[ Góry ][ Tematy i miejsca zajęć ]

Tatrzański pejzaż

Warsztaty fotograficzne na najwyższym poziomie? To jasne że u nas, poziom zajęć jest niezmiennie wysoki. Teraz dochodzi do tego jeszcze „wysokość” w innym wymiarze, tym rzeczywistym. Zapraszamy na fotowarsztaty, gdzie tematem głównym będzie Tatrzański pejzaż. 

Zasadnicza część programu to plener w Tatrach Wysokich (część polska), rejony które będziemy odwiedzać to doliny Pięciu Stawów Polskich, Rybiego Potoku i Roztoki, a wieczorami wykłady i ćwiczenia. Sobota przeznaczona jest na całodzienny plener w rejonie Doliny Pięciu Stawów, Morskiego Oka i okolic. Natomiast w niedzielę wybierzemy się na krótszą foto-wycieczkę, np. w rejon Rusinowej Polany.

Uwaga, ważne: Warsztaty fotograficzne odbywają się w górach wysokich, zależnie od wybranego miejsca pleneru, należy liczyć się z wyjściem na wysokość około 1800 m n.p.m. oraz sumie podejść około 1000 metrów. Czas marszu liczony wg drogowskazów na szlakach turystycznych wyniesie około 6h. Żelazna kondycja nie jest może wymagana, warto jednak być przygotowanym na taki wysiłek, konieczne jest również obycie górskie oraz podstawowy sprzęt (górska odzież i obuwie, latarka). Na trasie nie ma odcinków wymagających wspinania się (plenery oczywiście zorganizowane są przy szlakach turystycznych).

tatry-swistowka-roztocka-chlopaki

Program

Piątek

 • 19:30: Kolacja
 • 20:00: Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów (część I)

Sobota

 • 7:00: Śniadanie
 • 8:00: Całodzienny plener fotograficzny
 • 19:00: Obiadokolacja
 • 20:00: Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów (część II)

Niedziela

 • 9:00: Śniadanie
 • 10:00: Plener w bliższym otoczeniu schroniska
 • 14:00: Zakończenie, obiad

Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp.

W przypadku skrajnie niekorzystnych warunków meteo, czas spędzimy na ćwiczeniach z obróbki zdjęć w programach graficznych Adobe (Photoshop, Lightroom).

Prosimy o zapoznanie się z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na zajęciach.

tatry-martwy-las

Cena

Jedyne 420 zł / osoba – obejmuje:

 • uczestnictwo w warsztatach;
 • noclegi w schronisku w Dolinie Roztoki;
 • przepyszna  kuchnia:
  • piątek: kolacja, nocleg;
  • sobota: śniadanie, prowiant na drogę, obiadokolacja, nocleg;
  • niedziela: śniadanie, obiad
 • bezprzewodowy dostęp do internetu.

Brak możliwości rezerwacji pokoju jednoosobowego.

Cena nie obejmuje ubezpieczenia (we własnym zakresie), wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego, oraz (dla osób dojeżdżających samochodem) parkingu na Palenicy Białczańskiej. Bilety wstępu do TPN kosztują 5 zł (normalny), 2,50 zł (ulgowy). Jest to kwota za jednorazowy wstęp do Parku, więc płacimy tylko raz, np. na Palenicy Białczańskiej (w czasie trwania zajęć nie będziemy raczej opuszczać granic TPN).

Lokalizacja zajęć

Schronisko w Dolinie Roztoki, słynące z prawdziwie górskiej atmosfery. Jest ono drugim polskim schroniskiem wybudowanym w Tatrach z inicjatywy Towarzystwa Tatrzańskiego, budowa ukończona została w roku 1876. Schronisko w pierwszych latach gościło wielu znamienitych gości m.in.: Walerego Eljasza-Radzikowskiego, Tytusa Chałubińskiego i Stanisława Witkiewicza. W latach 1911-1912 wybudowano w miejscu pierwszego budynku, nowe większe schronisko, które w okresie międzywojennym było kilkakrotnie rozbudowywane. W latach 70. i 80. XX wieku schronisko było miejscem spotkań polskich himalaistów, którzy w tym czasie dokonywali pierwszych wejść na azjatyckich ośmiotysięcznikach. Oddalone obecnie od głównego szlaku do Morskiego Oka schronisko wraz z niezwykłą polaną zachowało w sobie urok dawnych lat.

Schronisko dysponuje miejscami noclegowymi w pokojach 2, 3, 4, 6, 8, i 9- osobowych. Noclegi są w standardzie turystycznym (z pościelą), jak w każdym schronisku górskim. W schronisku ponadto znajdują się: jadłodajnia, bufet, świetlica, łazienki, prysznice, elektryczność, ciepła woda i suszarnia. Zasięg operatorów sieci telefonii komórkowej: Plus pełny, T-Mobile określonych lokalizacjach, miejscami Orange. W schronisku dostępne są również: kiosk internetowy, Wi-Fi, skrzynka pocztowa.

Schronisko PTTK w Dolinie Roztoki – www.schroniskoroztoka.com.pl
tel. 609 001 760 lub 600 443 733
49°14’01.4″N 20°05’44.1″E
49.233715, 20.095597

Rezerwacja miejsc

mail: roztoka@fotowarsztaty.com
tel. 609 001 760 lub 600 443 733
preferowana mailowa forma zgłoszenia!

Warunkiem dokonania rezerwacji jest:

 • zgłoszenie mailowe lub telefoniczne, wraz z podaniem danych osobowych (kontakt powyżej)
 • wpłata zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 300 zł na konto:
  40 1140 2004 0000 3102 7502 6022
  w tytule przelewu: Tatry [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

Nie ma ściśle określonego terminu rezerwacji – decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. W takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć.

Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktujemy Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugerujemy żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie, my służymy jedynie przekazaniu kontaktu.

 plener-tatry-siklawa

Bonusy

Obiektywy i sprzęt do testów
Specjalnie dla Was, oferujemy możliwość bezpłatnego przetestowania na naszych warsztatach fotograficznych, pełnego portfolio obiektywów Tokina, filtrów Hoya oraz statywów Triopo. Macie możliwość indywidualnego wypożyczenia na czas zajęć dowolnie wybranej optyki i sprzętu! Przypominamy, aby skorzystać z oferty należy najpierw zapisać się na warsztaty (w sposób opisany na tej stronie) i opłacić zaliczkę!
Szczegółowe informacje »

Nagrody od Wydawnictwa Galaktyka
Wśród uczestników warsztatów rozlosujemy książki Wydawnictwa Galaktyka, dotyczące zagadnień związanych z fotografią oraz obróbką zdjęć.

Dojazd

Parking położony najbliżej schroniska to słynna Palenica Białczańska (położona przy drodze Oswalda Balzera, prowadzącej do Morskiego Oka). Postój kosztuje 60 zł (20 zł/doba). Wjeżdżając na parking należy powiadomić obsługę, że postój będzie trwał kilka (trzy) dni – zostaniemy wtedy skierowani w odpowiednie miejsce.

Osoby niezmotoryzowane mogą dojechać na Palenicę Białczańską z Zakopanego (odjazdy z okolic dworców PKS/PKP) komunikacją zbiorową. Busy w sezonie odjeżdżają co kilkanaście minut, jednak najczęściej dopiero po zajęciu wszystkich wolnych miejsc. Cena za przejazd to około 10 zł.

Parking od schroniska dzieli 45-60 minut marszu najpierw drogą do Morskiego Oka, a od Wodogrzmotów Mickiewicza – zielonym szlakiem turystycznym. Uwaga: odradzamy dojście do schroniska drogą gospodarczą (bez szlaku), możliwe kontrole (i mandaty) Straży Parku.

Istnieje możliwość dojazdu do Palenicy Białczańskiej z prowadzącym zajęcia, optymalne miejsca spotkania to Kraków, Myślenice, Nowy Targ. Powrót analogicznie. Zainteresowanych prosimy o kontakt. Można również pytać (na około tydzień przed terminem zajęć) o możliwość dojazdu z innych rejonów Polski, samochodami uczestników zajęć – przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów (do ustalenia między zainteresowanymi).

tatry-wysokie-morskie-oko

Zdjęcia i opinie

Polecamy zapoznanie się z galeriami zdjęć z minionych zajęć.
Dostępne są również opinie uczestników, zbierane w anonimowych ankietach.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń: 502 636 629
Napisz: info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z poniższego formularza:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości