepiękne i dalekie widoki z Połoniny Borżawa, niezapomniany przejazd koleją najdłuższym tunelem całych Karpat, najważniejsze zabytki Użgorodu – historycznej stolicy Rusi Zakarpackiej.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości